Спецвозможности
Техника и оборудование

Agritechnica-2013: 4 золоті та 33 срібні медалі за новинки

12.12.2013
192
Agritechnica-2013:  4 золоті та 33 срібні медалі за новинки фото, иллюстрация

Срібні медалі

Уперше реалізовано концепцію урухомника ВВП, що перемикається під навантаженням. Це дає змогу, залежно від навантаження двигуна, автоматично перемикати між номінальним і «екологічним» числом обертів ВВП. Зокрема, за змінних умов експлуатації, це дає змогу розширити спектр використання «екологічного» числа обертів ВВП, що економить пальне, й запобігти нерівномірності навантаження під час його роботи.

На відміну від звичайних систем гальмування двигуном, у новій концепції ефекту гальмування досягають завдяки дроселюванню мастилопроводів робочої гідравліки з одночасним блокуванням віскомуфти вентилятора. Це підсилює гальмівний ефект і водночас забезпечує охолодження нагрітого мастила гідравлічної системи. Загалом система з 3,6-літровим дизельним двигуном досягає більшого гальмівного ефекту, ніж 4,10-літрова попередня модель із традиційною концепцією гальмування двигуном. З метою безпеки гальмівний ефект обмежують залежно від кута повороту.

В універсальний блок зчіпки, на бажання замовника, можуть бути угвинчені стандартні сполучні муфти діаметром 1/2 і 3/4 дюйма або ж відповідні швидкорознімні з’єднання (flat-face-coupling). Уперше стає можливим переоснащення зі стандартних на швидкорознімні з’єднання або дооснащення останніми самостійно клієнтом. Поєднання блока зчіпки й швидкорознімних з’єднань забезпечує виконання функції розчеплення без утворення патьоків мастила, мінімізацію гідравлічних втрат і запобігає проникненню бруду в гідравлічну систему. Вдосконалення уможливило операції зчеплення й розчеплення під тиском та мінімізувало втрати мастила.

Трактор можна пересувати вперед та назад натисканням кнопки за межами кабіни. Це дає змогу чіпляти/навішувати знаряддя не тільки простіше, а й безпечніше, ніж до цього, бо відпадає потреба в травмонебезпечному виході та вході в кабіну. Керування системою здійснюється за увімкнутого ручного гальмування, що дає можливість працювати навіть на схилах.

Щоб поліпшити маневреність і здатність працювати з фронтальним навантажувачем, у трактора вмикається керування задньою віссю. Ця функція, в поєднанні з малопоширеним у цьому класі потужності безступінчастим урухомником, робить трактор із фронтальним навантажувачем за функціональністю майже таким самим, як колісний навантажувач, що дає змогу аграріям заощадити на придбанні додаткової спецмашини.

Під час внесення гноївки контроль потоку в розподільних шлангах є серйозною проблемою незалежно від обраної техніки. Сенсорний датчик нової конструкції (FlowCheck) акустично контролює потік у кожному розподільному шлангу. Якщо потік гноївки переривається, до водія надходить акустичний сигнал, а світлодіодний дисплей показує, в якому шлангу сталось забивання. Завдяки цій автоматичній сигналізації вдається швидко усунути виниклу проблему. Датчик придатний і для дооснащення наявної техніки.

Зигзагоподібний повітряний сепаратор фірми Ambros Schmelzer & Sohn (ID 286) — це вдосконалення наявної техніки пневмосепарування з істотним її поліпшенням. Напрямні щитки нової конструкції усередині знаряддя забезпечують рух маси зигзагом. Завдяки цьому невіяне зерно багаторазово продувається повітрям та інтенсивно очищається. Вирішальним нововведенням водночас із зміненою траєкторією руху маси є реальне вимірювання втрат п’єзодатчиками.
За допомогою цих датчиків уперше можна здійснити виміри, результати яких одразу ж долучають до керування повітродувом. Як наслідок, залежно від очищуваної маси і завдяки даним  виміру втрат у реальному часі, повітряний потік повітродува регулюють так, що втрати скорочуються до рівня нижче 0,05%. Це є значним удосконаленням процесу сепарації зерна.

Для визначення врожайності  в процесі збирання культур, контролю внесення твердого гною або мінеральних добрив важливу роль відіграє інтегроване в ці сільськогосподарські процеси зважування з відповідною точністю. Головною властивістю системи зважування FWS 2014, що грунтується на стандарті ISOBUS,  є її придатність до тарування. Система працює з усіма сумісними з контролером завдань  (task controller) дисплеями ISOBUS, що дає змогу відправляти дані в систему менеджменту (Farm Management Information Systems/ FMIS). Універсальна сумісність, документування даних, нові функції (наприклад, розрахунок норми внесення), зменшення навантаження на водія й запобігання подальшим помилкам — такі переваги системи в цілому.

Потенціал сільськогосподарських машин часто реалізується неповністю, бо попередньому тренінгу з використання складних функцій техніки донині приділяли недостатньо уваги. Відразу дві новинки фірми Kverneland Group вибороли цього року срібні медалі — демонстратор і симулятор (IsoMatch InDemo і IsoMatch Simulator), які пропонують альтернативні дидактичні концепції з використання симуляційної техніки на практиці.
Під час роботи демонстратора до трактора підключають штекер ISOBUS, що дає можливість проведення тренінгу або демонстрації функцій навісної машини через термінал ISOBUS без навішення машини в реальності. Симулятор  переносить функції ISOBUS без додаткових приладів на настільний комп’ютер і дає можливість відшліфовувати робочі операції з використанням GPS-даних власного поля. Обидва варіанти підвищують прозорість функцій, заощаджують час і прості у використанні.

Розрахунок дози добрив здійснюють, як водиться, на основі аналізу грунтових проб. Для цього потрібно відправити проби в лабораторію, де й визначать наявність у грунті поживних речовин. На це потрібні час і гроші. З пропонованими ручними приладами можливо визначити кількісний вміст поживних речовин: азоту (N), фосфору (P), калію (K) — прямо в полі (лабораторія «на чипі» (Lab on Chip)). Для цього потрібен водний розчин грунтових проб або рослинних екстрактів, який піддають аналізу за допомогою спеціальних сенсорних датчиків на приладі.
Закладання технологічних колій  пневматичними сівалками у разі зміни частоти колій і за різної ширини колій у техніки часто ускладнюється потребою відповідного налаштування. Тут «розумна» розподільна система (Intelligent Distribution System) з окремо  підключуваними каналами розподільних головок фірми Po..ttinger забезпечує унікальну гнучкість і винятковий комфорт під час закладання технологічних колій за незмінної точної норми висіву на рядок. Ширину захвату та колії і ритм технічних колій можна легко вибирати за допомогою керуючого термінала.
Прецизійна комбінована сівалка (PCS — Precision Combiseeding) фірми Po..ttinger є інноваційною концепцією, що поєднує можливості рядкового й пунктирного (наприклад для кукурудзи та соняшнику) висівання однією машиною. Це комбіноване знаряддя дає змогу заощадити на придбанні пунктирної сівалки. Перемикання з рядкового висівання на пунктирне здійснюється просто й комфортно. Одну машину можна використовувати в чотирьох варіантах: висів зернових, кукурудзи водночас з добривом або без нього та кукурудзи із підсівними культурами (ерозійний захист).

Оптимальне забезпечення рослин водою є обов’язковою умовою для отримання високих урожаїв.  Своєю «розумною» іригаційною системою фірма John Deere представляє інноваційну концепцію для рядкових культур (наприклад для кукурудзи), що дає можливість планувати й регулювати специфічне для конкретної ділянки й певних рослин зрошення, засноване на виміряних у реальному часі показниках вмісту вологи в грунті. Ці показники бездротовим зв’язком передаються на комп’ютер, далі їх аналізує експертна он-лайн-система.

Тенденція до зрідження посівів під час вирощування зернових і ріпаку зумовлює технічну потребу  розрізнення насіння цих культур. Крім того, практичні випробування довели, що разом із підвищенням урожайності виникає потенціал економії насіннєвого матеріалу, добрив і фунгіцидів. Фірма Horsch представляє нову інноваційну дозувальну техніку, яку монтують на платформі рядкової сівалки Pronto DL.

Дотримання глибини обробітку  напівнавісними культиваторами і досі забезпечують встановлені на рамі опорні колеса і коток за ними. На рівних ділянках технологія забезпечує порівняно постійне дотримання заданої глибини обробітку — навантаження опорних коліс при цьому відносно постійне. У разі роботи на пересіченій місцевості  культиватори, особливо видовжені, занадто заглиблюються під час перетинання пагорбів і, навпаки, обробляють надто поверхнево, коли рухаються низиною. Нова система регулювання навантаження опорних коліс реєструє безперервно й слугує також для гідравлічного регулювання позиції котка. Якщо опорне навантаження знижується, коток піднімається і культиватор входить у грунт доти, доки не буде досягнуто заданого опорного навантаження, і навпаки.

На практиці під час руху на поворотах часто доводиться стикатись із проблемою нерівномірної дози внесення хімікатів: на зовнішньому боці повороту вона нижча, а на внутрішньому — вища, ніж задана норма. Крім того, форма багатьох полів не  завжди прямокутна або там є перешкоди, які потрібно об’їжджати під час виконання сільгоспробіт. Система контролювання внесення добрив на поворотах (Curves-Control-Application) дає змогу регулювати дозу внесення так, що середнє значення в кожній секції відповідає заданому нормативу. Це стає можливим завдяки розрахунку показників  модулем руху на поворотах.

LEMKEN Swingcut — система поліпшеного, рівномірнішого, внесення засобів захисту рослин завдяки активному демпфіруванню штанг у разі їхніх швидких рухів. За допомогою нової тривимірної камери реєструють рухи штанг, і за перевищення запрограмованих крайніх показників (калібрування) вмикається механізм активного демпфірування. Таким чином забезпечується безперервне реагування на нетипову (небажану) ситуацію під час руху. Завдяки оптимізованому положенню штанг було істотно поліпшено поперечне і поздовжнє розподілення у динамічному режимі.

Нова система керування штангами фірми Horsch гарантує точне й безпечне ведення штанг обприскувача над посівами. Такий тип активного ведення штанг забезпечує, завдяки дуже малій відстані до цільової поверхні, поліпшене попадання на неї оброблювальної речовини. Точна адаптація руху штанг до контуру поля стає можливою завдяки абсолютному відокремленню штанг від шасі, що, своєю чергою, дає змогу мінімізувати негативний вплив вітру й тепла (знесення речовин). Штанги Horsch Leeb Gestange підвішено з використанням шарнірів майже без тертя ближче до центра ваги. Як наслідок відцентрові сили (наприклад під час поворотів) практично не впливають на положення штанг. Щоб адаптувати штанги до контуру місцевості, було розроблено спеціальну систему керування.

Керований лазерний сканер розпізнає транспортний засіб, який рухається за кормозбиральним комбайном, і керує силосопроводом. Це дає можливість уникнути втрат кормів під час подрібнення, а також виконувати автоматичне паралельне навантаження в робочому режимі подрібнення. Лазерна головка пересувається електромоторами вгору і вниз, що дає змогу створити тривимірне зображення. За допомогою математичних алгоритмів обчислюється верхня крайка транспортного причепа задля правильного розрахунку дуги скидання. В разі збирання кормів комбайном у поєднанні з причепом, який рухається не збоку, а позаду, завдяки  повністю автоматизованому його завантаженню значно полегшується  праця водія. Одночасно мінімізуються втрати кормів. Тобто за ефективної експлуатації це дає економію засобів і часу з одночасним зменшенням навантаження на механізатора.

Програмний продукт ICT (Implement Controls Tractor) — електронна система для оптимізації процесів і продуктивності агрегатів трактор — машина. При цьому програма використовує експлуатаційні параметри навісної сільгоспмашини для керування тяговим трактором. Система, вперше впроваджена в комбінації трактор — паковий прес-підбирач, дає можливість, завдяки автоматичному регулюванню робочої швидкості, постійно використовувати підбирач в оптимальному діапазоні потужності. До того ж можна вибрати робочий режим між «максимальною продуктивністю» і «максимальною якістю тюків». У разі несправності або перевантажень на одному з робочих органів автоматично відмикається ВВП.
Шляхом автоматичного контролю функціонування робочих органів: підбирача, вузлов’яза, ротора й ущільнювача — досягається помітне зменшення навантаження на водія. Автоматичне регулювання робочої швидкості за оптимальної продуктивності сприяє підвищенню ефективності використання  комбінації трактор — машина, а отже, й зниженню витрат.

Интервью
Сергей Потапов, менеджер по развитию плодоовощного бизнеса Украинского проекта бизнес-развития плодоовощеводства, как оказалось, давно знаком с ореховой тематикой. А сейчас среди партнеров проекта есть и одно объединение производителей... Подробнее
Немец Дитрих Трайс уже 20 лет живет и работает в Украине. За это время он привел в страну инвесторов, которые вложили сюда десятки миллионов долларов. В последние годы господин Дитрих работал директором агрофирмы сначала у одного, потом у... Подробнее

1
0