Спецможливості
Новини

Орендна ставка землі становить 13% - М. Мартинюк

15.12.2017
3235
Орендна ставка землі становить 13% - М. Мартинюк фото, ілюстрація

Уряд чітко визначився з питанням децентралізації. Якщо 2 роки тому в Держгеокадастрі 75% договорів були укладені на максимальний термін (49 років) з мінімальною орендною ставкою (3%), то зараз середня ставка оренди становить 13% річних від нормативно-грошової оцінки. Про це розказав Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, на відкритті конференції «Децентралізація, управління землями та розвиток громад» 14 грудня, передає кореспондент propozitsiya.com.

Необхідно завершити процес передачі земель до територіальних громад, наголосив Мартинюк: «В ВР є законопроекти на будь-який смак, деякі лежать роками. Депутатам просто потрібно зібратися з силами і поставити крапку в цьому питанні».

До кінця року будуть виправлені усі помилки в Держгеокадастрі, пообіцяв чиновник. «Ми робимо кроки щодо оздоровлення ситуації, але остаточний рецепт – це передача земель до власності громад. Хто як не вони знають, кому і на скільки дати землю в оренду», - завершив промову Максим Мартинюк.

Про пілотний проект управління землями ОТГ у с. Кіпті Чернігівської області розказав Сергій Кубах, фахівець з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Агросільрозвиток».  Проект, що тривав 6 місяців, виявився дуже вигідним для мешканців села. Були виявлені лісові насадження 152 га, що не обліковані за жодним лісогосподарським підприємством. За умови надання ОТГ в оренду наявної землі, до бюджету ОТГ може надходити 1,8 млн грн у вигляді податків.

«Це великий інструмент боротьби з корупцією. Не вірте тим, хто каже, що не можна передавати землю громадам. Їх просто потрібно підтримати. Час реформ настав», - підсумував С. Кубах.

Голова Кіптівської ОТГ Володимир Кучка додав, що інвентаризація землі – це основа розвитку громади. «Громади – це локомотив, який буде розвивати сільські території. Ми працювали не заради посад, а саме заради розвитку. Ми будуємо дороги, оснащуємо дитячі садочки. Щоб бачити перспективу, потрібно знати, що ми не можемо весь час існувати на грантових коштах. Для цього потрібно чітко знати, які території можливо обробляти».

Олесандра Кравченко

Інтерв'ю
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0