Спецможливості
Техніка та обладнання

Агробізнес є вельми прибутковим

15.09.2008
595
Агробізнес є вельми прибутковим фото, ілюстрація

Твердження, винесене в заголовок, не є аксіомою. Це, радше, теорема, яку вам, шановні читачі “Пропозиції”, належить довести. Доказову базу здатна надати компанія АМАКО.

Віталій Скоцик,
генеральний директор компанії АМАКО

Твердження, винесене в заголовок, не є аксіомою. Це, радше, теорема, яку вам, шановні читачі “Пропозиції”, належить довести. Доказову базу здатна надати компанія АМАКО.

Вересневий Кагарлик — традиційне місце зустрічі широкого аграрного загалу. Тут, на полях Міжнародної агропромислової корпорації компанія АМАКО закрила сезон Днів поля’2007. Близькість від столиці, чудова золотоосіння пора року, наявність у Міжнародної агропромислової корпорації суперсучасного машинно-тракторного парку (а останнім часом практично всі його відчутні поповнення відбуваються після ділових перемовин з АМАКО) — чинники, які зумовили аншлагове зібрання на Київщині. Втім, найголовніше — це комплексна пропозиція від АМАКО — компанії, яка зажила собі слави агротехнологічного бутику прибутків. Чому? Щоб дізнатися відповідь на це питання, варто було відвідати Кагарлик.
День поля відвідав заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник. Він підкреслив, що нині від ідеології державної підтримки держава переходить до ідеології державних інвестицій. “Уряд використовує всі засоби, щоб дати можливість селянину якнаймаксимальніше забезпечити себе технічними засобами, використовуючи всі можливості, — підкреслив Сергій Іванович. — І, звісно, як Міністерство аграрної політики, так і аграрний блок уряду підтримують такі заходи, як цей День поля. Це — обмін досвідом, перегляд новинок і здобуття орієнтирів. А для України нині вкрай важливе впровадження енерго- і ресурсоощадних технологій”.
Із найближчого сезону до технічної і насіннєвої пропозиції АМАКО додає і засоби захисту рослин, закриваючи таким чином технологічний ланцюжок. Відтепер аграрію не варто шукати уламки технологій по окремих малих і великих компаніях, достатньо лише зателефонувати в АМАКО.
Віталій Скоцик, генеральний директор компанії АМАКО: “Порівняно з Днями поля 3–5-річної давнини, кількість учасників зменшилася, але зросла їхня зацікавленість у впровадженні в своїх господарствах новітніх технологій. Подивіться, як багато фахових питань ставлять аграрії нашим співробітникам. Наразі цінова кон’юнктура дуже сприятлива для сільського господарства. Тому в агросекторі можна заробляти реальні гроші. Втім, вважаю, що в цьому твердженні я не оригінальний. Ми любимо говорити про врожайність, але цьогоріч варто говорити про заробітки. Так, кукурудза дає рентабельність 260–280%, зернові — в межах 120–130%. Кожен День поля в нас є інноваційним. Порівняно з минулорічним, на полях Міжнародної агропромислової корпорації ми маємо 30% новинок. Сенс переходу на новітні технології полягає в економічній перевазі. Продуктивність сівалки, яку ви маєте змогу побачити на цьому полі, дає змогу домогтися врожайності на цукрових буряках на 15–20 ц/га більшої, ніж за використання класичної сівалки. Результат — відчутний фінансовий виграш. Якісне насіння кукурудзи, порівняно із звичайним, коштує на $15–20 більше за посівну одиницю. А врожайність дає вдвічі більшу. Отже, нескладні підрахунки свідчать про перспективність придбання саме агротехнологій”.
Господарі Дня поля — Міжнародна агропромислова корпорація. Наразі на їхніх полях можна побачити й збиральні комбайни MASSEY FERGUSON серії 9000, і трактори серії MF 8400, і сівалки Great Plains (це свого роду наріжний камінь нульової і мінімальної технологій), і широкий спектр техніки для тваринництва KUHN, і багато іншого. Високопродуктивна техніка, придбана в АМАКО, дає відповідну віддачу. На цьому наголошували керівники Міжнародної агропромислової корпорації.
Володимир Бортник, президент Міжнародної агропромислової корпорації: “Цього року ми отримали 143 ц/га кукурудзи в сухому зерні, 890 ц/га цукрових буряків, 100 ц/га пшениці. Ми повсякчас вивчаємо світовий досвід і змінюємо підходи. Якщо раніше понад усе була врожайність, то нині на перший план у нас виходить економіка. З АМАКО ми працюємо вже десяток років. Нам це до вподоби, адже співробітники АМАКО — творчі люди. Вони розуміють наші потреби. Й у нас уже склалися справжні дружні взаємини. Ми є полігоном для АМАКО. В нас вони можуть випробувати все, що в них є. АМАКО не лише продає техніку, а й надає весь технологічний супровід. Це — сучасний підхід. І невипадково компанії, які були на ринку і не змогли розширити перелік послуг, обмежившись лише продажем техніки, пішли в небуття. А АМАКО щороку додає обертів”.
Андрій Павлюк, віце-президент Міжнародної агропромислової корпорації, генеральний директор агрокомбінату “Росава”: “Використовуємо здебільшого нульову технологію впродовж чотирьох років і маємо пристойний результат. Усе поле в нас прибуткове. Техніка, яку ви маєте змогу бачити сьогодні на наших полях, дає нам змогу одержувати високі врожаї. Так, по кукурудзі врожайність сягнула подекуди 145 ц/га, попри всі цьогорічні погодні труднощі. Співпраця з АМАКО і з наукою — запорука зростання”.
Серед усіх Днів поля, проведених під егідою АМАКО у році, що минає, кагарлицький є найуніверсальнішим. На Київщині були представлені сучасні енергоощадні технології вирощування зернових, кукурудзи, соняшнику, ріпаку, цукрових буряків і кормозаготівлі. Агротехнології мають чотири складових: насіння, техніка, засоби захисту рослин, добрива. За умови якості цих складових і правильної їх конфігурації цей чотириелементний пазл має скластися в цілісну картинку. На картинці відіб’ються прибутки сільгоспвиробника. І теорему щодо статків, які приносить агробізнес, буде доведено.

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0