Спецможливості
Новини

Агролайфхак: перші кроки в точному землеробстві

21.04.2017
2136
Агролайфхак: перші кроки в точному землеробстві фото, ілюстрація
Купивши дрон і декілька датчиків, точним фермером не станеш. Для того, щоб створити ефективну систему зі збору інформації, потрібно впроваджувати цей підхід поступово

Щоб не залишитися аграрним динозавром і згодом отримати більш продуктивні поля, потрібно не зволікати і впроваджувати технології точного землеробства, наполягає aggeek.net і пояснює чому цей підхід до сільського господарства такий популярний.

Точне землеробство - це свого роду симбіоз різних технологій, завдяки яким можна зібрати великий масив даних про стан полів, посівів, якість роботи техніки і співробітників, а також складати прогноз погоди. Після збору всієї цієї інформації фермер може приймати рішення, точно знаючи, є дефіцит конкретних елементів чи ні. Такий підхід до землеробства не тільки оптимізує витрати, але і підвищує ефективність полів.

Згодом точне землеробство стане практично обов'язковою програмою для фермерів, які хочуть зберегти і підвищити ефективність своїх посівів.

Технології, які використовуються в точному землеробстві, є лише частиною потрібної інформації. Наприклад, ви провели аналіз грунту, потім запускаєте дрон для того, щоб скласти технологічну карту на основі зібраних даних. Використовуючи отримані карти, ви можете залишити GPS-мітки для тракториста, щоб він удобрив грунт в потрібному місці зі заздалегідь встановленою нормою, яку ви отримали завдяки датчикам. І чим більше таких даних, тим з більшою впевненістю можна приймати рішення.

Також варто виділити роботів, які можуть працювати автономно, самостійно аналізуючи довкілля, різні мобільні додатки в симбіозі з сенсорами, які замінюють цілий склад приладів для аналізу грунту і посівів, а також розумні системи зрошення, які економлять воду.

Але найголовніше - це моніторинг. Поступово збираючи інформацію про посіви та грунти та формуючи так звану історію полів, можна відстежувати наскільки успішними були ваші рішення і чи виконувалися вони взагалі. Найкраще це можна побачити на технологічних картах, які покажуть як змінилася врожайність внаслідок ваших дій і за допомогою GPS-трекінгу техніки.

Агротехнології також дозволяють прискорити багато процесів. Наприклад, на комбайнах в США і Європі встановлені датчики, які вимірюють швидкість потоку зерна. Завдяки спеціальним алгоритмам, сенсори аналізують ці дані і перетворять їх в рівень врожайності з одного гектара. Таким чином, потрібну інформацію можна отримати відразу ж після збору врожаю і вжити заходів для поліпшення ситуації.

До того ж, за даними компанії IST Agro Service, використання технологій точного землеробства економить до $150/га.

Купивши дрон і декілька датчиків, точним фермером не станеш. Для того, щоб створити ефективну систему зі збору інформації, потрібно впроваджувати цей підхід поступово. Перший етап - зібрати геодані у вигляді карток полів, в яких будуть вказані їхні межі та розміри. Другий - сформувати технологічні карти полів - це можна зробити за допомогою того ж дрона або супутникових знімків. Третій - аналіз технологічних карт за різними показниками: стан, типи грунту та історія врожайності. На основі існуючих даних вже можна проаналізувати агрономічні та економічні ефекти від впровадження точного землеробства на підприємстві.

Ключові слова: АПК, точное земледелие

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0