Спецможливості
Новини

Білорусь перевела видачу ліцензій на частину імпорту з України у ручний режим

31.05.2021
577
Білорусь перевела видачу ліцензій на частину імпорту з України у ручний режим фото, ілюстрація

Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів, серед яких сільгосптехніка, кондитерські вироби, шоколад і навіть туалетний папір. 

Про це повідомив 28 травня заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — торговий представник України Тарас Качка, пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

Україна вважає такі дії дискримінаційними, а уряд веде консультації з виробниками.

«За оперативною інформацією, Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, скляні ампули, сільгосптехніка для сіяння, пральні машини та меблі. Це рішення затверджене постановою Ради міністрів Білорусі від 26 травня №292», — повідомив Тарас Качка.

Зі слів торгпреда України, рішення набере чинності через 10 днів після публікації і розраховане на 6 місяців.

«Такі дії є необґрунтованими та дискримінаційними. Режим індивідуального ліцензування означає ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі. Уряд проводить консультації з виробниками щодо усунення негативних наслідків дискримінаційних дій уряду Білорусі», — зазначив Тарас Качка.

Тим часом у ЗМІ почали писати про те, що Білорусь може зупинити поставки бензину А-95 в Україні вже з червня, але це не підтверджена інформація.

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0