Спецможливості
Статті

Agritechnica 2013: і користь для бізнесу, і яскраві враження

12.12.2013
500
Agritechnica 2013:  і користь для бізнесу, і яскраві враження фото, ілюстрація

Кожної другої осені, і це вже стало доброю традицією, аграрії усього світу готують свої валізи і поспішають до Ганновера. Адже саме тут — тільки-но уявіть собі масштабність заходу! — на 42 га розмістилась найбільша європейська агротехнічна виставка Agritechnica 2013!

Кожної другої осені, і це вже стало доброю традицією, аграрії усього світу готують свої валізи і поспішають до Ганновера. Адже саме тут — тільки-но уявіть собі масштабність заходу! — на 42 га розмістилась найбільша європейська агротехнічна виставка Agritechnica 2013!

Л. Крюкова
l.kryukova@univest-media.com,
Н. Хіцька
n.khitskaya@univest-media.com

Нічого особистого, але…
 Відчуття суто бізнесового заходу, хоча насправді так воно і є, зникає, якщо уповільнити рух і роздивитися навсібіч. Побачена картина вражає величчю своєї панорамності: ось відвідувачі виставки, насолоджуючись міським пивом із традиційними німецькими сосисками, жваво обговорюють побачені технічні новинки, ген сімейні пари з дітьми неспішно прогулюються уздовж стендів, розглядаючи різноманітну сувенірну продукцію компаній-експонентів, а хтось просто відпочиває, сидячи на лавочці. І втомитись таки є від чого: 24 павільйонів та майже 2900 експонентів із 47 країн! Територія виставки настільки велика, що обійти її, як то кажуть, «на своїх двох» малоймовірно, це нагадує спринт на виживання. Ось чому, щоб не втратити те саме «останнє дихання», на території комплексу створено автобусне сполучення. Наприкінці активного дня відвідання виставки, коли ноги ледь не відвалюються, хочеться особливо подякувати організаторам за таку «транспортну турботу».
Саме тут твориться історія…
Без перебільшення, виставка такого масштабу вражає! Навіть якщо б і хотіли порівняти її з виставками «вітчизняного розливу» — не вдасться. Ну скажіть, будь ласка, як, наприклад, можна порівняти автомобіль «Мерседес» із «Запорожцем»?! Автомобілісти, впевнені, зрозуміють… Звісно, корінь успіху — в очевидному: серйозний підхід, скрупульозний розрахунок, продуманий маркетинг і головне — прагнення німців у всьому бути якнайкращими… Що стосується виставки Agritechnica 2013 — їм це вдалося!
Відвідати виставку міг кожен за «символічну» плату, що становить 85 євро — у перші два дні (так звані ексклюзивні дні, знову ж таки все продумано правильно, по-німецьки) та за 55 євро — в наступні. Навіть таке коливання ціни вхідного квітка (з різницею у 30 євро) у перші два дні не змогло стримати бажання людей (від студента до власника корпорації) відвідати цей захід. Уявіть собі, що творилося в наступні п’ять днів виставки!!! Організатори Agritechnica 2013 зафіксували загальну кількість відвідувачів — близько 450 тис., із яких 112 тис. — іноземці. Російськомовні (до них ми також віднесемо й українців, хай пробачать нас прибічники всього українського) — як відвідувачі, так і експоненти — також були присутніми, навіть організували свій захід під назвою «Вихід на ринки, що розвиваються: Україна у фокусі».
До речі, наміри іноземних компаній щодо виходу на Східний ринок, і справді, досить серйозні.
Відзнака найкращих
Отже, на кожен смак чи потребу було організовано цілу низку заходів (конференції, презентації, прес-зустрічі тощо). Виробники сільгосптехніки презентували свої інноваційні проекти — рішення у галузі електроніки, техніки автоматичного регулювання та керування, а також менеджменту даних. До речі, майже 400 технічних новинок було подано на розгляд незалежної експертної комісії на чолі із професором Карлом-Хайнцом Келлером, обрано для відзнаки — лише 37 (4 золоті та 33 срібні медалі). Детальніше ми розглянемо деякі з них, а саме — ті, що орієнтовані на тваринників. Слід зазначити, що окремий виставковий павільйон було виділено спеціально для виробників зоотехнічної продукції (кормороздавачі, кормозмішувачі, прес-підбирачі тощо). Це ще раз підтверджує той факт, що тваринницькій галузі належить пріоритетна роль у світовому сільськогосподарському ринку.

Крістіан Бушхофф,
директор компанії Buschhoff:

— Компанія Buschhoff розпочала свою діяльність у 1873 р., коли мій прапрадід-коваль почав майструвати популярні на той час ковані плуги. Все починалося з однієї людини і переросло у велику сімейну компанію, де на сьогодні працює 100 співробітників. Я пишаюся тим, що ми й досі залишаємося сімейною компанією.
Для Buschhoff 2013 р. дуже знаменний, оскільки ми святкуємо 140-річчя з дня заснування нашої компанії. Ще не було започатковано «Агрітехніки», а ми вже брали участь у відомій на той час виставці «Курка і свиня», що проходив у Дортмунді. Коли ж було прийнято рішення перенести центральну аграрну виставку у Ганновер, ми стали її постійними учасниками.
На «Агрітехніку 2013» ми приїхали не з порожніми руками! Фірма Buschhoff представляє WIDOMIX Pro — нову систему виробництва кормів для птиці, яка зважує одночасно кілька компонентів і подає їх на загальне змішування. Перші прототипи системи вже проходять апробацію в Європі: там проводять досліди на точність змішування і якість готового корму. Сподіваюся, через рік ми розпочнемо продаж цієї новинки у Східній Європі.
«У чому перевага Buschhoff перед іншими, подібними компаніями-виробниками?» — запитаєте ви мене. Відповім без зволікань: «Наш величезний досвід!» За останні 50 років роботи в комбікормовому виробництві Buschhoff створила імідж стабільної компанії, з якою надійно працювати, компанії, яка не стоїть на місці і постійно вдосконалюється, компанії, що випускає високоякісну продукцію. Не скажу, що наша техніка дешева, але завдяки європейській якості (виробництво здійснюють у Німеччині) вона має достатньо довгий термін служби. Для нас важливий кожен клієнт! Враховуючи все наведене вище та спираючись на свій досвід, відповідально заявляю, що ми більш цікаві користувачеві, ніж виробники, що працюють у дешевшему ціновому сегменті. І це безперечний факт!

Отже, які інновації представлено для галузі тваринництва?

Самохідний змішувач-кормороздавач Smartrac
(Triolet, Нідерланди)
Універсальна машина поєднує у собі трактор та змішувач, що здатен виконувати відразу декілька функцій: завантаження кормів, їхнє змішування та роздавання. Ця модель працює у двох варіантах об’єму — 10 та 12 м3, котрі здатні забезпечити кормом вісім голів ВРХ. Змішувач-кормороздавач придатний для господарств, у яких кількість поголів’я налічує 100 голів і більше.

Вертикальний одношнековий змішувач —
роздавач корму EUROMIX I (KUHN, Німеччина)
Ця модель призначена для швидкого розрізування цілих рулонів сіна або сінажу, вона забезпечує краще збереження структури корму (що сприяє поліпшеному його пережовуванню) та складання раціону із точною кількістю кожного компонента для досягнення кращого поживного балансу, а також полегшує роздавання корму в надто вузьких проходах корівників. Основні переваги — компактність та зручність управління.

Харольд Катзендорн,
регіональний менеджер
із маркетингу фірми CLAAS:

— Одну із срібних медалей ми отримали за систему для автоматичного усунення заторів збираної маси. Адже усунення заторів у причепі-кормозмішувачі за їхнього виникнення — до речі, це досить часте явище — призводить до переривання збирального процесу, не кажучи вже про непродуктивно витрачений час. Нова програма дає змогу усувати проблему затору в автоматичному режимі: за спрацьовування запобіжника перевантажень піднімається шарнірна голобля, опускається на дно жатки, відмикається привід підбирача, а скребковий транспортер подається трохи вперед. Єдине, що потрібно зробити водієві, — це підключити ВВП після акустичного сигналу програми. Усього лиш 30-секундна затрата часу — і можна продовжувати роботу! Це технологія, на розробку якої пішло багато часу. І чесно кажучи, для нас стало сюрпризом, що така порівняно стара ідея отримала великий резонанс на сучасному агротехнічному ринку.
Що стосується нашої другої «срібної» інновації — апарата для загострювання ножів, — це, швидше, вдосконалення доброї давно відомої ідеї, аніж винайдення чогось нового. Раніше процес загострювання відбувався найпростішим і вельми неефективним способом — вручну. І багато фахівців не знали, що правильно загострювати ножі треба в мокрому середовищі задля уникнення втрати твердості матеріалу. Наш інноваційний пристрій із легкістю загострить ножі 27 різних конфігурацій незалежно від матеріалу та геометрії. Враховуючи комплектацію, орієнтовна ціна апарата для загострювання ножів становить близько 1–2 тис. євро. Погодьтеся, невелика ціна за економію вашого часу
та сил!

Автоматичне усунення заторів збираної маси у причепах-кормозмішувачах (CLAAS, Німеччина)
 Затратну за часом та трудомістку роботу із усунення заторів на підбирачі вдосконалено завдяки застосуванню нової системи, яка автоматично усуває затори, виключаючи із процесу цілу низку мануальних покрокових операцій. Це не лише поліпшує експлуатацію і технологічну надійність кормозмішувальної техніки, а й її економічну результативність.

Пристрій автоматичного загострювання ножів
(CLAAS, Німеччина)
Повністю автоматичний пристрій для вологого загострювання ножів причепів-кормозмішувачів і різальних апаратів прес-підбирачів. Незалежно від ступеня спрацювання, ножі загострюються тепер не за заданими загальними радіусами, а точно вздовж індивідуального контуру леза.

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0