Спецможливості
Новини

Агрострахування в Україні і США, — коментує Микола Сольський

25.01.2022
772
Агрострахування в Україні і США, — коментує Микола Сольський фото, ілюстрація

Голова комітету з питань аграрної та земельної політики України, народний депутат від парламентської фракції «Слуга народу» Микола Сольський поділився враженнями щодо робочої поїздки до США.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

Він розповів, що в США, наприклад, основна дотація на аграріїв — це страхування. Людина скрізь жадібна, по всьому світі. Що у нас, що у Штатах фермер економить на витратах, а страхування в аграрці коштує багато. Страховка може коштувати $50, $100, $200 на гектар залежно від того, що ти страхуєш, який прибуток, обсяг урожаю і так далі. 

Тому американці говорять фермерам: «Нам важливо, щоб ви не банкрутували, тому ми вам даємо можливість самостійно вирішувати, що сіяти чи вирощувати (у них там немає «сію гречку, сію пшеницю»). Ми компенсуємо вам вартість страховки на початку сезону». 

«І якщо фермер захоче намахати приватну страхову компанію, то вона його виверне так, як не снилося. В Штатах відсоток викриття зловживань страховими компаніями найбільший — більше, ніж у ФБР, поліції і всіх решта. Тому це працює і тому це правильно. Втрати на гектарі в разі страхового випадку — це сотні і тисячі доларів, тоді як дотація від держави може вираховуватися в десятках доларів. Тому ти можеш завдяки агрострахуванню і дотаціям підтримати і запустити сільгоспвиробництво в значному за розміром регіоні України за 3-5 років. Це все можна зробити. Залишилося тільки, щоб на це дали більше грошей в держбюджеті, і воно запрацює», — продовжує Сольський.

«Тобто якщо на підтримку АПК буде більше грошей в бюджеті, то воно буде цікавішим для страховиків, і ті більше пропонуватимуть свої продукти. Наприклад, я знаю, що частина фермерів точно би спробувала застрахуватися. Фермери не дуже хочуть новим займатися, поки не трапиться ще одна посуха, як 2020 року. Після неї вони вже точно застрахуються, але цей інструмент вже має бути готовим на момент наступного надзвичайного стану», — зауважив він.

Микола Сольський також додав, що фермер обирає, де він хоче страхуватися. Просто має бути конкуренція на тому ринку, страхові організації мають конкурувати. Якщо це буде тільки одна страхова компанія, це буде корупція.

 

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0