Спецможливості
Новини

Агролайфхак: застосування сидератів в короткоротаційних сівозмінах?

21.08.2017
2506
Агролайфхак: застосування сидератів в короткоротаційних сівозмінах? фото, ілюстрація
При короткоротаційних сівозмінах влітку як сидерати незамінні будуть суміші вівса і редьки олійної. Якщо висіяти їх відразу після збору пшениці, то вже в середині вересня зелену масу можна закладати

При короткоротаційних сівозмінах влітку як сидерати незамінні будуть суміші вівса і редьки олійної. Якщо висіяти їх відразу після збору пшениці, то вже в середині вересня зелену масу можна закладати. Але тут є один нюанс: на неполивних землях отримати сходи буде дуже важко - тільки за умови хороших опадів. Про це розповів кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторією Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко в інтерв'ю propozitsiya.com.

На зрошуваних землях в сівозмінах з великою насиченістю озимими культурами, в ланці озима пшениця-озима пшениця або озима пшениця-озимий ячмінь найбільш прийнятним суміш вівса з редькою олійною.

"По-перше, ці культури швидко ростуть і їх можна сіяти в грунт без попередньої або мінімальної обробки. Зараз є багато сучасних сівалок, які дозволяють проводити посів без попередньої обробки. Однак треба застосовувати агрегати, що мають дискові сошники. При анкерних сошниках насіння погано закладаються в грунт. Крім того, при великій кількості подрібненої соломи на поверхні є ризик, що вони не зійдуть", - пояснив експерт.

Сидерати краще сіяти відразу після збирання культури, а потім проводити сходостимулюючий полив. Якщо ж спочатку проводити полив, а потім посів, термін отримання сходів затримується днів на 10-12, що важливо для такого короткого періоду вегетації.

Уже в середині вересня зелену масу, якою вийде 200-250 ц/га, можна заорювати. Якщо в якості сидератів вибрали суміш вівса і редьки олійної, то це буде додатково сприяти поліпшенню фітосанітарного стану посівів. Кореневі виділення редьки і сік, який є в біомасі, гальмують розвиток хвороб.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0