Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як правильно вибрати схему живлення

07.11.2017
1772
Агролайфхак: як правильно вибрати схему живлення фото, ілюстрація
Дефіцит добрив знижує врожайність сої майже на 30%. Тобто, щонайменше третина врожаю отримується за рахунок правильного внесення добрив

Для високих врожаїв необхідні добрива. Наприклад, дефіцит добрив знижує врожайність сої майже на 30%. Тобто, щонайменше третина врожаю отримується за рахунок правильного внесення добрив. Економити на добривах - невірна стратегія.

Як правильно вибрати схему живлення для рослин розповів керівник агрохімічної лабораторії з дослідження грунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, американська система внесення добрив включає кілька моментів. У першу чергу, це критичний рівень добрив у грунті, щоб отримувати максимальний урожай, і винос поживних речовин з культурами.

«Частина добрив вноситься для накопичення: ми додаємо більше добрив, ніж потрібно, щоб їх ефект акумулювався згодом. Це допоможе досягти більшої родючості згодом і економить кошти. Наприклад, цей рік вдалий, ви отримали великий прибуток, тому його можна направити на придбання добрив: це заощадить витрати в менш вдалі роки. Або ж погодні умови більш вологі, тоді ви не зможете внести достатню кількість добрив, а наявні запаси дозволять пережити ситуацію з мінімальними втратами», - пояснює дослідник.

Калій, підкреслює експерт, - це перша критична точка. Дослідження показали, що кожна одиниця калійного добрива дає різке підвищення врожаю. Однак з часом цей ефект слабшає, кожна нова порція вже приносить менший ріст врожаю. Зрештою внесення добрив не дає ніякого зростання врожайності, а в деяких випадках навіть приносить негативний ефект. Зробити аналіз - єдиний шлях дізнатися, яким буде рівень ефективного застосування калію, констатує Д. Данн.

Більше інформації - в статье.

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0