Спецможливості
Новини

Асоціації українського зернового ринку виступили проти введення Інструкції з обліку зерна

08.10.2021
722
Асоціації українського зернового ринку виступили проти введення Інструкції з обліку зерна фото, ілюстрація

Профільні бізнес-асоціації звернулися до прем'єр-міністра та Мінагрополітики України з вимогою не запроваджувати нову бюрократичну Інструкцію щодо якісно-кількісного обліку зерна, яка створює значні регуляторні бар'єри для зернових підприємств. Щодо цього Українська зернова асоціація, Українська аграрна конфедерація, Український клуб аграрного бізнесу, Морська палата України та Асоціація стивідорних компаній Одеського морського порту написали у спільному листі до чиновників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Як нагадали в асоціації, в липні п.р. на сайті Мінагрополітики України було опубліковано для громадського обговорення проєкт наказу міністерства «Про затвердження Інструкції з ведення кількісно-якісного обліку зерна та продуктів його переробки на зернових і зернопереробних підприємствах усіх форм власності».

«Всі профільні асоціації та організації одностайні в тому, що прийняття подібної інструкції є недоцільним і матиме вкрай негативний вплив на розвиток аграрної галузі та, зокрема, експорту вітчизняного зерна», — підкреслюється в повідомленні.

Як пояснюється, така позиція УЗА та інших бізнес-асоціацій обумовлена тим, що прийняття зазначеної інструкції «відкине український зерновий ринок на 4 роки тому та призведе до повернення «старих правил гри», які було передбачено попередньою Інструкцією про ведення обліку та оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки на хлібоприймальних і зернопереробних підприємствах, затвердженою наказом Мінагрополітики №661 від 13.10.2008 р.».

В УЗА нагадали, що близько 80% міжнародного торгового обігу на ринку зерна здійснюється за допомогою стандартних форм контрактів Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA). Отже, саме міжнародні стандарти, розроблені в рамках GAFTA, і диктують основні вимоги для всіх учасників міжнародного ринку торгівлі зерном по всьому світу, в тому числі і для вітчизняних експортерів.

«Українська зернова галузь не потребує розробки на рівні національного законодавства окремої уніфікованої інструкції, яка регламентуватиме локальні правила обліку зерна на елеваторах і зернових терміналах і вводитиме додаткові регуляторні бар'єри й обмеження, які міжнародними стандартами торгівлі в принципі не передбачено», — йдеться в повідомленні.

«Бізнес-асоціації просять уряд відмовитися від прийняття проєкту інструкції або будь-якого іншого нормативного акту, покликаного регламентувати вимоги щодо кількісно-якісного обліку «комерційних» зернових вантажів, для недопущення колапсу в аграрній галузі України та заради продовження її продуктивного розвитку. УЗА та інші асоціації переконані, що вимоги до обліку зерна повинні диктуватися стандартами міжнародної торгівлі зерном», — резюмували в УЗА.

Інтерв'ю
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про

1
0