Спецможливості
Техніка та обладнання

Agritechnica 2015: сезон високотехнологічної моди відкрито!

17.12.2015
1386
Agritechnica 2015: сезон високотехнологічної моди відкрито! фото, ілюстрація

Я не стану Христофором Колумбом, якщо скажу, що Agritechnica — це найбільша виставка сільгосп­машино­­будування та чи не найбільша аграрна виставка у світі. Що два роки вона вражає своїми розмірами та розмахом. І цей рік, коли виставка святкувала своє 30-річчя (!), не став винятком: 2907 експонентів, у тому числі 1627 зарубіжних, на площі понад 40 га (!) продемонстрували унікальну для всього світу пропозицію сучасної сіль­госптехніки, а також комплектуючих і запчастин до неї

Я не стану Христофором Колумбом, якщо скажу, що Agritechnica — це найбільша виставка сільгосп­машино­­будування та чи не найбільша аграрна виставка у світі. Що два роки вона вражає своїми розмірами та розмахом. І цей рік, коли виставка святкувала своє 30-річчя (!), не став винятком: 2907 експонентів, у тому числі 1627 зарубіжних, на площі понад 40 га (!) продемонстрували унікальну для всього світу пропозицію сучасної сіль­госптехніки, а також комплектуючих і запчастин до неї

За кількістю відвіду­вачів, а їх бу­ло по­над 450 000, ви­с­тав­ка Agritechnica вко­т­ре ста­ла ре­­­корд­с­ме­ном. В умо­вах ни­­­­­­­­ніш­ньої склад­ної си­ту­ації на рин­ках ця ви­с­тав­ка, за­вдя­ки сво­їй унікальній інфор­маційній про­по­зиції, є іде­аль­ною інфор­маційною плат­фор­мою для фер­мерів, аг­ро­сервісних підприємств і тор­го­вель­них фірм. Тут во­ни ма­ли чу­до­ву на­го­ду порівня­ти, об­го­во­ри­ти і, сподіваємо­ся, — знай­ти пра­виль­ний шлях для май­бут­­ньо­го роз­вит­ку.
Звісно, найбільше відвіду­вачів (близь­ко 347 000 осіб) при­бу­ло із Німеч­чи­ни, 104 000 іно­зем­них відвіду­вачів пред­став­ля­ли 124 країни світу. З-поміж них пе­ре­ва­жа­ли пред­став­ни­ки із Нідер­ландів (13 000), Швей­царії
(10 000), Австрії (9900), Ірландії (6900), Данії (5800), Франції (4300), Швеції (4100), Фінляндії (3700) і Ве­ли­кої Бри­танії (3200). Для май­же 15 000 керівників ве­ли­ких гос­по­дарств із Се­ред­ньої і Східної Євро­пи Agritechnica є своєрідним міжна­род­ним інве­с­тиційним трампліном, тож найбільшу зацікав­леність про­яви­ли пред­став­ни­ки аг­ро­сек­то­ру Польщі (2700), Чехії (1700), Ру­мунії (1500), Лит­ви (1400), Угор­щи­ни (1400) і Росії (1200).
Всесвітній ха­рак­тер ви­с­тав­ки вра­жа­ю­че підкрес­лив ви­со­ку ак­тивність від­віду­вачів із-за оке­а­ну. Так, із Пів­ніч­ної, Півден­ної та Цен­т­раль­ної Аме­ри­ки при­бу­ло 7200 відвіду­вачів, із країн Оке­анії — 1000, Ки­таю — 700, Індії — 700, а та­кож 1200 — із країн Аф­ри­ки.
Втім, цей міжна­род­ний захід вра­жає не ли­ше чис­лом ек­с­по­нентів та відвіду­вачів, а й кількістю пред­став­ле­них на ньо­му но­ви­нок та інно­вацій. Ад­же по­при те, що технічні аг­ро­но­вин­ки з’яв­ля­ють­ся що­ро­ку, ба­га­то ком­паній ви­во­дять їх «на публіку» са­ме на Agritechnica. Більше, швид­ше, шир­ше — це са­ме ті ха­рак­те­ри­с­ти­ки, що й далі про­дов­жу­ють виз­на­ча­ти па­ра­ме­т­ри ба­га­ть­ох роз­ро­бок у га­лузі сільгосп­тех­ніки. Про­те сьо­годні во­ни по­пов­ню­ють­ся здебільшо­го но­ви­ми роз­роб­ка­ми у га­лузі еле­к­трон­ної та сен­сор­ної тех­ніки і виз­на­ча­ють ступінь інно­вацій­нос­ті ма­шин і си­с­тем.
Тен­денція до ав­то­ма­ти­зації ро­бо­чих про­цесів у рос­лин­ництві су­про­во­­джує­ться відповідни­ми роз­роб­ка­ми інте­лек­ту­аль­но­го про­грам­но­го за­без­пе­чен­ня, яке по­кли­ка­не до­по­мог­ти аг­рарієві впо­ра­ти­ся зі зро­с­та­ю­чи­ми ви­мо­га­ми підви­щен­ня рівня без­пе­ки, до­ку­мен­ту­ван­ня, відсте­жу­ван­ня про­дукції, логіс­ти­ки, ме­недж­мен­ту ма­шин­­но-трак­тор­но­го пар­ку, кон­тро­лю над ма­ши­на­ми та мі­німізації періодів про­сто­ю­ван­ня тех­ніки і ви­т­рат на ре­монт. Роз­роб­ки, су­про­во­д­жу­вані інте­лек­ту­аль­ною та вод­но­час про­стою си­с­те­мою ме­недж­мен­ту да­них, спри­я­ють ви­ник­нен­ню взаємо­пов’яза­них струк­тур, що відо­б­ра­жа­ють увесь ви­роб­ни­чий лан­цю­жок — від по­ля до ко­ри­с­ту­ва­ча.
Тож, на дум­ку ек­с­пертів та пред­став­ників ЗМІ, клю­чо­вим век­то­ром Agritechnica 2015 ста­ла впев­неність у то­му, що ера ви­ко­ри­с­тан­ня тра­диційної сільгосптехніки (особ­ли­во у рос­лин­ництві) добігає сво­го кінця. Ком­панії нині ак­тив­но ек­с­пе­ри­мен­ту­ють із си­с­те­ма­ми точ­но­го зем­ле­роб­ст­ва, у т. ч. си­с­те­ма­ми моніто­рин­гу ста­ну грунтів і рос­лин у ре­аль­но­му часі, ав­то­ном­но­го водіння й обміну да­ни­ми між технікою на полі та офісом. Су­часні трак­то­ри, ком­бай­ни, об­при­с­ку­вачі «на­шпи­го­вані» та­кою кількістю різно­манітних функцій та мож­ли­во­с­тей, що більше на­га­ду­ють космічні ко­раблі із фан­та­с­тич­них ро­манів. І го­ло­вне — ке­ру­ва­ти та­ки­ми «ко­раб­ля­ми» вже має не про­сто водій чи мехініза­тор, ком­бай­нер або трак­то­рист, а Йо­го Ве­личність ме­не­д­жер ма­ши­ни, ОПЕ­РА­ТОР, яко­му відво­дить­ся, скоріше, роль спо­с­теріга­ча за про­це­сом, аніж йо­го ак­тив­но­го учас­ни­ка. А до то­го ж, щоб уп­рав­ля­ти но­вим технічним за­со­бом, інко­ли навіть спеціаль­ної се­ред­ньої освіти не ви­с­та­чає…
Роз­повісти про все по­ба­че­не на ви­с­тавці — це так са­мо не­ре­аль­но, як роз­ши­ф­ру­ва­ти ДНК пше­ниці або по­ра­ху­ва­ти кількість меш­канців зви­чай­но­го лісо­во­го му­раш­ни­ка, тож у про­по­но­ва­но­му ма­теріалі ми оз­най­о­ми­мо вас, ша­новні чи­тачі, ли­ше з тим, що осо­би­с­то вра­зи­ло нас, ре­дак­торів жур­на­лу (ми зви­чайні лю­ди — без за­датків су­пер­ме­на, тож що змог­ли обійти та по­ба­чи­ти — з тим охо­че поділи­мо­ся з ва­ми). Звісно, пер­ше, що ки­ну­ло­ся в очі, — це чемпіони, тоб­то ком­панії, які, як оті олімпійці, зібра­ли на­го­ро­ди та от­ри­ма­ли ла­в­ри за не­по­вторність і ви­нахідництво (найбільше їх зібра­ла ком­панія «Джон Дір» — три зо­лоті та де­сять срібних!).

AGCO та «Трак­тор ро­ку»
На Agritechnica 2015 бу­ло виз­на­че­но ла­у­ре­атів премії «Трак­тор ро­ку’2016». Во­на вру­чається не­за­леж­ним журі із ви­со­ко­ком­пе­тент­них євро­пейсь­ких жур­налістів і при­су­д­жується но­вим мо­де­лям ма­шин, ма­сові про­дажі яких роз­поч­нуть­ся на­ступ­но­го ро­ку. Премію вру­ча­ють у чо­ти­рь­ох номінаціях: «Кра­щий трак­тор», «Кра­щий спеціалізо­ва­ний трак­тор», «Зо­ло­тий ди­зайн» і «Най­ко­рисніший трак­тор». Ос­тан­ня номінація за­по­чат­ко­ва­на ли­ше цьо­го ро­ку, у ній бе­руть участь ма­ши­ни із мак­си­маль­ною опе­раційною ма­сою 8500 кг, що ос­на­щені дви­гу­на­ми, які ма­ють не більше ніж чо­ти­ри циліндри і по­тужністю по­над 70 к. с.
У номінації «Кра­щий спеціалізо­ва­ний трак­тор» (оціню­ють­ся ма­ши­ни для са­ду та ви­но­град­ників) пе­ре­мож­цем став Same Frutteto S 90.3 ActiveDrive. Цей трак­тор ком­плек­тується три­циліндро­вим дви­гу­ном об’ємом 3 л. Мак­си­маль­на йо­го по­тужність — 90 к. с. за
2200 об./хв, крут­ний мо­мент — 346 Нм.
А от брен­ди кор­по­рації AGCO обійшли де­сят­ки кон­ку­рентів і здо­бу­ли за­слу­же­ну пе­ре­мо­гу в інших трьох із чо­ти­рь­ох мож­ли­вих номінацій.
Пе­ре­мож­цем у номінації «Най­ко­рисніший трак­тор» ста­ла ма­ши­на Massey Ferguson 5713Sl. Цей трак­тор ос­на­ще­но 16-кла­пан­ним чо­ти­ри­циліндро­вим дви­гу­ном об’ємом 4,4 л. Мак­си­маль­на по­тужність — 125 к. с. за 2200 об./хв. Мак­си­маль­ний крут­ний мо­мент — 545 Нм. Дви­гун відповідає ви­мо­гам за нор­ма­ми стан­дар­ту Stage 4. Ма­ши­на ком­плек­тується гідравлічни­ми на­со­са­ми по­тужністю 58, 100 або 110 л/хв. Massey Ferguson 5713Sl мож­на ви­ко­ри­с­то­ву­ва­ти як на­ван­та­жу­вач, так і для ви­ко­нан­ня по­льо­вих робіт.
Приз за кра­щий ди­зайн (номінація «Зо­ло­тий ди­зайн») от­ри­мав трак­тор Valtra N 174 Versu. Він за­без­пе­че­ний 16-кла­пан­ним чо­ти­ри­циліндро­вим дви­гу­ном об’ємом 4,9 л і по­тужністю 165 к. с. За підви­ще­но­го на­ван­та­жен­ня за­вдя­ки си­с­темі еле­к­трон­но­го уп­равління Engine Power Management йо­го по­тужність мож­на збільши­ти до 185 к. с. Мак­си­ма­ль­ний крут­ний мо­мент ста­но­вить 680 Нм. Дви­гун та­кож відповідає ви­мо­гам стан­дар­ту Stage 4. Трак­тор Valtra N174 ком­плек­тується гідравлічни­ми на­со­са­ми по­тужністю 115 або 200 л/хв. Мак­си­маль­на ва­га ма­ши­ни мо­же до­ся­га­ти 11 т.
І на­решті «Кра­щим трак­то­ром 2016 ро­ку» став Fendt 1050 Vario. Ця ма­ши­на на­ле­жить до най­новішої і най­по­тужнішої серії німець­ко­го ви­роб­ни­ка, яка з’яви­ла­ся на рин­ку тільки цьо­го ро­ку. До технічної лінійки вхо­дять чо­ти­ри мо­делі по­тужністю від 380 до 500 к. с. із 12,4-літро­ви­ми ше­с­ти­циліндро­ви­ми дви­гу­на­ми MAN. Трак­то­ри при­зна­чені для ви­ко­нан­ня ши­ро­ко­го спе­к­т­ра по­льо­вих робіт і ком­форт­но по­чу­ва­ю­ть­ся на до­ро­гах за­галь­но­го ко­ри­с­ту­ван­ня, роз­ви­ва­ю­чи мак­си­маль­ну швидкість до 60 км/год. До­дат­ко­ва їхня пе­ре­ва­га — ком­пактність. Fendt 1000 ди­вує не­ве­ли­ки­ми розміра­ми і ва­гою. Так, ви­со­та трак­то­ра-пе­ре­мож­ця не пе­ре­ви­щує 3,6 м, а ва­га — 14 т.
У кабіні трак­торів но­вої серії зроб­ле­но де­які вдо­с­ко­на­лен­ня. Зо­к­ре­ма, є опція підігріван­ня та очи­щен­ня ло­бо­во­го скла, а та­кож бічних, що га­ран­то­ва­но за­без­пе­чує чу­до­вий ог­ляд — 250°. У пе­редній ча­с­тині ка­по­та мож­на вста­нов­лю­ва­ти ка­ме­ру, яка не тільки поліпшить ог­ля­довість, але й до­по­мо­же ефек­тивніше уп­рав­ля­ти ма­ши­ною із пе­реднім навішу­ван­ням.
Fendt 1050 — най­по­тужніший трак­тор у цій лінійці. У ньо­го 12,5-літро­вий дви­гун із шістьма циліндра­ми і 24 кла­па­на­ми. Йо­го по­тужність до­ся­гає 520 к. с, а мак­си­маль­ний крут­ний мо­мент — 2420 Нм. Трак­тор ком­плек­тується гідравлічни­ми на­со­са­ми із про­пу­ск­ною спро­можністю до 442 л/хв.
CLAAS
Цей провідний євро­пейсь­кий ви­роб­ник сільсько­го­с­по­дарсь­кої техніки про­де­мон­ст­ру­вав новітні тех­но­логії та роз­роб­ки на стенді пло­щею 5500 м2. Ком­панія пред­ста­ви­ла на ви­с­тавці по­над 50 оди­ниць своєї техніки. Журі — провідні про­фесіона­ли у га­лузі сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го ма­ши­но­бу­ду­ван­ня — ви­со­ко оціни­ли ро­бо­ту фахівців CLAAS та на­го­ро­ди­ли ком­панію п’ять­ма срібни­ми мо­де­ля­ми, виз­на­ли зер­ноз­би­раль­ний ком­байн LEXION 700 ма­ши­ною 2016 ро­ку, а ко­ман­ду CLAAS відзна­чи­ли за кра­щу мар­ке­тин­го­ву кам­панію у номінації «Відмінна ро­бо­та».
 Си­с­те­ма 4D-очи­щен­ня зер­на на зер­но­зби­раль­них ком­бай­нах LEXION 700
До­нині ос­таннім до­сяг­нен­ням техніки, за­сто­со­ва­ним у ма­ши­нах CLAAS для ком­пен­сації по­пе­реч­них ухи­лів, бу­ла си­с­те­ма 3D-очи­щен­ня. Нова система 4D значно полегшує управління гібридних LEXION 700-ї серії в умовах доволі складних рельєфів поля і дає змогу повністю використовувати їхню продуктивність за рахунок більш рівномірного розподілу хлібної маси в системах сепарації та очистки.
 Си­с­те­ма ав­то­ма­тич­но­го кон­тро­лю по­то­ку ма­си на зер­ноз­би­раль­них ком­бай­нах LEXION 700
Си­с­те­ма ав­то­ма­тич­но­го кон­тро­лю по­то­ку ма­си — но­вий помічник ме­ханіза­то­ра на ком­байні LEXION 700, який бе­ре на се­бе кон­троль за по­то­ком ма­си від жат­ки до подрібню­ва­ча со­ло­ми. Це дає змо­гу до­сяг­ти мак­си­маль­ної про­дук­тив­ності і вод­но­час уник­ну­ти кри­тич­но ви­со­ких на­ван­та­жень за ве­ли­ко­го по­то­ку ма­си.
 Си­с­те­ма MULTI CROP CRACKER (MCC) MAX на но­во­му кор­моз­би­раль­но­му ком­байні JAGUAR
MCC MAX — це но­ва си­с­те­ма об­роб­ки ку­ку­руд­зи на си­лос, ви­ко­ри­с­то­ву­ва­на у ком­байні JAGUAR. Вальці зернового процесора MCC MAX дають змогу працювати за довжини подрібнення кукурудзи від 7 до 22 мм, що, звичайно, оцінять як біоенергетики, так і молочники. Порівняно із традиційними процесорами, MCC MAX дає змогу досягати більшого вмісту ефективної клітковини та енергії за рахунок структурності маси і її відмінної обробки. Це підви­щує на­дої мо­ло­ка за зни­жен­ня по­тре­би у до­дат­ко­вих кор­мах.
 Си­с­те­ма AUTOMATIC PPRESSURE CONTROL — новинка в управлінні прес-підбирачів CLAAS QUADRANT. Завдяки APC, системі автоматичного регулювання пресуючого зусилля, якою оснащені прес-підбирачі QUADRANT 5200 і 4200, що призначені для формування великогабаритних тюків, навіть недосвідчені оператори тепер зможуть досягти максимальної продуктивності і отримати рівномірноспресовані тюки. Ступінь пресуючого зусилля визначається залежно від навантаження на корпус преса та якості використовуваного шпагату.
 Аси­с­тент роз­бив­ки за­го­нок CLAAS — ско­ро­чен­ня тех­но­логічно­го ча­су на 6%
До­нині по­ле роз­би­ва­ють на за­гін­ки на ос­нові досвіду та за ус­та­ле­ною звич­кою, тоб­то ви­хо­дя­чи із найбільшої до­вжи­ни го­ну. Із уп­ро­ва­д­жен­ням аси­с­тен­та роз­бив­ки за­гі­нок CLAAS упер­ше ста­ло мож­ли­вим виз­на­ча­ти стра­тегію ру­ху ма­ши­ни для кож­но­го кон­крет­но­го ви­пад­ку і точ­но про­гно­зу­ва­ти потрібний для ви­ко­нан­ня ро­бо­ти час. Ре­зуль­та­ти роз­ра­хунків да­ють змо­гу виз­на­чи­ти час, не­обхідний для об­роб­ки по­ля. У се­ред­нь­о­му час об­роб­ки по­ля ско­ро­чується на 6%!
Крім за­слу­же­них мо­де­лей, ком­панія CLAAS пред­ста­ви­ла ба­га­то но­ви­нок, го­ло­вною з-поміж яких ста­ла інно­вація у за­готівлі си­ло­су — нова технологія і зерновий процесор SHREDLAGE, особливий принцип, яких дає змогу отримати відмінний кукурудзяний силос за довжини подрібнення 26–30 мм. У цьому інноваційному процесорі компоненти кукурудзи на силос підда­ють­ся інтен­сив­но­му ме­ханічно­му впли­ву з бо­ку вальців. За­па­тен­то­ва­на по­верх­ня вальців дає змо­гу ефек­тив­но подрібни­ти стрижні ку­ку­руд­зя­них ка­чанів, роз­тер­ти зер­но і розще­пи­ти ли­с­то­с­те­бло­ву ма­су вздовж во­ло­кон. У ре­зуль­таті цьо­го знач­но підви­щується енер­ге­тич­на цінність си­ло­су, збільшується вміст ефек­тив­но­го во­лок­на, до­ся­га­ють­ся хо­ро­ший рівень ущільнен­ня і відмінні по­каз­ни­ки фер­мен­тації. Та­ким чи­ном SHREDLAGE — це відмінний корм, що дає змо­гу от­ри­ма­ти більше мо­ло­ка і здо­ро­ве поголів’я.
Ком­панія CLAAS от­ри­ма­ла ліцензію на ви­роб­ництво вальців цієї зер­но­дро­бар­ки і ви­роб­ля­ти­ме їх у май­бут­нь­о­му на за­воді CLAAS Industrietechnik у Па­дер­борні.
Крім то­го, ком­бай­ну Claas Lexion 700 при­своїли зван­ня «Ма­ши­на ро­ку’2016» у ка­те­горії «Зер­ноз­би­раль­ний ком­байн». Відзна­чи­мо, що торік «Ма­ши­ною 2015 ро­ку» на ви­с­тавці SIMA бу­ло виз­на­но зер­ноз­би­раль­ний ком­байн мо­дель­но­го ря­ду Tucano.
 
Case IH
Ком­панія пред­ста­ви­ла не ли­ше аб­со­лют­но нові при­ваб­ливі роз­роб­ки, се­ред яких і трак­тор Optum CVX (він от­ри­вав відзна­ку «Ма­ши­на ро­ку»), а й клю­чові до­сяг­нен­ня та інно­вації, впро­ва­д­жені на вже пе­ревіре­них на прак­тиці мо­де­лях. Зо­к­ре­ма, крім трак­торів Quadtrac і Magnum Rowtrac, ос­на­щен­ня опціональ­ни­ми гу­се­нич­ни­ми при­во­да­ми та­кож от­ри­ма­ли ком­бай­ни серій 140 та 240: це яс­к­ра­вий до­каз то­го, що Case IH зберігає пе­ре­дові по­зиції «Ліде­ра гу­се­нич­ної техніки» у клю­човій сфері за­хи­с­ту грун­ту.
Но­ва серія енер­го­на­си­че­них трак­торів Optum CVX вклю­чає дві мо­делі по­тужністю 270 і 300 к. с. за 2100 об./хв. По­тужність «стар­шої» мо­делі при цьо­му мо­же бу­ти до­дат­ко­во збільше­на до 313 к. с. за 1800 об./хв.
Обид­ва трак­то­ри ком­плек­ту­ють­ся 6,7-літро­ви­ми дви­гу­на­ми NEF, що відповіда­ють ви­мо­гам що­до шкідли­вих ви­кидів за стан­дар­том Stage 4. У дви­гу­нах ви­ко­ри­с­та­но нові ма­теріали для кла­панів, а та­кож зміне­но кон­ст­рукцію го­ло­вки бло­ка циліндрів, щоб за­без­пе­чи­ти ви­щий ступінь стис­нен­ня. Та­кож мас­ля­ний піддон те­пер є ча­с­ти­ною ра­ми і вод­но­час підси­лює її та зни­жує вібраційний стрес для дви­гу­на. За­вдя­ки цьо­му та­кож вдається збільши­ти ко­рис­не на­ван­та­жен­ня трак­то­ра до 5 т. Ємність ба­ка місткістю 630 л за­без­пе­чує до­волі три­ва­лу ро­бо­ту без по­тре­би до­за­прав­лен­ня. До­дат­ко­вий час мож­на от­ри­ма­ти за­вдя­ки еле­к­трон­но­му уп­равлінню дви­гу­ном, що дає змогу зни­жувати йо­го обер­таль­ну ча­с­то­ту під час про­стою трак­то­ра від 850 до 650 об./хв.
Мак­си­маль­на швидкість ру­ху трак­торів мо­же до­ся­га­ти 50 км/год, а за зад­нь­о­го хо­ду — 27 км/год. Для підви­щен­ня без­пе­ки ру­ху до­ро­га­ми за­галь­но­го ко­ри­с­ту­ван­ня як опцію ви­роб­ник про­по­нує ус­та­нов­лен­ня ABS.
Трак­тор ос­на­ще­но дво­ма ВВП: задній має чо­ти­ри швид­кості до 1940 об./хв, пе­редній — дві. При цьо­му пе­реднє навішен­ня ви­т­ри­мує ва­гу по­над 5 т, а заднє — 11 т. Гідравлічна си­с­те­ма має про­пу­ск­ну здатність 165 л/хв, але мож­ли­ве вста­нов­лен­ня на­со­са по­тужністю 220 л/хв.
Optum CVX та­кож от­ри­ма­ли но­вий ди­зайн ка­по­та і кабіни із три­вимірним світлодіод­ним освітлен­ням. У пла­нах Case — ви­ко­ри­с­тан­ня сти­лю Optum CVX для всіх своїх трак­торів.
Май­же по­вне уник­нен­ня втрат зер­на — ха­рак­тер­на ри­са но­вих ком­байнів серії Axial Flow 140, вра­хо­ву­ю­чи те, що ви­роб­ник про­дов­жує вдо­с­ко­на­лю­ва­ти по­тужність, про­сто­ту ви­ко­ри­с­тан­ня та надійність цієї техніки. Функція ком­пен­сації схилів Cross Flow ав­то­ма­тич­но вирівнює до 12% на­хи­лу трак­то­ра без втру­чан­ня водія. Для за­без­пе­чен­ня мак­си­маль­ної про­дук­тив­ності си­с­те­ма ак­ти­вується ли­ше тоді, ко­ли во­на не­обхідна.
Ви­роб­ник втілив цілу низ­ку по­ба­жань клієнтів у мо­де­лях 2016 ро­ку. Це, зо­к­ре­ма, вдо­с­ко­на­лен­ня ок­ре­мих тех­но­логічних де­та­лей, що за­без­пе­чу­ють ви­щу ро­бо­чу про­дук­тивність, а саме про­стий пе­рехід від вал­ку­ван­ня до подрібнен­ня со­ло­ми. Особ­ли­вої ува­ги за­слу­го­вує до­дат­ко­вий гу­се­нич­ний привід ти­пу F від Zuidberg Tracks® — ви­роб­ни­ка гу­мо­вих гу­се­нич­них рушіїв із Нідер­ландів. Такі гу­се­ничні рушії бу­ло роз­роб­ле­но для мо­де­лей Case IH 140 із но­вою бор­то­вою пе­ре­да­чею.
Мо­делі серії 240 та­кож при­вер­та­ють до се­бе ува­гу — на­сам­пе­ред за­вдя­ки поліпшеній про­дук­тив­ності та ефек­тив­ності. Зміни, яких за­знав роз­ки­дач со­ло­ми, за­без­пе­чу­ють рівномірніше роз­поділен­ня відходів за більшою ши­ри­ною за­хва­ту різа­ль­но­го апа­ра­та. Цей про­цес мож­на кон­тро­лю­ва­ти зсе­ре­ди­ни кабіни і за по­тре­би лег­ко зміню­ва­ти на­ла­ш­ту­ван­ня за­леж­но від по­туж­ності вітру та умов зби­ран­ня вро­жаю. Вдо­с­ко­на­ле­но та­кож стан­дарт­ну си­с­те­му роз­ван­та­жен­ня: її ос­на­ще­но по­во­рот­ним жо­ло­бом роз­ван­та­жу­валь­но­го шне­ка для точ­но­го та про­сто­го роз­ван­та­жен­ня зер­но­во­го бун­ке­ра.

Kuhn
Цей фран­цузь­кий ве­ле­тень, визна­ний світо­вий лідер із ви­роб­ництва причіпної та навісної техніки, як завжди, пред­ста­вив на стенді всі свої ос­танні роз­роб­ки, за од­ну із яких, підби­рач-об­мо­ту­валь­ник із ав­то­ма­тич­ним за­ван­та­жен­ням тюків і ру­лонів, от­ри­мав срібну ме­даль Agritechnica.
 Упа­ков­ка тюків і ру­лонів у полімер­ну плівку ста­ла по­ши­ре­ним прий­о­мом під час за­готівлі кормів і навіть при­би­ран­ня із по­ля со­ло­ми. Тех­но­логія ре­алізується за до­по­мо­гою комбіно­ва­них прес-підби­рачів, які по­ста­ча­ють об­мо­ту­ва­чу вже сфор­мо­вані тю­ки. Од­нак на рин­ку по­ки не­ба­га­то тю­ко­вих пресів та­ко­го ти­пу, а на­явні ма­ши­ни — за­до­рогі.
Нині за­сто­со­ву­ють роздільну тех­но­логію за­готівлі з на­ступ­ним упа­ко­ву­ван­ням зібра­ної ма­си у полімер­ну плівку: спо­чат­ку на полі фор­му­ють ру­ло­ни або тю­ки, а потім їх об­мо­ту­ють плівкою. Як пра­ви­ло, об­мо­ту­вач розміщу­ють на краю по­ля або на самій фермі. Тоб­то та­ка тех­но­логія по­тре­бує ви­ко­ри­с­тан­ня до­дат­ко­вих ма­шин для транс­пор­ту­ван­ня тюків і ру­лонів до об­мо­ту­ва­ча, на­ван­та­жу­вачів і т. д. А в разі за­готівлі сіна­жу всі ці опе­рації потрібно ви­ко­ну­ва­ти у стислі терміни — тюк або ру­лон потрібно упа­ку­ва­ти про­тя­гом 1,5–2 год після зби­ран­ня кор­мо­вої ма­си…
Підби­рач-об­мо­ту­вач Kuhn аг­ре­га­тується із трак­то­ром, так­им чи­ном він мо­же пря­мо в полі за­хоп­лю­ва­ти ру­лон або тюк, підійма­ти йо­го й об­мо­ту­ва­ти полімер­ним ма­теріалом. І для цьо­го не потрібно за­сто­со­ву­ва­ти ані транс­порт­них візків, ані на­ван­та­жу­вачів. Об­мо­тані тю­ки мо­жуть тиж­ня­ми без­печ­но зберіга­тись у полі — фер­мер без жод­них по­бо­ю­вань псу­ван­ня пе­ре­ве­зе їх до місця постійно­го скла­ду­ван­ня, ко­ли це йо­му бу­де зруч­но.
Підби­рач-об­мо­ту­вач Kuhn мо­же пра­цю­ва­ти із тю­ка­ми розміром 80х50, 100х200, 120х60 і 130х200 см, ру­ло­на­ми 120–150х90–140 см. Ма­ши­на кон­тро­люється із кабіни трак­то­ра.
AMAZONE
AMAZONE зно­ву от­ри­ма­ла на­го­ро­ду за значні інно­вації — ек­с­перт­на комісія із оціню­ван­ня но­ви­нок при­су­ди­ла їй три срібні ме­далі.
 Пер­ша ме­даль — за EasyCheck — ци­ф­ро­вий мобільний кон­троль­ний стенд для виз­на­чен­ня по­пе­реч­но­го роз­поділен­ня до­б­рив під відцен­т­ро­ви­ми роз­подільни­ка­ми. Замість лотків-улов­лю­вачів, як на кла­сич­них мобільних кон­троль­них стен­дах, для кон­тро­лю та оп­тимізації по­пе­реч­но­го роз­поділен­ня, а та­кож на­ла­ш­ту­ван­ня роз­подільни­ка за вста­нов­лен­ня EasyCheck цю роль ви­ко­ну­ють легкі гу­мові ма­ти-влов­лю­вачі і но­во­роз­роб­ле­ний про­грам­ний до­да­ток для смарт­фонів. За­вдя­ки EasyCheck потрібний час на про­ве­ден­ня кон­троль­ної пе­ревірки ста­но­вить всьо­го ли­ше чверть від за­тра­чу­ва­но­го раніше, що, бе­зу­мов­но, спри­я­ти­ме ши­ро­ко­му виз­нан­ню і по­даль­шо­му по­ши­рен­ню цієї си­с­те­ми кон­тро­лю.
 Дру­га ме­даль — за си­с­те­му сен­сор­них фор­су­нок AmaSpot, яка дає змо­гу вклю­ча­ти ок­ремі фор­сун­ки, з інжек­тор­ни­ми фор­сун­ка­ми з ефек­том зни­жен­ня зно­су крап­лин ро­бо­чо­го роз­чи­ну AmaSpot. Ця інно­вація роз­роб­ле­на AMAZONE у ко­о­пе­рації із ком­паніями Rometron і Agrotop. До най­важ­ливіших но­ви­нок відно­сять вста­нов­лені на штанзі інфра­чер­воні дат­чи­ки GreenSense, за до­по­мо­гою яких уся по­верх­ня по­ля об­сте­жується на на­явність зе­ле­них рос­лин. Крім то­го, си­с­те­ма має нові фор­сун­ки, що пра­цю­ють за прин­ци­пом ши­рот­но-імпульс­ної мо­ду­ляції, які миттєво відкри­ва­ють­ся і за­кри­ва­ють­ся, а про­цес вне­сен­ня за­собів за­хи­с­ту рос­лин ви­ко­нується із точністю до сан­ти­ме­т­ра навіть на ви­со­ких ро­бо­чих швид­ко­с­тях, аж до 20 км/год. Уз­го­­дже­на ро­бо­та сен­сорів і фор­су­нок упер­ше дасть змо­гу про­во­ди­ти мак­си­маль­но точ­не вне­сен­ня гербіцидів — ок­ре­мо до кож­ної рос­ли­ни: сен­сор розпізнає зе­ле­ну рос­ли­ну, а фор­сун­ка ав­то­ма­тич­но вклю­чається у ро­бо­ту й ціле­с­пря­мо­ва­но об­роб­ляє гербіци­дом тільки те місце, де рос­те бур’ян. Тоб­то новітня си­с­те­ма AmaSpot дає змо­гу уни­ка­ти об­роб­ки всієї по­верхні по­ля гербіци­дом суцільної дії і вно­си­ти йо­го ло­каль­но — об­роб­ля­ю­чи ли­ше бур’яни або па­да­ли­цю куль­тур­них рос­лин. За вне­сен­ня гліфо­сатів еко­номія ро­бо­чо­го роз­чи­ну мо­же ста­но­ви­ти від 20 до 80% порівня­но із тра­диційною об­роб­кою усією по­верх­нею.
Тре­тю ме­даль ком­панія AMAZONE от­ри­ма­ла за пе­ре­ва­ги GPS-Switch із си­с­те­мою AutoPoint на пнев­ма­тич­них сівал­ках. Ця інно­вація ав­то­ма­тич­но вклю­чає і ви­ми­кає си­с­те­му до­зу­ван­ня сіва­лок на роз­во­ротній смузі. Раніше за ви­ко­ри­с­тан­ня GPS-Switch на пнев­ма­тич­них сівал­ках три­валі проміжки ча­су між вклю­чен­ням/ви­клю­чен­ням до­за­то­ра і по­да­ван­ням висівно­го ма­теріалу на сош­ник ста­но­ви­ли пев­ну про­бле­му. Но­ва си­с­те­ма AutoPoint здат­на за до­по­мо­гою дат­чи­ка, вста­нов­ле­но­го на сош­ни­ку, фіксу­ва­ти фак­тич­ний потік висівно­го ма­теріалу че­рез ньо­го і тим са­мим виз­на­ча­ти точ­ний час за­трим­ки, а та­кож точ­ний час по­чат­ку і зу­пин­ки до­зу­ван­ня на роз­во­ротній смузі. У та­ко­му разі не потрібно відсте­жу­ва­ти не­ста­чу чи над­ли­шок засіяних діля­нок, а ефек­тивність за­сто­су­ван­ня висівно­го ма­теріалу підви­щується. GPS-Switch із AutoPoint вклю­чає та­кож си­с­те­му до­по­мо­ги водієві. Інди­кація по­ло­жен­ня ма­ши­ни на ISOBUS-терміналі де­мон­ст­рує водієві, на якій ділянці стар­тує си­с­те­ма. Так, водій мо­же ви­бра­ти потрібну швидкість і зберіга­ти її постійною на відповідних ділян­ках роз­во­рот­ної сму­ги.

Ук­раїна на Agritechnica
Приємно, що цьо­го ро­ку й ук­раїн­сь­кі ком­панії бу­ли учас­ни­ка­ми Agritechnica. Ук­раїна бу­ла пред­став­ле­на 10 ек­с­по­нен­та­ми, а са­ме: ВАТ «За­вод ім.Фрун­зе» (Харків), ТОВ «Ха­ве­с­тер» (Київ), гру­па підприємств «Гідро­си­ла» (Кіро­во­град), ком­панія «КМЗ-індастріз» (Пол­тавсь­ка об­ласть), ПП «Ла­коніка» (Львів),
ПП «Луб­ни­маш» (Пол­тавсь­ка об­ласть), ТОВ «Полімер­ш­па­гат» (Бо­риспіль), АТ «УПЕК» (Харків), СП «За­вод Коб­за­рен­ка» (Київ),
ПП «Радіоко­мунікаційні си­с­те­ми» (Київ).
З наміром відвіда­ти за­хо­ди, пе­ред­ба­чені про­гра­мою ви­с­тав­ки, до Ган­но­ве­ра при­бу­ла офіційна де­ле­гація Міністер­ст­ва аг­рар­ної політи­ки та про­до­воль­ст­ва Ук­раїни на чолі з міністром О. Пав­лен­ком, яку су­про­во­д­жу­ва­ли Ге­не­раль­ни­ий кон­сул Ук­раїни в Гам­бурзі
О. Та­ра­сюк та кон­сул О. Тер­тич­на. У рам­ках ви­с­тав­ки чле­ни ук­раїнської де­ле­гації взя­ли участь у низці дво­с­то­ронніх за­ходів, клю­чо­ви­ми із яких ста­ло підпи­сан­ня Про­то­ко­лу про наміри між Міністер­ст­вом аг­рар­ноії політи­ки та про­до­воль­ст­ва Ук­раїни та Фе­де­раль­ним міністер­ст­вом про­до­воль­ст­ва та сільсько­го гос­по­дар­ст­ва ФРН про ре­алізацію дво­с­то­рон­­нь­о­го про­ек­ту ко­о­пе­рації «На­дан­ня кон­суль­тацій Ук­раїні з пи­тань аг­рар­ної торгівлі в рам­ках Уго­ди про по­глиб­ле­ну та все­охоп­лю­ю­чу зо­ну вільної торгівлі між ЄС та Ук­раїною» та ук­раїнсько-німець­кий фо­рум «Ре­фор­ми в аг­рар­но­му сек­торі Ук­раїни — ре­зуль­та­ти і пер­спек­ти­ви».
Під час ви­с­тупів на фо­румі бу­ло ши­ро­ко пред­став­ле­но аг­рар­ний по­тенціал, висвітле­но про­бле­ми рин­ку сільсько­го­с­по­дарсь­кої техніки в Ук­раїні та пер­спек­ти­ви до­сту­пу до ньо­го іно­зем­них парт­нерів та інве­с­торів. Зо­к­ре­ма, Олексій Пав­лен­ко на­го­ло­сив, що, по­при певні труд­нощі, сьо­годні як ніко­ли вигідно вкла­да­ти гроші в ук­раїнське сільське гос­по­дар­ст­во, ад­же нині Ук­раїна до­сяг­ла серй­оз­них успіхів: зни­зи­ла рівень ко­рупції у га­лузі АПК і в країні в ціло­му, що підтвер­д­жу­ють міжна­родні ек­с­пер­ти; ди­вер­сифікує рин­ки ек­с­пор­ту про­дукції, при­во­дить стан­дар­ти якості у відповідність євро­пейсь­ким нор­мам. «Від нас світо­ве співто­ва­ри­ст­во очікує, що якість про­дукції бу­де, як у Німеч­чині, а ціна — як у Ки­таї».
Втретє свою про­дукцію, яка вже має при­хиль­ників у Європі, про­де­мон­ст­ру­ва­ла ком­панія «За­вод Коб­за­рен­ка», а са­ме: ци­с­тер­ну-причіп — та­ку собі роз­чин­но-за­прав­ну станцію об’ємом 6,5 м3, при­зна­че­ну для при­го­ту­ван­ня і пе­ре­ве­зен­ня роз­чинів пе­с­ти­цидів; універ­саль­ний са­мо­за­ван­та­жу­валь­ний тю­ко­воз із опцією для сіна­жу та си­ло­су; «Ков­чег» — бун­кер для пе­ре­ван­та­жу­ван­ня зер­на у ва­го­ни та ав­то­транс­порт. Ком­панію йо­му склав аг­ро­хол­динг «Сва­рог Вест Груп», який ак­тив­но ос­воює сег­мен­ти аг­рар­них тех­но­логій і техніки. Ра­зом із парт­не­ра­ми із A3Tech (Німеч­чи­на) і LiveAG (Ук­раїна) бу­ло пред­став­ле­но тех­но­логії уп­равління аг­рар­ним ви­роб­ництвом — точ­не зем­ле­роб­ст­во й ав­то­ма­ти­зацію про­цесів уп­равління че­рез бор­тові комп’юте­ри влас­но­го ви­роб­ництва та си­с­те­му он­лайн-уп­равління аг­ро­хол­дин­гом «Ар­го».
Agritechnica 2015 успішно за­вер­ши­ла­ся, ти­сячі но­ви­нок, інно­вацій, удо­с­ко­на­лень от­ри­ма­ли путівку в жит­тя, у серійне ви­роб­ництво, тож не­за­ба­ром во­ни роз­поч­нуть свою ро­бо­ту на кон­крет­них по­лях і фер­мах. Уко­т­ре Agritechnica до­ве­ла, що це — не про­сто ве­ли­чез­на ви­с­тав­ка міжна­род­но­го фор­ма­ту, це — світо­вий АПК у мініатюрі, це про­гноз­ний тех­но­центр то­го, що бу­де ак­ту­аль­ним за­в­т­ра, за до­по­мою чо­го сільгоспви­роб­ни­ки ство­рю­ва­ти­муть свої стат­ки та го­ду­ва­ти­муть люд­сто.
Тож до по­ба­чен­ня, Agritechnica 2015, і до ско­рої зустрічі, Agritechnica 2017 (про­хо­ди­ти­ме із 12 по
18 ли­с­то­па­да 2017 ро­ку).

V-DAIRY Feeder: годівля тварин — це просто!

Відомий німецький виробник технічних засобів для організації процесів годівлі на фермі, компанія BVL, представила V-DAIRY Feeder — систему для інтелектуального управління процесом годівлі в режимі реального часу.

Ця система придатна для оснащення всіх кормозмішувачів від будь-якого виробника — як самохідних, так і причіпних, а також поєднується із переважною більшістю всіх вагових блоків, що робить її універсальною .
Завдяки зв’язку у режимі реального часу вагової системи кормозмішувача із програмою управління годівлею (сервером) є можливість із будь-якої точки світу через кишеньковий комп’ютер або смартфон відслідковувати, як годують ваших корів, та контролювати витрату кормів.
Система дуже проста в установленні та використанні. Її роботу забезпечують усього два компоненти: приймально-пере­да­валь­­ний пристрій (Transceiver Box) та дистанційний блок управління (навігатор V-DAIRY Feeder).
Приймально-передавальний пристрій V-DAIRY Feeder Transceiver Box підключається до зважувального блока і забезпечує обмін даними між кормозмішувачем та дистанційним пультом керування (наприклад при зва­­жуванні, змішуванні чи роздаванні корму — із висвітленням відповідних показників ваги компоненту на моніторі), який своєю чергою передає ці дані за допомогою мобільного інтернету на сервер, де вони обробляються та зберігаються.
За допомогою пульта V-DAIRY Feeder (який є стійким до механічних пошкоджень, ударів, його можна використовувати як мобільний телефон та смартфон, що забезпечує постійний зв’язок з оператором кормозмішувача) останній контролює увесь процес годівлі: узгоджує кормові раціони відповідно до обраної групи тварин (перевіряє його компоненти і їхню кількість), а також переводить роботу системи із режиму зважування у режими змішування та роздавання.
 V-DAIRY Feeder TMR Pilot (програма годівлі) забезпечує роботу всієї системи. З допомогою цієї програми через комп’ютер у систему вводять усі відповідні дані щодо раціонів і груп тварин, а також планують сам процес годівлі: кількість раціонів, компонентів, черговість за­­вантажування та об’єми розвантажування, а також дані про групи тварин і їхню кількість у кожній із них. Також оператор чи власник компанії, використавши власний пароль, може увійти в програму та проконтролювати (і за потреби внести зміни) за допомогою будь-якого підключеного до інтернету телефону, смартфону, комп’ютера чи планшета.
Усі поточні показники процесу годування відображаються у вигляді звітів, їх можна відслідковувати у режимі реального часу, завдяки чому є змога синхронізувати запланований і фактичний процеси. За потреби всього лише натисканням кнопки можна переглянути всі дані: коли

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0