Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як не купити підроблене насіння

27.04.2017
1769
Агролайфхак: як не купити підроблене насіння фото, ілюстрація
Експерти сформували низку порад для аграріїв, які допоможуть убезпечити майбутній урожай від сюрпризів, пов’язаних із придбанням контрактного, підробленого насіннєвого матеріалу

Експерти сформували низку порад для аграріїв, які допоможуть убезпечити майбутній урожай від сюрпризів, пов’язаних із придбанням контрактного, підробленого насіннєвого матеріалу, пише propozitsiya.com з посиланням на SuperAgronom.com.

При виборі насіння треба звертати увагу на наступне:

1. Вартість. Звичайно, ціна не може бути основним критерієм якості, але принаймні враховувати, що справжнє виробництво - це недешевий процес і кожен продукт має рекомендовані ціни.

2. Місце купівлі. Ніколи не зайвим буде педантично поспілкуватися з продавцем та попросити в нього додаткову інформацію щодо товару, щоб переконатися в його автентичності.

3. Якість та упаковка. Фірмові речі завжди укладають в якісну упаковку з логотипом фірми. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися сертифікатом на насіння/садивний матеріал. Сертифікати видаються на кожну партію насіння.

4. «Секретні пастки» виробника для підробників - маркування, нанесення спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту.

5. Сайти виробників/постачальників. Як правило, вони публікують інформацію про власну лінійку товарів, особливості власного маркування, додаткових захисних елементів, повідомляють про мережу офіційних дистриб’юторів.

6. Насіння/садивний матеріал реалізують самі виробники та/або компанії з іноземними інвестиціями через мережу дистриб’юторів. Єдина можливість уберегти свої поля від насіння невідомого походження - співпрацювати винятково з офіційними дистриб'юторами насіннєвих компаній.

Нагадаємо, для ринку насіння в Україні контрафактом вважається ввезення продукції особами, що не уповноважені виробником або власником торгової марки та сорту, як об’єкта інтелектуальної власності, на який отримано правоохоронювані документи для здійснення імпорту товару на певній території або регіоні.

Фальсифікат - це виготовлена продукція на території України зі спотвореним змістом з копіюванням зовнішніх ознак та зовнішнього оформлення справжнього. Під фальсифікат підпадає наступне: повністю неоригінальний продукт (свідоме придбання; підміна насіння при висіванні); пропозиція до продажу та реалізація продукції під чужими торговельними марками; насіння сорту/гібриду не відповідає сортовим показникам тощо; придбання насіння F2 та наступних поколінь; підмішування при висіванні низькоякісного насіння до оригінального гібриду і тощо.

Фактам підробок у сфері насінництва протидіють постійно. А от боротьба із незаконними практиками у цій галузі не має системного характеру. Необхідні заходи проводяться лише з уже виявленими підробками і жодних дій немає для того, щоб запобігати цим явищам.

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0