Спецможливості
Техніка та обладнання

Аналіз ринку сільгосптехніки CLAAS

11.06.2020
28201
Аналіз ринку сільгосптехніки CLAAS фото, ілюстрація

Досягти високої ефективності та прибутковості можна за допомогою двох методів ведення сільського господарства: інтенсивного, що характеризується високими затратами праці на одиницю зайнятої площі і зазвичай ґрунтується на використанні значної кількості хімічних добрив та пестицидів, залученні інтелектуальних рішень, які на сьогодні стали ключем до успіху сучасного сільського господарства, та екстенсивного — за якого збільшення продуктивності досягається не завдяки збільшенню ефективності виробництва, а завдяки введенню у виробництво нових ресурсів, зокрема, землі.

Наразі в Україні використовують практично всі можливі площі, придатні для ведення сільського господарства, і тому розвиток у напрямі збільшення посівних площ неможливий. Залишається лише інтенсивний спосіб збільшення прибутковості та рентабельності. Якщо у питаннях використання хімічних добрив, гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів, регуляторів росту рослин тощо вітчизняні аграрії досягли значного прогресу, то питанням ефективного використання наявного парку техніки приділяється недостатньо уваги, хоча виробники вже мають відповідні технічні рішення та ладні допомогти власникам техніки підвищити ефективність її використання.

У плані інтелектуальних рішень найбільшим попитом серед українських аграріїв користуються досить прості базові рішення, такі як системи паралельного водіння та телеметрії, причому остання пов’язані виключно із контролем пального. Хоча можливості сільськогосподарської техніки та, особливо, електронного оснащення значно більші.

Компанія CLAAS, а точніше сказати, її техніка та відповідна сервісна підтримка готові на сьогодні взяти на себе низку питань, пов’язаних із раціональною експлуатацією сільськогосподарської техніки.

 

TELEMATICS та REMOTE SERVIСE

На сьогодні CLAAS пропонує аграріям не лише високоефективні машини, а й кращі рішення для їхньої інтеграції в інші системи.

Перше, що слід сказати, це те, що всі машини CLAAS оснащені системою телеметрії TELEMATICS, яка являє собою цифрову систему передачі даних, за допомогою якої можна безперервно запитувати і документувати інформацію щодо роботи, переміщення і стану зерно- і кормозбиральних комбайнів і тракторів. За допомогою ПК, ноутбука або смартфону, підключеного до інтернету, ці дані можна переглядати і аналізувати в режимі он-лайн на порталі telematics.com. Або ж за допомогою функції API автоматично експортувати в поширені програми управління сільськогосподарськими підприємствами для подальшої обробки. Одним із прикладів є взаємна інтеграція даних із досить популярною серед аграріїв системою Сropio. Тобто фермерові досить легко отримати дані щодо машини не лише у спеціалізованому програмному забезпеченні виробника техніки, а навіть у програмному забезпеченні сторонніх виробників.

Цьогорічною новинкою від компанії є виведення на ринок та впровадження додаткової послуги REMOTE SERVIСE, яка наразі включена до базової комплектації більшості машин.

«Система REMOTE SERVIСE дає змогу значно спростити експлуатацію сільськогосподарської техніки CLAAS, уникнути ситуацій, пов’язаних із виникненням нештатних ситуацій, оптимізувати систему планового технічного обслуговування, що у підсумку дасть змогу ефективного використання техніки впродовж усього терміну експлуатації», — говорить Антон Сідлецький, регіональний сервісний інженер компанії «КЛААС Україна».

У системі REMOTE SERVIСE доступ до технічних даних машини має лише сервісна служба компанії-дилера, у якої була придбана техніка та з якою, відповідно, було укладено договір на обслуговування. Працівники цієї служби дистанційно у режимі он-лайн можуть бачити всі технічні показники та робочі параметри машини, активні та неактивні помилки тощо, що дає змогу: попередити власники про неправильне використання техніки, оптимізувати її робочі параметри та, за потреби, спланувати виїзд спеціалістів для ТО. Наприклад, під час роботи техніки спеціаліст компанії-дилера за допомогою системи бачить, що у паливній системі знижений тиск. У такому випадку інженерна служба господарства буде поінформована про цю ситуацію і буде надана рекомендація стосовно перевірки роботи паливних фільтрів або паливозабірника для уникнення ситуації можливого виходу із ладу паливної системи у цілому. І таких прикладів багато. Тобто в разі активації системи REMOTE SERVIСE вирішення питань, пов’язаних із раціональним використанням техніки, та здійснення її поточного й планового технічного обслуговування компанія CLAAS повністю бере на себе.

У подальшому компанія планує впровадити функцію планування проведення ТО машин залежно від їхнього наробітку; формування складу запасних частин та можливе прогнозування поломок техніки на основі аналізу роботи аналогічних машин у інших господарствах, країнах, континентах. Тобто вже не потрібно вести щоденник наробітків машин та самостійно планувати ТО. Спеціалісти компанії підкажуть вам оптимальний час його проведення щоб максимально уникнути простоїв техніки і не потрапляти у ситуації, коли потреба у проведенні ТО збігається із піком виконання польових робіт.

 

Автоматичне ведення техніки та корегуючі сигнали

Панель керуванняДля рульового управління CLAAS використовує власну продукцію та розробки.

Окремим напрямом діяльності компанії CLAAS є розробка спеціалізованих камер для автоматичного ведення техніки та виконання робочого процесу. Наприклад, компанія пропонує рішення для автоматичного завантаження причепа трактора чи автомобіля під час заготівлі силосу або сінажу кормозбиральними комбайнами JAGUAR, а також ведення його по валку скошеної маси, які ґрунтуються на роботі камер. Якщо говорити про автоматичне ведення зернозбиральної техніки, то компанія пропонує рішення на основі лазерних сенсорів LASER PILOT.

Окремим, однак дещо спорідненим, рішенням є виробництво камер CULTI CAM та систем для автоматичного ведення навісних ґрунтообробних агрегатів під час обробітку міжрядь просапних  сільськогосподарських культур.

Для керування технікою на основі GPS-сигналів CLAAS також використовує свої унікальні рішення. На сьогодні клієнти мають можливість вибору двох терміналів для використання навігації, керування робочими параметрами машини та причіпного обладнання тощо. Це може бути термінал S7 або ж S10. Основні відмінності — це збільшений розмір дисплея  та підтримка функції ISOBUS у терміналі S10.

У якості корегуючих сигналів для автоматичного паралельного ведення техніки компанія пропонує використання власних сигналів SATCOR 5 і SATCOR 15.

SATCOR — це логічний розвиток систем рульового управління CLAAS GPS PILOT: перший запатентований супутниковий корегувальний сигнал CLAAS. За своїм принципом дії SATCOR подібний до платних сигналів інших брендів і доступний практично по всьому світу. Існує два варіанти сигналу, відповідно і підписок до нього: SATCOR 15 та SATCOR 5. Обидві назви сигналів уже говорять самі за себе. SATCOR 15 має досить хорошу базову точність ±15 см і досягає заданої точності вже після 10–хвилинної ініціалізації, а тому придатний для багатьох сільськогосподарських завдань. SATCOR 5 має поліпшену базову точність ±5 см і за 30–45 хвилин вже готовий до роботи. Отже, чудово підійде для виконання більш точних робіт, наприклад, висіву. Окрім того, сигнал доречно використовувати, коли доступ до RTK або мобільних мереж обмежено через погане покриття. Системи паралельного водіння CLAAS GPS PILOT з терміналами S7 та S10 можна швидко дооснастити сигналом SATCOR, придбавши відповідну підписку на три місяці, один, два або три роки залежно від сигналу і потреб, оскільки у багатьох випадках додаткове устаткування або ж вартісне розблокування терміналу не потрібне. Окрім того, у 2020 році техніка, яка оснащена системою паралельного водіння CLAAS GPS PILOT із заводу, матиме річну підписку на сигнал SATCOR 15.

Звісно, для вибагливіших клієнтів компанія також пропонує рішення із використанням RTK–станцій, які дають змогу досягти точності у веденні агрегатів на рівні 2–3 см. Але погодьтеся, безкоштовний сингал із точністю ±5 см виглядає досить привабливо!!!

Левова частка робочого часу в полі втрачається на розвороти сільськогосподарської техніки. Тому, аби підвищити ефективність використання та оптимізувати процес, компанія пропонує функцію автоматичного розвороту машин AUTO TURN. Тобто система без втручання механізатора автоматично розвертає машину на краю поля після натискання лише однієї кнопки і направляє її точно в наступну колію. Ця функція входить у заводську комплектацію терміналів S10 і S7 і активується за допомогою ліцензійного коду.

Для повної автоматизації процесу розвороту компанія також рекомендує користуватися менеджером послідовності дій трактора, що  значно зекономить час при роботі із сільськогосподарським обладнанням, особливо багатоопераційним та енергонасиченим.

«Використання функції автоматичного розвороту наші аграрії відверто недооцінюють. Проте її використання дає змогу зменшити навантаження на оператора, перепрофілювати його увагу не на виконання самого розвороту, а на контроль робочих систем трактора та причіпного обладнання», — говорить Антон Сідлецький.

 

Оптимізація витрат

CROP SENSOR компанії CLAASОкрім суто машинних рішень, CLAAS має досить дієве рішення для оптимізації витрат під час вирощування сільськогосподарських культур, а саме під час внесення мінеральних добрив. Сенсор для визначення вегетативної маси CROP SENSOR,  установлений на фронтальну навіску трактора, в автоматичному режимі визначає та фіксує індекс біомаси та азоту і дає змогу вносити саме ту кількість добрив, яка необхідна. На сьогодні CROP SENSOR є ISOBUS–сумісним, що дає змогу в онлайн–режимі вносити змінні норми добрив, створювати карти вегетативної маси та прогнозовані карти врожайності.

«Європейський ринок електроніки та допоміжних систем для підвищення ефективності розвивається досить стрімко. Інтерес вітчизняних аграріїв до використання електронних рішень також з кожним роком зростає, проте не так активно. Щороку все більше користуються популярністю системи автоматичного водіння, контролю пального, відключення секцій, ефект від впровадження яких можна помітити неозброєним оком. Проте сьогодні вже можна сміливо констатувати, що й інші рішення, які дають змогу раціонально економити, будуть користуватися популярністю. Адже збільшення прибутковості господарств завдяки збільшенню посівних площ неможливе. Ринок уже стабілізувався. Тому єдиним виходом для того, аби бути прибутковим та “залишатися на плаву”, є підвищення ефективності використання наявного парку техніки та посівних площ, що неможливо без використання електронних, у нашому випадку — EASY–рішень», — підсумовує Антон Сідлецький.

Окремо слід сказати про цілком нову спільну розробку CLAAS – систему DataConnect — перше міжхмарне рішення для контролю сільськогосподарської техніки різних виробників. Уже зовсім скоро фермери зі «змішаним» парком техніки та різними онлайн–телеметричними системами (на сьогодні сюди входить техніка та програмне забезпечення таких виробників, як CLAAS, 365FarmNet, John Deere, Case IH, Steyr і New Holland) матимуть змогу проглядати, обробляти та документувати дані від різних машин у одній з партнерських систем (TELEMATICS, 365FarmNet, John Deere Operations Center, AFS Connect і PLM Connect).

 

А. Сухина, a.sukhina@univest-media.com

Ключові слова: Claas, точное земледелие

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 

1
0