Спецможливості
Статті

Animal Farming: з новими ідеями

12.12.2013
825
Animal Farming:  з новими ідеями фото, ілюстрація

Четверта міжнародна виставка із тваринництва та птахівництва Animal Farming 2013 зацікавила як вітчизняних аграріїв, так і закордонних. Адже захід висвітлив багато важливих для відвідувачів-тваринників тем: нові продукти компаній-виробників, надсучасні розробки та технології і просто нова  корисна інформація, така необхідна для вдосконалення галузі та поступового руху вперед.

Четверта міжнародна виставка із тваринництва та птахівництва Animal Farming 2013 зацікавила як вітчизняних аграріїв, так і закордонних. Адже захід висвітлив багато важливих для відвідувачів-тваринників тем: нові продукти компаній-виробників, надсучасні розробки та технології і просто нова  корисна інформація, така необхідна для вдосконалення галузі та поступового руху вперед.

А. Назаренко
a.nazarenko@univest-media.com,
Н. Хіцька
n.khitskaya@univest-media.com

Тож Міжнародний виставковий центр 29–31 жовтня у своїх стінах вітав усіх аграріїв та тих, хто живе або просто цікавиться тваринництвом.
Загалом у виставці взяли участь 133 компаній із 21 країни світу — тут вони представили свої інноваційні технології та продукти для тваринництва. Велика кількість іноземних компаній та їхніх дилерів, представлених на заході, підтверджує інформацію, яка вже декілька років витає у повітрі: іноземці мають бажання брати активну участь у розвитку українського тваринництва.
Уже давно не секрет, що українська сільгосппродукція затребувана на європейському ринку. Проте ринок ЄС має свої суворі вимоги щодо якості продуктів, і український виробник може й не витримати конкуренції зі своїми західними колегами.
На думку багатьох експертів, якщо правильно скористатися ситуацією, цілком реально завоювати прихильність європейського споживача, головне — знайти правильні рішення для роботи в умовах, що їх диктують вимоги світового ринку. Це, наприклад, доведення стандартів власного виробництва до рівня європейських. Так уже працюють деякі вітчизняні агропідприємства.

Бізнес-платформа
для тваринників
Українське птахівництво вже робить упевнені кроки на європейському ринку. Це підтверджує і той факт, що найбільший в Україні виробник курятини (МХП) вже активно експортує свою продукцію в країни Європи.
Більшість відвідувачів, звісно, цікавилась пропозиціями фірм — виробників обладнання, техніки та продуктів саме для птахівництва і свинарства. Спектр запитів від тваринників був доволі широкий, адже захід відвідували як представники великих комплексів, так і середнього та малого сільськогосподарського бізнесу. Були й ті, хто утримує худобу для власних потреб, маючи це за хобі, та все ж не бажають залишатися осторонь важливих подій у тваринництві.
Компетентну фахову інформацію можна було отримати як на стендах фірм-виробників, так і на конференціях, які проходили під час виставки: «Данський досвід у тваринництві», «Аграрна країна: прибуткова перепілка», I Міжнародна бізнес-конференція з птахівництва IPBC та багато інших.
А представлені на цій спеціалізованій виставці найновіше обладнання, кормові добавки, сучасні будматеріали тощо — це ті універсальні продукти, які стануть у нагоді для виробництва продукції в тваринницьких господарствах усіх категорій. Про деякі з них ви можете дізнатися зі сторінок нашого журналу.

Матіас Бергман,
віце-директор, компанія Jalmarson, Швеція:

— Компанія Jalmarson є виробником обладнання для тваринницького сектору. Значна частка нашої продукції — обладнання для водопостачання: різні види напувалок для тварин та аксесуари.
Наша компанія з часу свого заснування (1986 р.) одразу вийшла на європейський ринок, де успішно працює й донині. Найбільший наш ринок — це США та Західна Європа, також у нас є декілька клієнтів у Росії. На сьогодні східноєвропейський ринок активно розвивається, і це неможливо не помітити.
В Україну компанія приїхала вперше — хочемо спробувати свої сили тут, бо відчуваємо, що український аграрний ринок має великий потенціал і технологічний розвиток. Проблема українських аграріїв у тому, що поки що вони мають доволі обмежений вихід на європейський ринок через те, що Україна не є членом ЄС. І найбільші проблеми виникають під час транспортування продукції. Сподіваюсь, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС українцям буде простіше працювати на європейському ринку. Взагалі, ми вважаємо, що Угода про асоціацію України з ЄС принесе велику вигоду для обох сторін.
Як ви самі розумієте, на виставці Animal Farming 2013 ми вперше. Мета нашого візиту — знайти партнерів в Україні. Ми вже провели низку переговорів із представниками різних фірм та міжнародних компаній: дилерами, фермерами та власниками сільгосппідприємств. Після повернення до Швеції проаналізуємо усю зроблену роботу та, сподіваюсь, визначимось із партнерами.

Не оминути увагою інновацію від Укрвет (офіційний представник компанії KAI XIN, Китай), котрі представили на Animal Farming новий ультразвуковий сканер MSU1 для свинарства та ВРХ. Із його допомогою поросність свиноматок діагностують уже на 18–19-й день після осіменіння, а тільність — на 27–29-й день. Мобільність пристрою сприяє зручному проведенню діагностики, що дає змогу економити час. Додаткова функція приладу — програмне забезпечення для складання акушерського звіту. Застосовують для діагностики свиней, овець, собак, кішок, кіз.

Цікавим і корисним інноваційним продуктом на Animal Farming став пастеризатор молока Milky FJ 15 об’ємом 15 л від запорізької компанії ЛКЛ-7. Пастеризація знищує шкідливі бактерії молока, при цьому залишаючи його корисні елементи (термін зберігання молока за такої обробки збільшується). Додатковою корисною опцією приладу є виробництво м’яких та твердих сирів та йогурту. Електронний циферблат дає змогу вибрати потрібну температуру і час виробництва. Легкий у використанні, універсальний, а тому стане незамінним придбанням для будь-якої фермерської родини.

Доїння корів, які перебувають на випасанні, відтепер не потребує особливих зусиль завдяки мобільній доїльній установці MOBISTAR – новинці компанії DAIRYMASTER. На українському ринку цю продукцію  представляє компанія «Прогресивні Аграрні Технології».

Доїльна установка MOBISTAR розрахована на 6, 8, 10, 12 доїльних місць і є повністю автономною. До складу установки входять доїльні апарати, молокопровід із нержавіючої сталі, молокозбірник та насоси — молочний і вакуумний. Вибагливі клієнти можуть придбати і додаткові опції, а саме: пристрій для автоматичного зняття доїльних апаратів, молокоміри, водонагрівач, гідравлічну підйомну систему для швидкого навантаження та розвантаження транспорту.

Представник німецької компанії EW Nutrition — компанія NCS пропонує інноваційну кормову добавку Актива і адсорбент мікотоксинів Мастерсорб. Їхнє використання стимулює апетит тварин, нормалізує кишкову мікрофлору, а також є альтернативою сучасним антибіотикам і стимуляторам росту. Це на 100% натуральні продукти, до складу яких входять спеції і ефірні масла. Добавку використовують із розрахунку 100 г на 1 т корму.

Компанія Jalmarson (Швеція) представила на виставці Animal Farming свою нову розробку — силіконову пружину для ніпельних напувалок. Металеві пружини – слабке місце будь-якої напувалки, вони швидше за інші деталі виходять із ладу. Це відбувається, перш за все, через якість води, яку використовують на фермах.
Компанія активно впроваджує нові технології у виробництво своїх продуктів. Ідеї для своїх інновацій компанія отримує від власних партнерів, фермерів: вони самі вказують на деталі, які слід вдосконалити. І саме такою інновацією є нова пружина із силіконового матеріалу, яка працює у п’ять разів довше, ніж металева, не піддається корозії внаслідок впливу води та кислот.

Свої сендвіч-панелі для тваринництва представила компанія «Ром-Укр Трейд Сервіс» (представники італійського концерну ISOPAN). Панелі придатні для будівництва споруд та приміщень з агресивним середовищем. Товщина панелей — від 40 до 100 мм, а довжину визначає сам клієнт відповідно до потреб свого господарства. На відміну від інших панелей, вони виготовлені з спеціальних матеріалів, стійких до впливу агресивного середовища, легко миються різними хімічними розчинами. Експорт панелей здійснюють з Румунії, де розташований один із заводів концерну, оскільки в Україні їх не виробляють.

Апарат високого тиску HD 7/10 CXF, який було представлено на виставці, розроблений спеціально для харчової промисловості (для внутрішніх цехів). З його допомогою можна провести очищення та дезінфекцію приміщень згідно з чинними санітарними нормами. Спеціальні колеса не залишають слідів на підлозі. Також на апараті встановлено харчовий шланг, який менше піддається руйнівному впливу агресивних речовин. Продуктивність апарата — 250–700 л/год. Окрему увагу компанія приділила показникам тиску: у цієї машини він становить 100 бар/МПа, за якого не виникає ефекту аерозольності, таким чином змиті раніше речовини не осаджуються на чисту підлогу позаду машини.
Пропоновані сьогодні на ринку запатентовані інноваційні системи дезінфекції «Керхер» та апарати високого тиску з підігрівом води серії HDS, які забезпечують найвищу ефективність, придатні для виконання найрізноманітніших робіт із очищення та дезінфекції у сільському господарстві. Це практичні системи високої ефективності і зручності, що забезпечують ретельну дезінфекцію свинарників перед розміщенням у них молодняку або нового поголів’я. Також вони допоможуть підтримати чистоту та гігієну на всіх ділянках утримання молочної худоби та вирощування телят, починаючи від попереднього очищення і закінчуючи ефективною дезінфекцією стійл і доїльного обладнання.
www.karcher.ua

Компанія Insavi Equipamientos Avicolas
Створена в 1970 р. іспанська компанія INSAVI вперше презентувала своє обладнання в Україні на виставці Animal Farming 2013. Великий досвід компанії у поєднанні з використанням новітніх технологій та матеріалів дає змогу виробляти сучасне кліткове обладнання для птахівництва.

Представництво німецької компанії BASF SE в Україні було відкрите 1992 р. у Києві. Уперше цього року на виставці Animal Farming 2013 хімічний концерн BASF як один із найбільших у світі виробників кормових добавок представив широкий асортимент продукції для тваринництва, що охоплює вітаміни, каротиноїди, ферменти, органічні кислоти, кислоти омега-6 та спеціальні продукти.
Зліва направо:Володимир Савенко — заступник директора
ТОВ «Кормовет», офіційного дистрибутора кормових добавок БАСФ в Україні; Віктор Стенько — менеджер із продажу в країнах СНД, відділ кормових добавок БАСФ; Наталія Доротич — менеджер із роботи з клієнтами в Україні, відділ кормових добавок БАСФ

Витоки компанії Petersime NV лежать у далекому 1912 р. після винайдення першого у США електричного інкубатора, який потім був експортований у Європу.
Шляхом постійних інвестицій і розробок, покликаних оптимізувати процес інкубації і виведення пташенят, компанія Petersime досягає значних результатів з виробництва промислових інкубаторів та обладнання для них.
Кріс Верхєлст, регіональний менеджер
із продажу компанії
Petersime NV

Заснована в 1969 р. американська компанія Hog Slat працює у сфері виробництва та дистрибуції обладнання для свинарства та птахівництва по всьому світу, забезпечуючи продукцією як нові ферми, так і проекти із модернізації вже працюючих комплексів.
Зліва направо: Майк Сірс — International Sales Manager, Polutry division;
Лана Вівант — директор із розвитку бізнесу; Рафал Божек — генеральний директор Hog Slat Poland; Ігор Шпортко — менеджер із продажу, Hog Slat Україна;
Вікторія Юрченко — менеджер із маркетингу, «Біофарм»

В Україні протягом декількох останніх років індустрія тваринництва та пов'язані з нею виробництва динамічно розвиваються. І це незаперечний факт… До того ж спеціалізовані міжнародні виставки та конференції, що проводяться як в Україні, так і далеко за її межами,  активно сприяють цьому процесу. Отже,  коли випадає можливість змінити офісний антураж на приємне спілкування з колегами або клієнтами – гріх цим не скористатись.
Ділові розмови за чашкою кави і не тільки, численні консультації та виступи колег із доповідями допомагають багатьом діловим людям надалі успішно розвивати свій бізнес і досягати нових висот.
У рамках Animal Farming Ukraine 2013 ми мали змогу  не тільки поспілкуватися з керівниками багатьох успішних компаній, а й зробити так званий фото звіт їхньої активної діяльності на виставці. Пропонуємо разом із нами поринути у вирій ділового спілкування Animal Farming Ukraine 2013!

Іспанська компанія SYMAGA, створена у 1985 р., нині є мультинаціональним підприємством, що займається обладнанням для тваринництва, розробкою, виробництвом та продажем силосів із металу. Успіху своєї компанії вони досягли завдяки правильній філософії діяльності: максимальне задоволення потреб клієнта.
Асад Пайман, регіональний менеджер у країнах СНД і Центральної Азії по сільському господарству, тваринництву та сталі

Молода компанія «Прогресивні аграрні технології», заснована в 2011 р. в Україні, реалізує с.-г. італійську техніку для приготування кормів. На виставці Animal Farming 2013 на стенді компанії було представлено мобільне доїльне обладнання, техніку для заготівлі і роздавання кормів.
Ірина Волох, Рутгер Шут — директор компанії EuropeDairySystems, Геннадій Пасічник — директор компанії «Прогресивні аграрні технології»

Соціальна та екологічна відповідальність завжди була невід'ємною частиною корпоративної філософії німецької компанії Ka..rcher з моменту їхнього заснування у 1935 р. Завдяки інноваційній спрямованості, орієнтації на запити користувачів, Ka..rcher став провідним виробником прибирального обладнання.
Зліва направо:
Костянтин Тимченко — менеджер
із роботи з ключовими клієнтами, ТОВ «Керхер» (напрям — сільське господарство); Вадим Бойко — менеджер з продажу проектних рішень, ТОВ «Керхер»

Д-р Роел Мулдер — генеральний секретар Всесвітньої наукової асоціації із птахівництва, почесний гість виставки Animal Farming Ukraine 2013, на I Міжнародній бізнес-конференції з птахівництва IPBC, що проходила в рамках виставки, представив аналіз і перспективи розвитку світового птахівництва

Компанія «НЕОФОРС» була заснована 1993 р. у Мінську. Наразі вона включає в себе низку інженерингових, проектних організацій та компаній, що займаються виробництвом сучасного технологічного обладнання для тваринництва.
Зліва направо: Дмитро Жуков — комерційний директор, Андрій Браницький — регіональний менеджер проектів,
Олена Андросова — менеджер 

Інтерв'ю
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0