Спецвозможности
Новости

«Байєр КропСайєнс» — новий гравець на ріпаковому полі України

11.04.2012
645
«Байєр КропСайєнс» — новий гравець на ріпаковому полі України фото, иллюстрация

Для більшості пересічних киян та гостей міста НСК «Олімпійський» асоціюється, насамперед, із футболом та «Євро'2012». Перебудований стадіон уже став для всіх українців символом готовності країни до проведення головного європейського чемпіонату і, як би там не було, став певною архітектурною окрасою стародавнього Києва. До початку «Євро» ще є час, стадіон та прилеглі території дооблаштовують, а для бажаючих, яких вистачає, проводять оглядові екскурсії.

О. Єрмоленко,
o.yermolenko@univest-media.com

Втім, для багатьох українських сільгоспвиробників перше знайомство (яке, як відомо, «карбується» у пам'яті на все життя) з оновленим «Олімпійським» пов'язане не з футболом, а зі світовим агрохімічним гігантом, компанією «Байєр», яка 1 березня цього року провела тут конференцію «"Байєр КропСайєнс'' - новий гравець на ринку насіння ріпаку». (Конференція запам'яталася не лише своєю тематикою, а й екскурсією по новобудові.)
Компанія «Байєр КропСайєнс» - чи не найбільша компанія, відома в світі і в Україні своїми розробками у фармацевтиці, ветеринарії та захисті рослин. Останніми роками компанія зміцнює свої позиції й у насіннєвому бізнесі. Так, у 2008 р. у структурі бізнесу «Байєр КропСайєнс» на засоби захисту рослин припадало 63%, на насіння - 37%. І з кожним роком частка насіння збільшується. У світі компанія посідає з насінництва провідні місця за такими культурами, як ріпак, овочі (відома під торговою маркою «Нунемс»), рис, соя, бавовник.
Що стосується ріпаку (каноли), то тут «Байєру» немає рівних. Так, у США та Канаді щороку насінням ярого ріпаку власної селекції засівають понад 3 млн 500 тис. га! Маючи такі результати в Америці, потужну наукову базу та суттєві селекційні напрацювання, компанія «Байєр КропСайєнс» розпочала Європейську програму селекції олійного ріпаку. Одним із важливих моментів у її реалізації стало придбання у 2011 р. бізнесу з насіння ріпаку компанії Raps GbR (Німеччина), відомої у Східній Європі та Україні з 2003 р. Таким чином, власні селекційні досягнення «Байєр» доповнив селекційною програмою від Raps GbR.
Для європейських країн, у т. ч. і для України, з 2012 р. пропонуватимуться гібриди й сорти озимого та ярого ріпаків лише традиційної селекції, що вже добре знайомі виробникам за попередніми роками. Гібриди озимого ріпаку відомі, насамперед, стабільністю врожайності, зимостійкістю та посухостійкістю, придатністю більшості з них до висівання за мінімальною системою обробітку грунту, стійкістю до вилягання та осипання. Це такі універсальні гібриди, як Вектра®, Геркулес®, Астрада®, Фінесс® та гібриди нового покоління - Багіра®, Мерано®, Брентано®, Белана®, що характеризуються високою адаптивністю до умов вирощування та вимог сучасного виробництва (високоврожайні, стресостійкі, придатні для вирощування на різних типах грунтів). У планах компанії - поповнення асортименту новими високоврожайними гібридами, що нині перебувають у державному сортовипробуванні (їх - близько десяти ).
 Сорти та гібриди ярого ріпаку від «Байєр КропСайєнс» відомі стабільною врожайністю, придатністю до висіву також за мінімальною системою обробітку грунту, стійкістю до вилягання та осипання. За дотримання повної технології вирощування гібриди ярого ріпаку від «Байєра» здатні забезпечити у виробничих умовах урожайність на рівні 25-30 ц/га і більше! Вже в цьому сезоні вітчизняні аграрії можуть використати під брендом «Байєр» такі сорти, як Герос® Ларісса®, гібриди Делайт®, Белінда®, Мірко® КЛ.
Усе насіння, запропоноване до продажу, протруєне препаратами Модесто та ТМТД і запаковане у фірмові мішки місткістю одна посівна одиниця (для озимого ріпаку - 1,5 млн 100% схожих насінин, достатніх для засівання 3 га, або ж 500 тис. схожих насінин на 1 га; для ярого - 2,1 млн 100% схожих насінин на 3 га, або 700 тис. схожих насінин на 1 га).
Цього року «Байєр КропСайєнс» стартував зі своєю програмою з насінництва ріпаку, а невдовзі очікуємо на програму компанії із насінництва пшениці. Зрозуміло, що це - копітко і дорого. Та «Байєр» постійно інвестує чималі кошти у розвиток насінництва: у 2010 р. - 212 млн євро, у 2015-му планується збільшити цю суму до 418 млн! Для виведення нових продуктивних гібридів, пристосованих якомога краще до місцевих умов вирощування, по всьому світі «Байєр» має понад 80 селекційних та дослідницьких станцій, де працюють понад 1000 селекціонерів і науковців!
Ці факти додають упевненості, що введені в дію програми матимуть успіх, насіння від «Байєр КропСайєнс» (так само, як нині засоби захисту рослин від компанії) буде затребуваним і забезпечить прибутки його користувачам.

Интервью
Компания Agrieye появилась только год назад, но уже успела выйти на рынки Перу, Эквадора, Пакистана, Малайзии, США, Норвегии, Кении, Египта. Как говорит основатель и генеральный директор компании AGRIEYE Андрей Севрюков: “Основной мой вид... Подробнее
Сейчас многие производители СЗР, семян и техники прибегают к транспортно-складскому аутсорсингу. Ведь это дает возможность с минимальными затратами (не секрет, что в крупных компаниях затраты на логистику сегодня часто превышают другие... Подробнее

1
0