Спецможливості
Новини

Агролайфхак: обрізка фундука, основні шкідники та хвороби

12.09.2017
10937
Агролайфхак: обрізка фундука, основні шкідники та хвороби фото, ілюстрація
Велике значення для розвитку фундука має формуюча обрізка куща, завдяки якій паросткам забезпечується освітленість, необхідна для дозрівання горіхів

Велике значення для розвитку фундука має формуюча обрізка куща, завдяки якій паросткам забезпечується освітленість, необхідна для дозрівання горіхів. Як це зробити ефективно розповіли експерти Садового центру Лізгард на своїй сторінці Facebook.com, пише propozitsiya.com.

Формування куща потрібно завершити до початку плодоношення фундука, яке починається зазвичай з 4-х річного віку. Для правильного формування куща в його середині вирізують зайві пагони, а бічні відгинають в сторони і закріплюють у такому положенні за допомогою дроту. В результаті кущ добре провітрюється і освітлюється. Як правило, формують не більше 8-10 стовбурів, які й послужать основою куща.

Надалі обрізка полягає у видаленні зайвої кореневої порослі, проріджуванні куща, видалення слабких, поламаних пагонів. Необхідність такої обрізки виникає на 5-6 рік життя рослини.

У віці 15-20 років буде потрібно омолоджуюча обрізка, так як в результаті старіння знижується врожайність рослини. Проводять таку обрізку шляхом видалення протягом 2-3 років по 2-3 старих стовбура, зрізаючи їх якомога ближче до землі. Відростаючі молоді пагони підрізають для подальшого розгалуження. Обрізку роблять пізньої осені та взимку.

На малюнку: необрізаний і обрізаний кущ:

 

Шкідники та хвороби

Основним шкідником фундука є горіховий довгоносик. При вирощуванні фундука часто виникає проблема передчасного осипання горіхів і зараженість горішків личинками довгоносика («червиві»). Все це результати шкідливої життєдіяльності горіхового довгоносика. Доросла комаха - маленький жучок з характерним хоботком, яким самка прогризає молоді плоди в момент висунення горіха з плюски і відкладає яйця. Личинки, що з'явилися з яйця, живляться всередині горіха, завдаючи великої шкоди.

Найбільш ефективним заходом по боротьбі з довгоносиком є двохкратна обробка рослин препаратами системної дії, такими як «Актара», «Енжіо», «Каліпсо». Обробку проводять при появі жуків навесні (зазвичай на початку травня) і в момент відкладання самками яєць (як правило, це відбувається в середині червня в момент висунення горіха з плюски).

Ще один шкідник, відзначений на фундуку, фундучний вусань. Личинки вусаня харчуються всередині пагонів, що призводить до їх усихання. Такі пагони рекомендується вирізати і спалювати.

З хвороб іноді відзначається борошниста роса. При сильному ураженні обробку роблять фунгіцидами, такими як «Топаз», «Квадріс», «Флінт Стар».

Для запобігання проблем зі шкідниками та хворобами слід обов'язково застосовувати профілактичні заходи: збирати і знищувати заражені горіхи, після листопаду прибирати і знищувати опале листя, восени обкопувати пристовбурні кола.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0