Спецможливості
Новини

“Агрітехніка”: ворота на ринки сільгосптехніки Східної Європи

05.06.2008
683
“Агрітехніка”: ворота на ринки сільгосптехніки Східної Європи фото, ілюстрація
З 8 по 12 листопада 2005 року у виставковому комплексі Ганновера відбулася Міжнародна виставка сільгосптехніки “Агрітехніка’2005”, напередодні якої проходили “ексклюзивні дні” для спеціалістів та журналістів. “Пропозиція” вперше зібрала групу читачів, що виявили бажання відвідати виставку. Серед передплатників журналу, які надіслали купони на участь у заході, провели розіграш однієї безплатної подорожі до Ганновера. Щасливчиком став Валентин Дмитрович Павленко із Білгород-Дністровського району, що на Одещині.

Разом з офіційними і неофіційними делегаціями читачі журналу “Пропозиція” відвідали “Агрітехніку”. Як і планувалося, половина групи прилетіла до Ганновера літаком, інша дісталася автобусом. Організацією поїздки, візовою підтримкою займалися наші добрі партнери — ЗАТ “Центр ділових поїздок”. За попередньою домовленістю з організаторами виставки учасники подорожі безплатно відвідали виставку, де кожен знайшов для себе щось цікаве.


За інформацією організатора виставки — німецького сільськогосподарського товариства (DLG), — стенди 1437 експонентів і 66 додатково представлених фірм із 34 країн дали змогу відвідувачам отримати щонайповніше уявлення про стан сучасної аграрної техніки. Кількість експонентів — приблизно на 5% більша, ніж два роки тому, що є новим рекордом виставки. Виставкова площа також збільшилася приблизно на 5% — до 21 га в цілому.


“Агрітехніка” вже багато років слугує всесвітнім місцем зустрічі професійних аграріїв, представників промисловості, торгівлі, дослідних закладів як з усієї Європи, так і з-за океану, а також політиків, представників консультаційних фірм і професійних об’єднань.


У рамках виставки відбулися спеціалізовані форуми, серед яких “Європейська зустріч з питань вирощування пшениці”. Участь у заході брали представники Європейського клубу рільників, Європейського об’єднання зернотрейдерів, Зернового союзу Росії, Німецького селянського союзу та Німецького сільськогосподарського товариства. Обговорювали поточний стан справ на світовому ринку пшениці, порівнювали витрати на виробництво в Європі та за океаном, визначали майбутню роль Росії та України на цьому ринку.


Як засвідчив вечір на честь засновника Німецького сільськогосподарського товариства Макса Айта, цьогорічна виставка в Ганновері пройшла під знаком Росії. Серед почесних гостей був заступник міністра с./г. Росії пан Мітін, який сказав, що цього року “Агрітехніку” відвідали 2000 росіян. Крім того, Міжнародну премію сільгоспмашинобудування 2005 року вручили росіянці Людмилі Орловій, директору фірми “Євротехніка”, Самара. Голова відділення сільгосптехніки Об’єднання німецьких машинобудівників пан Герман Мершротт обгрунтував присудження премії пані Орловій: на знак вдячності людині, яка багато зробила не лише для галузі, а й для розвитку відносин між Росією та Німеччиною. Як стало відомо, відтепер “Євротехніка” належатиме кільком новим власникам, серед яких — добре відома фірма “Амацоне”.


Крім новинок, відзначених медалями, можна було познайомитися з досвідом виробництва нетрадиційних видів енергії в сільгосппідприємствах у Центрі біоенергетики та джерел рослинної сировини.


Попит на техніку, що була у вжитку, вельми високий не тільки в Україні, Білорусі та Росії. В Європі його оцінюють у 80 млрд євро на рік. Але реальний обіг значно менший за попит. Певно, це пов’язано з ускладненнями підбору потрібної техніки та обладнання. Цього року на виставці було організовано інформаційний стенд “Торгівля б/в технікою”, який перетворився у ринковий майданчик, де одночасно були торгові фірми, об’єднання, виробники, банки, інтернет-біржі та аукціони, страхові компанії, спеціалісти в галузі логістики, митного оформлення, оцінки б/в техніки та потенційні покупці. Неподалік діяв міжнародний центр, де можна було знайти партнера з іншої країни, домовитися про співпрацю, обмін досвідом через візити до фермерських господарств.


Для великих виробників зернових корисним був спецзахід “Збирання зернових — без втрат, надійно й швидко!”. В центрі уваги відвідувачів були найновіші розробки збирання, зберігання, транспортування зернових. Участь у показі взяли комбайни Massey Ferguson, Fendt, Case, Claas, John Deere, New Holland.


Почуття гордості за державу викликав спільний проект української корпорації “Агро-Союз” та німецької компанії Horsch Maschinen GmbH — виробництво широкозахватних посівних комплексів та культиваторів “Horsch-Агро-Союз” (12 та 18 м). Щомісяця в Україні виробляють 50 посівних комплексів. Сівалка, яку експонували на “Агрітехніці”, вразила європейських фермерів своєю потужністю. Наприклад, у 2003 році 18-метровим агрегатом за добу засіяли 571,8 га ячменю з одночасним внесенням гранульованих добрив. У 2005 році за добу одним агрегатом засіяли 740 га кукурудзи із внесенням рідких добрив. Знай наших!


Хоча цього року уваги експертній комісії, що розподіляла нагороди, не вистачило на грунтообробну та посівну техніку, нові коштовності фірми ЛЕМКЕН, як і завжди зібрали на стенді фірми багато прихильників. Директор фірми Лемкен-Україна пані Булгакова звернула нашу увагу на новий дисковий агрегат для передпосівного обробітку грунту Геліодор, який в комбінації з рядковими сівалками Сапфір або Солітер не потребує високої потужності трактора. Геліодор складається з двох рядків зубчатих дисків 455 мм діаметром та 5 мм товщиною. Конструкція кріплення дисків забезпечує добре входження в грунт. Кут нахилу дисків можна змінювати в залежності від ґрунтових умов механічно або за допомогою гідравліки трактора. Кожен диск окремо закріплений на рамі через пластинчату пружину. В той же час пружина є автоматичним захистом від перевантаження. Точне дотримання заданої робочої глибини забезпечують задній коток агрегату Геліодор та навіска трактора. Це може бути як резиновий коток, так і трапецієдальний і трапецієдально-дисковий котки. Робоча глибина від 2 до 15 см регулюється з допомогою планки з отворами. За допомогою трьоточкової навіски напівнавісний Геліодор може комбінуватися з сівалкою Солітер або Сапфір. Коротка та компактна конструкція Геліодора забезпечують його швидкий розворот та маневреність.


Новий оборотний "гібридний плуг" Танзаніт об'єднав найкращі риси навісних і напівнавісних плугів. У навісних плугів оптимальна передача сили тяги можлива за рахунок опору руху трьоточкової гідравліки. Для того, щоб не створювати перевантаження верхніх і нижніх тяг при підйомі плугу та його оберті, то шести- й семи- корпусні плуги потребують напівнавісної конструкції. Недоліком конструкції напівнавісних плугів є нерухомість трьоточкової навіски трактора та не повністю використовується тягове зусилля трактора. Перевага ж напівнавісних плугів полягає в тому, що можна на одній рамі кріпити до 9 корпусів. Щоб усунути не долік напівнавісних плугів, фірмою ЛЕМКЕН розроблено новий плуг Танзаніт, який має гідравлічно регульовану верхню тягу. Залежно від умов використання вага від опорного колеса може цілеспрямовано переноситися на задню вісь трактора. Таким чином використання Танзаніта можливе і на менш потужних тракторах, уникати пробуксовки і максимально використати тягові можливості трактора із збереженням переваг напівнавісних плугів. Стійкість трактора значно підвищується завдяки перенесенню ваги на задню вісь і оптимальне положення центру ваги, що особливо добре при повороті на схилах. Танзаніт може мати від п'яти до семи корпусів.


Приємно було спостерігати за роботою на стенді компанії “Кун” її представника з України пана Віктора Сича. Біля нього весь час були бажаючі дізнатися про “кунівські” новинки.


Звичайно, золотих і срібних медалістів група читачів журналу “Пропозиція” теж не оминула. Але детальніше про них читайте в окремому матеріалі.


Крім виставки, група відвідала фермерське господарство. Ще два роки тому на стенд Центру ділових поїздок і журналу “Пропозиція” в Ганновері підійшов німецький фермер Юрген Редекер з с. Патензен і сказав, що має любов до України з дитинства і хотів би відвідати нашу країну. Так зав’язалося знайомство. Пан Редекер дуже гостинно прийняв нашу групу — були тут і сосиски з пивом, і цікава розповідь про життя феремера у Німеччині. Юрген Редекер має 120 га власної землі і 18 га орендованої. Працює удвох із сином. У автопарку має трактор Fendt на 180 к.с., необхідний для рослинництва реманент. Вирощує пшеницю, цукрові буряки, кукурудзу. Господар придумав цікавий додатковий бізнес — кукурудзяний лабіринт: культура висівається у формі лабіринта, її висота сягає 2,5 м. Така забавка користується неабиякою популярністю у сусідських дітей. Дружина фермера готує чай, каву, тістечка — чим не додатковий прибуток! Як кажуть Редекери, лише ледачий жаліється на нестатки.


Ольга Сидоренко

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0