Спецможливості
Новини

"Агроліга" та "Ніжинський жиркомбінат" запустять по оліє-екстракційному заводу

15.05.2017
2050
"Агроліга" та "Ніжинський жиркомбінат" запустять по оліє-екстракційному заводу фото, ілюстрація
Відомо про плани двох компаній – "Агроліги" та "Ніжинського жиркомбінату" - запустити по одному оліє-екстракційному заводу, із заявленою потужністю 10 тис. т/місяць та 1 тис. т/добу відповідно

Олійний ринок не думає зупинятися – за різними оцінками сукупні переробні потужності в Україні можуть в наступному сезоні впритул наблизитись до відмітки в 20 млн т/рік. Зокрема уже зараз відомо про плани двох компаній – "Агроліги" та "Ніжинського жиркомбінату" - запустити по одному оліє-екстракційному заводу, із заявленою потужністю 10 тис. т/місяць та 1 тис. т/добу відповідно. Про це повідомив аналітик Української аграрної конфедерації Дмитро Дейна, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Експерт уточнив, що ця ситуація, посилення конкуренції серед переробників в умовах прогнозованого поки зменшення обсягів виробництва культури в 2017/18 МР навряд стимулюватиме ціни на олію до росту. Проте позитивний ефект таки матиме місце, тільки відчують його не переробники – пожвавлення попиту на сировину через високу конкуренцію на ринку має всі шанси допомогти вітчизняним виробникам насіння соняшнику укріпити свої позиції.

На думку Д. Дейна, у поточному олійному сезоні для України суттєвої загрози з боку конкурентів на світовому ринку зараз просто немає – найближчим конкурентом є Росія, на яку припадає 22,2% світового експорту соняшникової олії.

Втім, експортні ціни потроху, але просідають. Сягнувши піку в травні 2016 року, середньомісячні експортні ціни (на умовах FOB) тони нерафінованої соняшникової олії почали швидко падати,  знизившись уже до $723/т (-10,5% квітень 2016 року до квітня 2017-го). І це при порівняно стабільних цінах на насіння культури на внутрішньому ринку (-2,4% за той же період).

"Свідчить така динаміка про те, що в умовах рекордного виробництва культури ринок зміг в повній мірі поглинути рекордні обсяги насіння, та не до кінця впорався з ростом виробництва олії", - пояснив він.

Також аналітик УАК додав, що збільшення переробних потужностей (+18,7% до 18,4 млн т/рік) і відповідне пожвавлення конкурентного середовища, а також тривалий ріст світових обсягів виробництва та експорту соняшникової олії стали основними причинами негативної цінової тенденції останнього року, знизивши ціну пропозиції на олію фактично до рівня семирічного мінімуму. "Втім, вітчизняні ціни залишаються вищими від пропозицій найближчих конкурентів – Росії та Аргентини", - зазначив Д. Дейна.

Ключові слова: олія, УАК, Дмитрий Дейна

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее

1
0