Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як вибрата температуру транспортування ягід

28.07.2017
2162
Агролайфхак: як вибрата температуру транспортування ягід фото, ілюстрація
Швидкість охолодження прямо пропорційно впливає на тривалість життя ягоди. Якщо, наприклад, суницю садову охолодити до +4˚С протягом 6 годин, то вона буде свіжою 10 днів, а якщо протягом 3 годин - 14 днів

Ніжні, соковиті ягоди перед транспортуванням потребують підготовки. В який саме спосіб - це залежить від тривалості дороги і ринку збуту, пише  propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

У спекотні дні ягоди для супермаркетів, які мають в своєму арсеналі холодильні вітрини для свіжих овочів і фруктів, охолоджують від +45˚С до +2˚С за допомогою спеціальних пристроїв, оснащених вентилятором, великим випарником і холодильною потужністю, яка дозволяє це зробити максимально швидко.

Швидкість охолодження прямо пропорційно впливає на тривалість життя ягоди. Якщо, наприклад, суницю садову охолодити до +4˚С протягом 6 годин, то вона буде свіжою 10 днів, а якщо протягом 3 годин - 14 днів. Потім ягоди можна спокійно перевозити в рефрижераторі при температурі +2˚С, і ще, як мінімум, тиждень такі ягоди будуть тримати привабливу форму в холодильній вітрині супермаркету.

Для відкритих ринків ягоди транспортують інакше. Протягом години їх охолоджують на 10 градусів, наприклад, з +35˚С до +25˚С, потім протягом декількох годин ще до +15˚С максимум. Відвантаження відбувається рано вранці, за бортом близько +20˚С.

Максимально можливий перепад температури між температурою повітря і температурою ягоди - це 5˚С. Чому? На ягоді не з'явиться конденсат, і оптовий покупець може не переживати пза те, що продукт стече і почне гнити.

Чим спекотніше ранок, тим вище повинна бути і температура ягоди на момент її доставки до місця збуту. Якщо ж дорога до покупця далека, то «холодного ланцюжка» не минути. Оптимальна температура транспортування ягоди - +4˚С, той самий біологічний 0˚С, при якому всі небажані процеси сповільнюються, припиняються.

Ключові слова: ягоди, транспортировка

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0