Спецможливості
Новини

Андреас Льохель: “Україна — найбільша сільськогосподарська країна Європи”

06.01.2012
848
Андреас Льохель:  “Україна — найбільша  сільськогосподарська  країна Європи” фото, ілюстрація

Для багатьох українських аграріїв засоби захисту рослин компанії "Байєр" стали найкращою допомогою в одержанні високого врожаю та підвищенні його якості. Препарати цього знаного виробника завжди мають знак якості. Втім, успіх "Байєра" на українському ринку неможливий без людського чинника. Саме кваліфікація команди "Байєр КропСайєнс" в Україні - запорука бізнесових гараздів. Про принципи роботи компанії, нові продукти, перспективи роботи на українському ринку йшлося у нашій бесіді з новим топ-менеджером "Байєр КропСайєнс" в Україні Андреасом Льохелем. 

Для багатьох українських аграріїв засоби захисту рослин компанії "Байєр" стали найкращою допомогою в одержанні високого врожаю та підвищенні його якості. Препарати цього знаного виробника завжди мають знак якості. Втім, успіх "Байєра" на українському ринку неможливий без людського чинника. Саме кваліфікація команди "Байєр КропСайєнс" в Україні - запорука бізнесових гараздів. Про принципи роботи компанії, нові продукти, перспективи роботи на українському ринку йшлося у нашій бесіді з новим топ-менеджером "Байєр КропСайєнс" в Україні Андреасом Льохелем. 

Пане Андреас, розкажіть, будь ласка, про свій професійний досвід, набутий до приїзду в Україну.
- Я працюю у "Байєрі" вже понад 20 років. Увесь час - у секторі аграрного бізнесу, але на різних позиціях: у сфері досліджень, розвитку, маркетингу, інновацій, регіонального менеджменту, злиття та поглинання. Перед прибуттям в Україну впродовж трьох із половиною років я був генеральним директором "Байєра" в Ірані.

Чи вперше ви в Україні? Які ваші враження від нашої країни?
- Я був уже в Україні раніше у бізнес-подорожах. Для мене це, насамперед, найбільша сільськогосподарська і найбільша за територією країна Європи. Впродовж перебування в Україні я відчув, що люди тут переважно дуже дружні та гостинні. Й, звісно, мені дуже цікаво розпочати роботу в країні, яка прийме чемпіонат Європи з футболу 2012 року.

Які основні пріоритети бізнесу "Байєр КропСайєнс" в Україні?
- Ключовим пріоритетом є якнайтісніший контакт із клієнтами, зокрема  з дистриб'юторами та із землевласниками. Вважаю, що потрібно повною мірою оцінювати ті виклики, які існують на ринку, і знаходити правильні відповіді на них. Приміром, недостатньо просто запустити певний продукт на ринок, а варто шукати ті рішення, які будуть прийнятними для фермерів і дадуть реальний результат, скажімо, більшу врожайність на одиницю посівної площі за менших витрат.

Анонсована у вересні нова стратегія "Байєра" передбачає чотири основні напрями...
- Наша стратегія грунтується на чотирьох головних принципах-засадах. По-перше, це робота над нашим портфоліо. Ми його оновлюватимемо, працюватимемо над дальшим розвитком наших брендових продуктів. По-друге, це розуміння потреб і проблем клієнтів. По-третє, ми хочемо мати більшу питому вагу на ринку в секторі "БіоСайєнс", тобто продажів насіння. Наразі ми продаємо насіння ріпаку, овочевих культур, бавовни, рису. Прагнемо інтенсифікувати цю діяльність, розширити перелік країн, у яких розвиватимемо цей бізнес. Й останнє: наше бажання додати в портфоліо продуктів нові культури - зернові та сою. Цими принципами керується компанія "Байєр КропСайєнс" по всьому світу.

Яке місце посідає Україна в планах "Байєра"?
- Україна для "Байєра" є однією з найпріоритетніших поряд із такими країнами, як Бразилія, Китай, Індія. Група компаній "Байєр" розглядає вашу країну як дуже перспективний ринок. Це стосується і агрохімічних, і насіннєвих наших продуктів. Ми збираємося будувати селекційну станцію, яка стане частиною глобального проекту "Байєра" із розвитку продажів насіння пшениці. Плануємо розпочати її будівництво в 2012 р., а продавати продукцію почнемо наприкінці 2014 року.

Криза трирічної давнини не оминула й агрохімічний сектор. Як реагує "Байєр" на такі виклики?
- Наша переорієнтація на ті чотири принципи, які були названі вище, відбувається дуже вчасно. Час від часу ми маємо реагувати на те, як розвивається ринок, відповідно коригувати свою тактику на ньому і більше уваги приділяти нашим сильним сторонам. Це стосується всіх компаній групи "Байєр" по всьому світу й, зокрема, в Україні. Ми робитимемо це, насамперед, звертаючи увагу на потреби наших клієнтів.

"Байєр" - один із визнаних лідерів у сфері біотехнологій. Яке місце в планах вашої компанії посідає саме цей сегмент?
- Принцип компанії у сфері біотехнологій - розвиток нових сортів, які б забезпечували підвищення якості врожаю. Це відбувається завдяки традиційній селекції і способу генетичної модифікації рослин. "Байєр" активний у двох цих напрямах. Наша мета - не лише захистити рослини на генетичному рівні від шкідників і хвороб, а й зробити їх толерантнішими до стресів, жорстких умов вирощування, таких як недостатнє зрошення або доволі бідні грунти. Крім того, ми прагнемо домогтися розвитку рослин у плані більшої корисності для людського організму. "Байєр" і надалі здійснюватиме розробки в цьому напрямі. Тому наш загальний слоган - "Наука для кращого життя", який повністю прийнятний і для нашого аграрного бізнесу, так само як і для нашого фармацевтичного бізнесу та бізнесу наукоємних матеріалів. У двох останніх напрямах компанія "Байєр" теж активна.

"Байєр" щороку виводить на ринок нові продукти. Чим порадуєте аграріїв у 2012 році?
- "Байєр" по праву пишається своїми інноваціями. У нинішньому році ми плануємо вивести на український ринок сім нових продуктів, серед яких: три фунгіциди - Луна Сенсейшн, Луна Експірієнс (переважно для використання на овочах), Сфера Макс (на цукрових буряках), інсектицид Белт для застосування на овочах, а також три протруйники: Еместо - для картоплі, Февер - для кукурудзи та сої, а також Ламардор Про - для злакових. Більшість цих продуктів уже зареєстровано. Якщо все піде згідно з нашими планами, то абсолютно всі названі продукти можуть бути використані українськими аграріями для ефективного захисту своїх урожаїв.

Ви працювали в Ірані, а нині - в Україні. Які подібності й розбіжності є між цими двома ринками?
- Подібним є те, що Україна та Іран - дуже великі країни, для яких сільське господарство відіграє напрочуд важливу роль. Відмінності полягають у тому, що ринок в Україні набагато більший, структурованіший і розвинутіший, ніж в Ірані нині. Відповідаючи на питання щодо перспектив обох ринків, слід брати до уваги розвиток ринку в усьому світі, до того ж, звертати увагу на вартість продуктів, які ми випускаємо. Якщо вона буде прийнятною для України, Ірану, то можна вважати, що обидва ринки є доволі перспективними.

Давайте наостанок трохи відійдемо від бізнесової тематики. Розкажіть, будь ласка, про себе, своє особисте життя, уподобання, хобі.
- Я народився у місті Гейдельберг, щасливий у шлюбі з дружиною Фарою. У нас є син Араш, якому сім років. Основне хобі нашої родини - спорт. Ми у захваті від гірських пейзажів, залюбки катаємося на лижах. Із нетерпінням чекаємо відкриття України для себе. Я - німець і, звісно, вболіватиму на футбольному чемпіонаті Європи, який пройде в Україні та Польщі, за національну збірну Німеччини. Сподіваюся, що всі вболівальники дістануть насолоду від якісного футболу на цьому турнірі.

Новий рік вийшов на старт. Якими будуть ваші побажання читачам "Пропозиції" у 2012-му?
- Зичу читачам вашого видання здоров'я, гараздів, щасливого і мирного 2012 року, а надто - успіхів у розвитку рослинництва. Хай усе задумане вами здійсниться!

Інтерв'ю
Роберто Хавельяна
Американське видання Future Farming взяло інтерв’ю у Роберто Хавельяни — співробітника відділу компанії John Deere, який займається перспективними розробками потужних тракторів (серій 7R, 8R та 9R) на найближчі 20 років. Представляємо його... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0