Спецможливості
Новини

«Байєр» розчарований, але впевнений, що остаточне рішення суду буде на користь компанії

21.03.2019
1236
«Байєр» розчарований, але впевнений, що остаточне рішення суду буде на користь компанії фото, ілюстрація

«Ми розчаровані попереднім рішенням суду» — говориться у прес-релізі компанії «Байєр», поширеному 19 березня у зв’язку з попереднім рішенням суду присяжних на користь позивача у справі про канцерогенність Раундапу, що зараз розглядається в американському штаті Каліфорнія. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії «Байєр».

Нагадаємо, онкохворий садівник зі шт. Каліфорнія подав до суду на компанію Monsanto, нещодавно поглинену компанією Bayer, пов’язуючи свою хворобу з тим, що він працював з Раундапом. Днями суд присяжних прийняв рішення на користь позивача. Однак це лише перша фаза процесу, а питання відповідальності компанії буде вирішене під час другої фази, і лише потім буде винесено остаточний вирок.

«Ми розчаровані попереднім рішенням суду, але продовжуємо зберігати тверду впевненість в наукових аргументах на користь того, що гербіциди на основі гліфосатів не є канцерогенними», — говориться у прес-релізі. Компанія «Байєр» також зазначає: «Ми впевнені, що під час другої фази розгляду справи з’ясується, що дії компанії Monsanto були правильними і що компанія не мусить нести відповідальність за те, що позивач захворів на рак». Також у прес-релізі відзначається, що результат першої фази розгляду справи в жодному разі не матиме впливу на майбутні аналогічні справи та процеси, оскільки в кожному конкретному випадку існують свої правові та фактологічні обставини.

«Ми виражаємо велике співчуття позивачу та його родині, однак значний масив наукових даних підтверджує висновок про те, що Раундап не був причиною його онкологічного захворювання», — говорить компанія «Байєр» у своєму прес-релізі, додаючи, що буде активно обстоювати свою позицію щодо цього препарату.

«Використання Раундапу і його д. р. гліфосату було успішним і безпечним протягом більш ніж 40 років в усьому світі і стало важливим інструментом для сільгоспвиробників у справі вирощування врожаїв та впровадження сталого сільського господарства шляхом мінімізації обробітку грунту, його ерозії та викидів вуглецю. Регуляторні органи по всьому світу розглядають Раундап як безпечний препарат, якщо він використовується згідно рекомендацій. Існує велика кількість досліджень гліфосату та гербіцидів на його основі, включаючи більш ніж 800 детальних досліджень, поданих до федерального Агентства з захисту довкілля США, європейських та інших регуляторних органів в процесі реєстрації препаратів, що підтверджує, що ці продукти безпечні за умови використання згідно рекомендацій», — зазначається у прес-релізі. Також у заяві згадано, що найбільше й найновіше епідеміологічне дослідження — завершене в 2018 р. довгострокове дослідження за підтримки Національного інституту раку США, що охопило понад 50 тис. працівників, які вносили пестициди протягом більш ніж 20 років і було опубліковане вже після монографії Міжнародної агенції з досліджень раку — не знайшла зв’язку між препаратами на основі гліфосату та захворюваністю на рак. Крім того, компанія «Байєр» нагадує, що в 2017 р. федеральне Агентство з захисту довкілля США, перевіривши більш ніж 100 досліджень, визнаних об’єктивними, прийшло до висновку, що гліфосат «не виглядає канцерогенним для людини». А МОЗ Канади в найсвіжішій своїй заяві відзначило, що «жоден орган з контролю пестицидів у світі наразі не розглядає гліфосат як такий, що несе ризик раку для людини в дозах, які люди зазвичай отримують».

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Ключові слова: Байєр, Раундап, гліфосат

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0