Спецможливості
Новини

Авторів чергового законопроекту про землю звинуватили в підіграванні Кремлю

19.01.2017
1088
Авторів чергового законопроекту про землю звинуватили в підіграванні Кремлю фото, ілюстрація
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко і ще 10 депутатів від цієї політичної сили пропонують запускати ринок сільськогосподарської землі в Україні через три роки після відновлення територіальної цілісності держави, тобто повернення Криму і реінтеграції Донбасу

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко і ще 10 депутатів від цієї політичної сили пропонують запускати ринок сільськогосподарської землі в Україні через три роки після відновлення територіальної цілісності держави, тобто повернення Криму і реінтеграції Донбасу. Відповідний законопроект 5653 "Про внесення змін до розділу Х" Перехідні положення "Земельного кодексу України про відновлення мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення до повного відновлення територіальної цілісності України" був зареєстрований 18 січня, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на інформацію на сайті парламенту.

Основною метою законопроекту в Пояснювальній записці зазначено "забезпечення державних і суспільних інтересів".

У той же час, народний депутат від БПП Олексій Мушак, який був одним зі співавторів законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення (№ 5535 від 13.12.2016), який передбачає поетапне зняття мораторію, здивований ініціативою колег по парламенту. "Це слід розуміти, як те, що Ляшко пропонує передати терміни введення земельної реформи в Україні в руки Російської Федерації і Путіна? Здивовані? Я теж!", - зазначив він на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, ніяк інакше не поясниш зареєстрований законопроект, яким пропонується замінити чинну дату закінчення мораторію на продаж землі з @1 січня 2018 року" на "3 роки після повного відновлення територіальної цілісності України". "Це як розуміти, Олеже? Ви хоч розумієте, що віддаєте в руки особисто Путіну всі важелі впливу на здійснення однієї з головних і довгоочікуваних ринкова реформ в Україні? Це, власне, все що я хотів сказати з приводу цього законопроекту", - написав О .Мушак.

Нагадаємо, що 6 жовтня 2016 року Верховна Рада в восьмий раз, починаючи з 1996 року, продовжила мораторій на продаж сільгоспземель в Україні.

За розрахунками економістів, через відсутність ринку землі щорічно економіка України недоотримує $3,3 млрд. Тобто через дію мораторію загальні втрати з 2004 року, за підрахунками IMF Group склали $43 млрд.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0