Спецможливості
Новини

Агролайфхак: контролюємо вівсюг і падалицю на ріпаку

26.06.2017
3292
Агролайфхак: контролюємо вівсюг і падалицю на ріпаку фото, ілюстрація
Вівсюг і падалиця є двома найбільш поширеними бур'янами, які потрібно контролювати кожен рік

При виборі гербіцидів для вівсюга потрібно знати про всі групи агрохімії, які аграрії використовують під час сівозміни. Гербіциди групи 2 стали популярним вибором для контролю вівсюга, але потрібно бути обережними та не зловживати тільки агрохімією цієї групи при сівозмінах. В іншому випадку, без належного контролю полях не знадобиться багато часу, щоб рослини розвинули опір. Про це попереджає представник агрономічного обслуговування Syngenta Canada Стерлінг Мітчелл, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

За словами експерта, варіант боротьби зі стійкістю полягає в тому, щоби використовувати групи 1 і 2, в той же час включивши в сівозміну гербіциди групи 8 при можливості.

"Падалиця ріпаку має особливо важливе значення в технології вирощування ярого та озимого ріпаку. Насіння ріпаку можуть зберігати схожість в грунті десятиліттями і засмічувати наступні культури", - підкреслює С. Мітчелл.

У господарствах, які обробляють ярий та озимий ріпак, ярий ріпак є бур'яном в озимому ріпаку і навпаки. Також падалиця ріпаку призводить до збільшення густоти стояння рослин озимого ріпаку, що негативно впливає на перезимівлю в зв'язку з переростанням рослин. Надмірна густота стояння рослин у вологі роки призводить до вилягання посівів.

При падалиці ріпаку важливо уникати використання продуктів, які пропонують тільки придушення падалиці, а не контроль.

"Крім того, розгляньте використовувану раніше систему вирощування ріпаку, оскільки у вас може бути падалиця з толерантністю до гліфосату", - радить експерт Syngenta.

Ключові слова: Ріпак, овсюг, падалица, Syngenta

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0