Спецможливості
Новини

Bayer розпочинає революцію у сільському господарстві

13.08.2013
628
Bayer розпочинає революцію у сільському господарстві фото, ілюстрація

Провідна міжнародна компанія Bayer CropScience оголосила про старт проекту підвищення продуктивності агропрому в Україні.

Провідна міжнародна компанія Bayer CropScience оголосила про старт проекту підвищення продуктивності агропрому в Україні.

І. Бірюкова
i.byrukova@univest-media.com

Зростання кількості населення та мінливі кліматичні умови нині стали головним викликом для сучасного агропрому. Вчені стверджують: від мальтузіанської пастки нас може врятувати лише підвищення продуктивності сільського господарства. Саме це є головним елементом розробленого компанією Bayer Crop Science комплексу змін «Нова аграрна революція», який нещодавно презентували у Києві.

Для чого це потрібно
Розпочнемо зі статистики, яка водночас є і радісною, і невтішною. Радісною тому, що нас із кожним роком стає все більше (згідно з прогнозом, до 2050 р. населення на планеті має сягнути 9 млрд осіб), а невтішною з тієї причини, що коли сільське господарство і далі розвиватиметься такими темпами, то незабаром усіх нагодувати буде складно. Тим більше, що сьогодні на планеті вже голодують понад 1 млрд осіб.
Щоб відповісти на такий серйозний виклик, архаїчне в багатьох місцях сільське господарство має перетворитися на передовий край інновацій. Подібні метаморфози покликана здійснити «Нова аграрна революція». Ініціатором її проведення в Україні стала Німеччина, зокрема підрозділ німецького концерну Bayer CropScience, в арсеналі якого є різні підходи до сільськогосподарського виробництва: велика лінійка засобів захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, сучасна селекція.
Головний виконавчий директор Bayer CropScience Ліам Кондон у рамках прес-конференції у Києві повідомив, що у липні цього року IFC, член Групи Світового банку, і глобальний концерн Bayer оголосили про старт проекту в рамках «Нової революції», націленого на модернізацію сільськогосподарського сектору України, який сприятиме реалізації аграрного потенціалу країни і допоможе підвищити глобальну продовольчу безпеку.
«З метою постійного підвищення продуктивності сільського господарства та збереження навколишнього середовища в Україні фермери повинні отримати доступ до нових технологій, ноу-хау та подальшої освіти. Саме це є головним елементом розробленої компанією Bayer CropScience “Нової аграрної революції”. Цілісний підхід поряд зі стратегічними інвестиціями в інноваційні технології і довгострокову підтримку малих і середніх підприємств також охоплює розширення спектра спільних проектів у сільському господарстві, неодмінною умовою яких є співпраця з партнерами з боку держави, галузі та неурядових організацій», — підкреслив Ліам Кондон.
Гра — лише за правилами 
«Нову аграрну революцію» у сільському господарстві Bayer CropScience пропонує здійснювати за чіткими правилами.
На першому місці, звичайно ж, — інноваційні технології. Їхнє застосування дасть змогу суттєво підвищити продуктивність сільськогосподарського виробництва, однак новації потрібно запроваджувати так, аби не завдати шкоди довкіллю. 
«Головна наша мета — винайдення способу стабільного досягнення високої продуктивності вирощування сільськогосподарських культур у кількостях, які потрібні для підвищення харчової безпеки», — зазначив головний виконавчий директор Bayer CropScience Ліам Кондон.
Звичайно ж, для того, аби новітні технології працювали ефективно, сільгоспвиробників слід навчити правильно їх застосовувати. Це обіцяють зробити регіональні представники — консультанти Bayer CropScience.
Важливим пунктом проекту є фінансування. У рамках програми IFC члени Групи Світового банку Райффайзен Банк Аваль, Креді Агріколь (банки, обрані компанією Bayer для партнерства) і Bayer Ltd., оголосили про старт нового етапу роботи в рамках програми фінансування агросектору, мета якої — зробити придбання високоякісних засобів захисту рослин доступнішим для українських агровиробників.
Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук пояснив, як механізми фінансування діють на практиці.
«Запропонований нами фінансовий інструмент для малого і середнього бізнесу здешевлює навантаження на їхній бюджет до 14–15% на кожну гривню, взяту в кредит. IFC та Райффайзен Банк Аваль структурували часткову кредитну гарантію на портфель Bayer із гарантованих векселів та гарантій аграріям. Іншими словами, Райффайзен Банк Аваль здійснює авалювання випущених агровиробниками векселів, які далі приймають до оплати за продукцію фірми Bayer — одного з найбільших виробників засобів захисту рослин. По закінченні терміну дії векселя (як правило — шість-дев’ять місяців) агровиробник оплачує його грошима, що надійшли від реалізації с.-г. продукції, вирощеної фактично впродовж терміну дії векселя», — повідомив керівник банку.
Четвертим пунктом проведення комплексу змін є поліпшення здоров’я людини, чого, зокрема, пропонують досягти шляхом підвищення якості та поживності продуктів харчування.
З цією метою компанія Bayer приєдналася до HarvestPlus-програми, яку підтримують Світовий банк та Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Програма спрямована на збагачення основних продуктів харчування життєво важливими мікроелементами, такими як цинк. Наприклад, використання фунгіциду Антракол дасть змогу збільшити вміст цинку в рисі до 18%. Загалом у цьому плані компанія Bayer зосереджує свою увагу на трьох найбільш споживаних у світі культурах: рисі, пшениці і сої.
І, звичайно, реформи мають відбуватися спільно з партнерами-однодумцями. Особливо важлива співпраця між учасниками приватного і державного секторів. Тому невипадково спільний проект у партнерстві з IFC «Сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в Україні» реалізовуватимуть за підтримки міністерства фінансів Австрії (як відомо, в Україні Австрія є одним із найбільших іноземних інвесторів).
«Сільське господарство перебуває на першому місці серед проектів, які ми підтримуємо. Понад 500 українських компаній загалом отримали 3 млрд дол. інвестицій, це 6% усіх інвестицій, які надходять в Україну», — наголосив представник австрійського міністерства фінансів Ліандер Треппел.
Отож «Нова аграрна революція» від Bayer в Україні стартувала. Її результати, як запевняють у компанії, аграрії зможуть відчути вже наступного року.

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0