Спецможливості
Новини

Американська ГМ-міль замість захищати капусту і брокколі, поїдає їх

17.08.2017
1736
Американська ГМ-міль замість захищати капусту і брокколі, поїдає їх фото, ілюстрація
Корнельський університет планує випустити генетично модифіковану міль в штаті Нью-Йорк, хоча комахи шкодять брокколі і капусту, яку повинні захищати

Корнельський університет планує випустити генетично модифіковану моль в штаті Нью-Йорк, незважаючи на докази її шкоди: комахи їдять броколі та капусту, яку повинні захищати, пише propozitsiya.com з посиланням на gmoobzor.com.

Вчені планують випускати до 30 тис. ГМ-самців молі в тиждень протягом двох років на своїй Нью-Йоркській державній сільськогосподарській дослідній станції (NYSAES).

ГМ-міль була виведена компанією Оксітек, технологія грунтується на «техніці стерильних комах»: на волю випускаються стерильні комахи-шкідники для спарювання з дикими особинами з метою зменшення популяції.

Однак дана ГМ-міль виявилася не стерильною, вона злучається і дає потомство, яке доживає до дорослої особини і може завдавати значної шкоди врожаю. Як показують результати експериментів, навіть в тепличних умовах необхідно було протягом десяти тижнів продовжувати випускати міль для придушення популяції: 10-40 ГМ-самців на одного дикого самця.

Як стверджує доктор, директор GeneWatch Хелен Уоллес, Корнельський університет планує випустити цю ГМ-міль, ігноруючи опубліковані наукові дані про них, які показують, що відбудеться значне пошкодження врожаю.

У той же час, заплановані випуски ГМ-молі були схвалені Департаментом сільського господарства США і вважається, що перший етап тестування є неминучим.

Варто зазначити, що пропозиції Оксітека випустити ГМ-міль в Великобританії, ГМ маслинових мух в Іспанії, і ГМ середземноморських плодових мух в Бразилії були зупинені. У цих комах-шкідників одна і та ж генетична особливість, яка вбиває самок шкідників на пізній личинкової стадії.

Ключові слова: ГМ-моль

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0