Спецможливості
Новини

Асоціацію тваринників закликали лобіювати держініціативи

12.12.2016
1125
Асоціацію тваринників закликали лобіювати держініціативи фото, ілюстрація

Голова Держпродпотребслужби України Володимир Лапа на своїй сторінці у Facebook висловив обурення прес-релізами Асоціації тваринниківУкраїни, які прогнозують заборону на експорт зерна з України, повідомляє propozitsiya.com.

За словами В.Лапи, у нього склалося враження, що «зміст цих релізів і фото дуже простий - підвищити прибутковість тваринництва за рахунок ініціювання обмежень на експорт зерна». «У принципі, я за прибуткове тваринництво, але не ціною підриву економічної безпеки держави», - наголосив він.

Голова Держпродпотреблужби прояснив непросту ситуацію, що склалася з африканською чумою свиней (АЧС) в Україні. В Украіні в 2016 році було зафіксовано 86 випадків АЧС, у РФ станом на кінець листопада майже 300, в ЄС - понад 1700. 

За його інформацією, проблема з АЧС розглядалася 6 грудня на ДНПК, де було прийнято рішення посилити інформаційну кампанію, провести моніторинг ефективності заходів із ліквідації, внести зміни в інструкцію по боротьбі і ліквідації АЧС і законодавчий пакет, яким регулюються повноваження, відповідальність, сегрегація господарств за рівнем біобезпеки, страхування та відшкодування вартості вилученої худоби. Ближчим часом відповідні пропозиції будуть опубліковані. 

В.Лапа також спростував інформацію щодо приховування випадків АЧС в Україні. «У нас було два випадки коли спеціалісти Академії аграрних наук ставили під сумнів результати досліджень. І в обох випадках правильність позиції служби була доведена. Більше того, влітку було окреме доручення терорганам щодо обов'язковості проведення досліджень в центральному інституті за будь-якої підозри, а також проведення обстежень узбічч доріг, звалищ, тощо, на предмет наявності рештків свиней, із метою іх дослідження та утилізації».

Відповідаючи на заклик розробити державну програму із боротьби з АЧС, голова Держпотребслужби нагадав, що в Україні діє мораторій на розробку нових програм. Крім того, небезпеку для вітчизняного тваринництва становить не лише АЧС, але й вузликовий дерматит, пташиний грип, сказом тощо. Усі ці небезпеки і способи їх попередження будуть закладені в проект держпрограми розвитку АПК на період до 2020 року, яка відпрацьовується Мінагрополітики разом із держустановами.

В.Лапа закликав Асоціацію тваринників не підривати довіру до української системи і приєднатися до лобіювання держініціатив.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Роберто Хавельяна
Американське видання Future Farming взяло інтерв’ю у Роберто Хавельяни — співробітника відділу компанії John Deere, який займається перспективними розробками потужних тракторів (серій 7R, 8R та 9R) на найближчі 20 років. Представляємо його... Подробнее

1
0