Спецможливості
Новини

Агролайфхак для садівників: система DaVor і її переваги

23.08.2017
5414
Агролайфхак для садівників: система DaVor і її переваги фото, ілюстрація
Висока вартість закладки саду з великою кількістю закуплених саджанців в інтенсивних системах промислових садів підштовхнула садівників до експериментів. Рішенням проблеми стала система DaVor

Висока вартість закладки саду з великою кількістю закуплених саджанців в інтенсивних системах промислових садів підштовхнула садівників до експериментів. Рішенням проблеми стала система DaVor з використанням переваги вузького шпинделя, і набагато меншими початковими витратами завдяки меншій кількості дерев на гектар.

Систему DaVor втілили в життя Ніколо Даніеле і Крістіан Ворхаузер. Про неї розповів експерт з садівництва і ягідництва Віталій Забудько в своєму блозі на wordpress.com, пише propozitsiya.com.

Вперше К. Ворхаузер спробував новий метод вирощування та управління деревами і формою крони в фруктовому саду Маргрейде (Італія) в 2011 році. Першими піддослідними деревами став сорт «Fuji», для нього була обрана посадкова схема 2,75х1 м.

Центральний провідник згинається до горизонтального положення на відстані 70 см від землі. У розпліднику центральний провідник формується так, що нові пагони ростуть вертикально. Зростаючі з нього пагони створюють плодову стіну. Відстань між ними становить 20-25 см.

Така формування крони дозволяє створювати тонку плоску плодову стіну і забезпечує достатню кількість світла. Використовується система підтримки і проводів для досягнення правильної форми крони дерев. Нижній провід, так званий «провід кордону» розміщується (натягується) на висоті 70 см над землею - саме там, де провідник зігнутий до горизонтального рівня. Інші дроти розташовані на висоті: 125, 180 і 235 см від землі.

«Нові» гілки-провідники прикріплені до цих проводах за допомогою клинових шпильок або шлангів. В системі DaVor немає необхідності використовувати опори, такі як бамбукові палички.

Система DaVor має багато переваг:

- дерева утворюють вузьку стіну, тому яблука на дерві забезпечені потрібною кількістю світла, їх добре видно садівникам;

- така форма дерев скорочує час проведення агротехнічних заходів - обрізка, проріджування, збір врожаю. Так як дерева ростуть максимум до 2,5 м, всі роботи можуть виконуватися з землі без необхідності використання платформ або сходів;

- такий метод управління деревом ідеально підходить для механізації деяких обробок саду;

- вузька плодова стіна також має переваги з точки зору проведення операцій щодо захисту рослин;

- витрата робочої рідини ЗЗР значно нижча, ніж при високих і розріджених кронах.

Обприскувач використовує тільки 4 або 5 нижніх сопел з кожного боку. Оскільки гілки-провідники утворюють закриту суцільну стіну, в ній залишається більше продукту (активна рідина ЗЗР). Це абсолютно інша ситуація, ніж при формуванні шпинделя - між саджанцями є вільні прогалини, а значить є втрати.

Через кілька років, в кроні «плодової стіни» плодові пагони вирізують, щоб звільнити місце для нових, де буде краще якість плодів.

Система заміни гілок недоступна для крони або дерева з двома направляючими (Bibaum®).

Система DaVor - найкраща система для пагонів. Для цього можна вирізати один з 4 або 5 вертикальних пагонів і замінити його на інший.

Розрахунки показують, що відстань між двома проводами на одному саджанці дає 6 кг плодів. При повному зростанні плодових гілок 2,5 м (крона на три дроти) розрахунок такий: 3 х 6 = 18 кг плодів на саджанець в стіні. У разі застосування схеми посадки 2,5х1 м отримуємо: 4000 х 18 кг = 72 т/га.

У розпліднику, що належить Ніколо Даніеле, розташованому в італійській провінції Падуя, в цьому році перші кілька сотень дерев будуть реалізовані в системі DaVor. Серед пропонованих сортів: «Golden Delicious», «Gala», «Red Delicious» і «Fuji».

Vorhauser і Daniele вже подали заявку на патент - як на використання способу виробництва, так і на формування дерев, який вони розробили. У цьому сезоні доступні перші, не дуже великі партії посадкового матеріалу.

Дворічні дерева, посаджені в 2014 році, протягом року досягли висоти 170-180 см. В кінці лютого 2015 року вони були закріплені під кутом 90° на висоті 70 см від рівня землі і прикріплені до спеціально натягнутих пластикових проводів.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0