Спецможливості
Техніка та обладнання

Агротехнологічна енциклопедія

09.08.2012
531
Агротехнологічна енциклопедія фото, ілюстрація

На Дніпропетровщині відбулася традиційна щорічна конференція, присвячена ефективному самовідновлювальному землеробству. Інтерес до технології «ноу-тілл» в Україні дедалі зростає. Про це свідчать як кількість відвідувачів конференції, так і фаховість поставлених ними запитань. Наразі запитання задають уже не теоретики,  а практики - практикам. На них вони одержують вичерпні відповіді.

На Дніпропетровщині відбулася традиційна щорічна конференція, присвячена ефективному самовідновлювальному землеробству. Інтерес до технології «ноу-тілл» в Україні дедалі зростає. Про це свідчать як кількість відвідувачів конференції, так і фаховість поставлених ними запитань. Наразі запитання задають уже не теоретики,  а практики - практикам. На них вони одержують вичерпні відповіді.

О. Рижков
o.ryzhkov@univest-media.com

Існує сила-силенна різноманітних енциклопедій. Нині їх можна прочитати у друкованому вигляді, проглянути в електронному, прослухати в аудіоверсії. Міжнародна конференція з ефективного самовідновлювального землеробства, що відбулася в половині червня у Майському, - це енциклопедія системи «ноу-тілл» у режимі Live, або, якщо застосовувати український вираз, - «наживо».
Справді, де ще ви можете поспілкуватися безпосередньо з піонерами впровадження «ноу-тілл» з-за океану, задати їм усі технологічні питання, що вас цікавлять, обмінятися думками з колегами з пострадянських країн, що мають досвід упровадження «ноу-тілл», зіставний із вашим? Світова економічна криза підігріла інтерес до сільського господарства, змусила бути винахідливішим під час пошуку шляхів скорочення витрат за одночасного зростання рівня виробництва. Ресурсоощадний підхід до землеробства, який уже кількадесят років культивується в найбільших країнах Південної Америки - Бразилії та Аргентині, дав змогу цим країнам вийти на чільні позиції в світовому агровиробництві.
Наразі площі під «ноу-тілл» у Бразилії сягають 25 млн га, що становить мало не чверть усіх земель у світі, що обробляють за нульовою технологією. Легендарний фермер Герберт Бартц, який ще у 1969 р. відмовився від плуга, з радістю поділився своїм досвідом із численними колегами. Система «ноу-тілл» дістала послідовників і на інших континентах. Про її популярність у країнах колишнього СРСР свідчать аншлагові зібрання у Майському.
Згідно з документом №15 ФАО, до 2020 року в країнах ЄС заплановано впровадити принципи ощадного землеробства. Гостем конференції був один із його розробників президент Федерації європейського природоохоронного сільського господарства Готліб Баш.
Хітом другого дня роботи конференції став демонстраційний показ техніки компанії РОСТСЕЛЬМАШ - постійного партнера «Агро-Союзу» на цьому заході. Численні учасники конференції мали змогу на власні очі пересвідчитися у високій продуктивності та винятковій надійності продукції виробництва РОСТСЕЛЬМАШ.
На заході багато йшлося про те, що аграрна Україна (так само, як, власне, й інші пострадянські країни), на жаль, чимало говорить, але на практиці часто-густо не встигає оперативно реагувати на зміни світових агротехнологічних тенденцій. На те, щоб подолати догми, на кшталт тієї, що «сільське господарство - це, насамперед, обробіток грунту», різні країни потребують різної кількості часу. Інколи кажуть, що кількість догм, які варто подолати впроваджувачам новітніх технологій в Україні, набагато перевищує аналогічний показник на інших широтах. Із цим твердженням можна погоджуватися чи ні. Річ в іншому. Щороку конференції «Агро-Союзу» відвідує чимала кількість агровиробників. Значить, бажання вчитися, бажання впроваджувати щось нове в наших аграріїв є. А відтак і на майбутнє українського агросектору можна дивитися з оптимізмом.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0