Спецможливості
Новини

Австрія першою в ЄС заборонить гербіцид "Раундап"

03.07.2019
1935
Австрія першою в ЄС заборонить гербіцид "Раундап" фото, ілюстрація

Австрія невдовзі може стати першою країною ЄС, яка повністю заборонить гербіцид із вмістом гліфосату для знищення бур'янів, розроблений компанією Монсанто під назвою Roundup. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство "Європейська правда".

Депутати нижньої палати парламенту Австрії проголосували у вівторок заборонити будь-яке використання суперечливого гербіциду, оскільки гліфосат став причиною численних судових позовів в США через те, що потенційно викликає рак.

"Наукові докази канцерогенного ефекту отрути рослин зростають. Це наша відповідальність заборонити цю отруту для навколишнього середовища", - сказала в заяві провідний соціал-демократ Памела Ренді-Вагнер.

Рішення про заборону ще має затвердити верхня палата парламенту Австрії, після чого документ буде підписано президентом країни Александром Ван дер Белленом.

Заборона може суперечити законодавству ЄС, оскільки в 2017 році блок дозволив використовувати гербіцид протягом п'яти років. ЄС спирається на рекомендації Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA) та Європейського агентства з хімічних речовин, які не класифікували гліфосат як канцерогенний.

Гліфосат спочатку був розроблений хімічним гігантом Monsanto, американською компанією, яка стала дочірньою компанією німецького Bayer минулого року. Гербіцид вперше з'явився на ринку під назвою Roundup в 1974 році. Патент на нього вже закінчився, і різні компанії тепер виробляють гліфосатні засоби під різними назвами.

Ключові слова: Австрія, ЄС, Гербіцид, Раундап

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0