Спецможливості
Новини

Аналітики змушені знизити свій прогноз щодо виробництва гороху в поточному сезоні

09.08.2018
1358
Аналітики змушені знизити свій прогноз щодо виробництва гороху в поточному сезоні фото, ілюстрація

Незважаючи на подальше збільшення посівних площ під горохом в Україні в 2018 році, нового рекорду за його врожаю в країні, як очікувалося раніше, в цьому році не буде, повідомляє propozitsiya.com  з посиланням на прес-службу Тернопільської ОДА.
Липень не скупився на дощі. А такі примхи погоди не лише ускладнили збір урожаю, але й пошкодили його. Так, на Тернопільщині сильні дощі скорегували весняні прогнози щодо рекордного урожаю гороху.
«Через дощі на Тернопільщині найбільше постраждали горох і пшениця. Складні погодні умови на Тернопільщині  в другій половині липня вплинули на урожайність цих культур. Є проблеми з горохом, який зливні дощі прибили до землі, і взагалі  практично його  ніхто вже не буде збирати. Хіба що ті рослини, які знаходяться в стоячому форматі. А так горох вже вимішаний з болотом, тому на сьогоднішній день з ним уже нічого не можна зробити, розповідають в Тернопільській ОДА.

Наразі збиральна кампанія по гороху в Україні в самому розпалі. Урожай гороху зібрано вже з 80% площ, проте нестача вологи в грунті в період вегетації і дозрівання гороху негативно відбився на врожайності культури.

Щодо погодних умов Півдня країни, то, як відзначають аналітики, посуха в Степовій зоні країни, де розташовано більше половини всіх посівів гороху, значно знизила потенціал його врожайності.

Трохи краща ситуація з врожайністю гороху в окремих областях зони Полісся і Лісостепу, але це не значно поліпшить ситуацію з урожаєм в цілому по країні.

Обмолочено близько 80% площ. Незважаючи на подальше збільшення посівних площ під горохом в Україні в 2018 році, нового рекорду за його врожаю в країні, як очікувалося раніше, цього року не буде.

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0