Спецможливості
Новини

"АТК" не застосовує азотні добрива через сумніви у їх якості

23.03.2017
5417
"АТК" не застосовує азотні добрива через сумніви у їх якості фото, ілюстрація
Юрій Дробязко - засновник ТОВ "АТК" (50-те місце в рейтингу найбільших аграрних компаній України)

Один з найбільших агрохолдингів України ТОВ "АТК" у своїх господарствах азотовмісні добрива не застосовує і застосовувати не збирається, хоча всі умови для зберігання рідких добрив є, логістика продумана та налагоджена вже давно. Причина такого рішення проста: сумніви у якості цього виду добрива. Про це розповів власник ТОВ "АТК" Юрій Дробязко, пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

«З чого зазвичай роблять КАС? З карбаміду, який має підвищений вміст біурету (а вже в КАС його вміст ніяк не нормується) та з цієї причини погано продається. З сульфату амонію та аміачної селітри, які вже так залежалися у складських приміщеннях, що будь-який товарний вигляд втратили. Будь-які азотовмісні добрива, що з якихось причин намокли та не можуть бути продані у такому вигляді на грунтах, що не містять достатню кількість сірки. На мій погляд, КАС - це такий собі сміттєзбірник, в який недобросовісні ділки, до того ж, можуть додати сіль для збільшення густини. Якщо в мене залежиться селітра чи карбамід, я їх сам розведу, я хоч солі собі в добриво не сипатиму», - прокоментував Ю. Дробязко.

Крім того, експерт висловив свою думку і про інші азотовмісні добрива. Так, сульфат амонію містить, окрім азоту, 20% сірки, тому його доцільно вносити лише у тому випадку, коли у ґрунті спостерігається дефіцит цього елементу. «При цьому не гранульоване добриво вносити дуже важко, його майже неможливо розкидати рівномірно - а отже, і підживлення поля вийде «смугастим». Гранульоване ж коштує дуже дорого, ціна зводить нанівець весь сенс внесення», - зазначив латифундист.

У безводного аміака, на погляд Ю. Дробязка, є плюси - простота внесення та невисока ціна. Але є й вагомі мінуси - він згубно впливає на ґрунтову мікрофлору, процес внесення неможливо проконтролювати повністю, для хорошого внесення потрібно робити додаткові технологічні операції з вирівнювання поля. На думку власника «АТК», мінуси у цьому випадку переважають плюси.

Ще один вид - вапнякова селітра. Її подекуди застосовують з метою не лише підживити культуру, але й знизити рН ґрунту. «Насправді ж її корисність у зниженні кислотності ґрунтів майже нульова, адже для того, щоб дійсно нейтралізувати надто кисле середовище, знадобиться вносити по 6-8 т/га селітри. Звісно, робити настільки складну та вартісну операцію ніхто не буде», - констатував Ю. Дробязко.

Довідка

Юрій Дробязко - засновник ТОВ "АТК" (50-те місце в рейтингу найбільших аграрних компаній України. - Ред.). Її виробничі площі - близько 40 тис. га - розташовано в Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій областях. Має в своєму складі два елеватори, насіннєвий завод, овочесховище, володіє ТМ "Канадська селекція" та лабораторією "АгроТест". Юрій Дробязко - один із основних бенефіціарів "Грін Експрес", "Спрей Мастер", постачальник на ринок технології зберігання зерна в поліетилені та відповідної техніки. Також є співвласником низки бізнесів, з-поміж яких є ЗМІ. Вкрай непублічна особистість.

Основна діяльність "АТК": вирощування зернових і технічних культур (кукурудза, ріпак, пшениця, соя і ячмінь) і зберігання на внутрішніх елеваторах; вирощування і зберігання овочів. Щорічно виробляє понад 250 тис. т зернових і олійних культур.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0