Спецвозможности
Новости

«Агрофорум-2013»

12.12.2013
517
«Агрофорум-2013» фото, иллюстрация

Б. Малиновський
Спеціально для журналу «Пропозиція»

Попри те, що виставка була не настільки великою, як «ІнтерАгро», що пройшла тижнем раніше, професіонали аграрного бізнесу змогли побачити багато цікавого. Адже на «Агрофорумі» важливе місце було відведено інноваціям. І серед фірм, які презентували свої інноваційні продукти, приємно було побачити вітчизняних виробників. Наприклад, відповідно до сучасних вимог, які змушують аграріїв усе більше уваги приділяти підживленню рослин не тільки макро-, а й мікроелементами, фірма «Новоферт» із Сєверодонецька першою, і поки що єдиною в Україні, освоїла виробництво водорозчинних добрив із мікроелементами в хелатній формі. На виставці ТОВ «Новоферт» пропонувало цілий асортимент спеціальних добрив - для різних овочевих культур, ягід, квітів, газонних трав, розсади.
У виставці взяв участь перший в Україні виробник систем для відлякування птахів - запорізька фірма, яка так і називається - «Відлякувачі птахів». Вона продемонструвала біоакустичні відлякувачі - системи професійних динаміків, які транслюють записані у природних умовах голоси хижих птахів та голоси тривоги птахів, які найчастіше спустошують сади та виноградники чи «пасуться» навколо елеваторів. Одна така система може охоплювати ділянку розміром до 0,5 х 0,5 (км) і відтворювати до 16 голосів, які добирають індивідуально - залежно від того, птахи яких видів шкодять у даній місцевості найбільше. В комплекті з акустичними відлякувачами використовують візуальні - фотозображення хижих птахів або очей хижаків.
А дніпропетровська фірма «Агросервістрактор» продемонструвала лінійку малогабаритних причіпних машин власної розробки, призначених для агрегатування з міні-трактором або мотоблоком. Найбільшу увагу привернула їхня овочева сівалка, якою можна висівати культури з найрізноманітнішим розміром насінини - від цибулі до часнику і кукурудзи. Створивши сівалку, фірма нещодавно розширила асортимент шляхом виробництва техніки для комунального господарства,
в т. ч. піскорозкидача, який можна використовувати і як розкидач міндобрив.
Торговий дім «Кіссон» виступив із пропозицією гумітів, що вносять у грунт з метою відновлення рівня гумусу, мікродобрив, біопрепаратів для поліпшення мікрофлори грунту, а також субстратів для розсади.
Харківське підприємство «Сантехпласт» представило системи крапельного зрошення власного виробництва. Цей товар стає дедалі популярнішим на овочевих плантаціях, у садах, ягідниках, виноградниках, а віднедавна такі системи з'явилися й на ділянках, де вирощують кукурудзу на зерно. Основна мета крапельного зрошення - економія поливної води і добрив та ЗЗР за їхнього внесення прямо під корінь рослин.
Нову систему крапельного зрошення Bradas презентувала київська фірма «Ліо». А на стенді «Сабера Інтернешнл Компані» можна було побачити спеціальні добрива DripFert для використання в системах крапельного зрошення.
На виставці також можна було побачити й інноваційні розробки наших найближчих сусідів. Так, російська Група компаній «Діамікс» познайомила гостей «Агрофоруму» з кондиціонером для грунтів Adsoil. Цей матеріал на основі діатоміту рекомендують додавати у грунт для полегшення його механічного складу або для підвищення вологоємності. Як показали дослідження використання діатоміту в землеробстві, ця гірська порода сприяє поліпшенню водообміну та аерації грунтів, їхніх адсорбційних властивостей та знижує небезпеку залізної та алюмінієвої інтоксикації рослин в умовах кислих грунтів та за підвищеного засолення поливної води.
Жодна подібна виставка не обходиться без супутніх семінарів та круглих столів для професіоналів. От і в рамках «Агрофоруму-2013» відбулося кілька заходів, присвячених темам сільгосптехніки, органічного виробництва та ін.

Интервью
Сейчас многие страны мира ищут способ, как улучшить экологические условия и найти новые источники энергии. Одним из решений этой глобальной проблемы является выращивание уникального дерева, которое уже известно во всем мире под названием «... Подробнее
В апреле 2020 году в компании CLAAS произошли кадровые перестановки. Гельмут Клаас, ее многолетний руководитель и идейный вдохновитель, под руководством которого концерн CLAAS стал именно той компанией, которую сегодня знают на всех... Подробнее

1
0