Спецможливості
Новини

Аграрії переходять на нові технології зрошення

23.03.2017
3211
Аграрії переходять на нові технології зрошення фото, ілюстрація
Мікродощування виконується спринклерами, які розставляються по полю вручну через кожні 10-12 м

В Ізраїлі аграрії, у кого дощувальні машини відслужили свій вік, не купують такі ж, але нові. Замість них встановлюють крапельні системи, зазвичай підземні і довговічні, які служать по 10-20 років, а не знімаються щосезону, як більшість наземних. Про це розповів представник ізраїльської фірми NaanDanJan Ігал Майстер, пише propozitsiya.com.

Експерт додав, що таким чином вирішуються проблеми, характерні для дощування. "По-перше, сильна нерівномірність поливу. Рослина при дощуванні хоча і отримує рекомендовану дозу води, проте сприймає цей процес як чергування короткочасних злив з тривалими періодами посухи. Відповідно, переживає стрес, на відміну від періоду, коли полив рівномірний. По-друге, великі краплі, характерні для дощувальних машин, можуть і прибити маленькі паростки. По-третє, під час дощування утворюється поверхнева кірка, яка порушує аерацію грунту", - пояснив І. Майстер.

Перші подібні проекти в 2017-му з'являться і в Україні. Як зазначив фахівець компанії "Полив Сервіс" Дмитро Філіппов, щоб така система нормально функціонувала, потрібні три речі: грамотний проект, правильний монтаж (оскільки таку систему складніше ремонтувати, ніж звичайну крапельну) і правильна експлуатація.

Ще однією тенденцією зрошувальної галузі є мікродощування. Це те ж дощування, тільки виконується воно не зрошувальними машинами, а спринклерами, які розставляються по полю вручну через кожні 10-12 м. До них поліетиленовою трубкою подається вода, а потім розбризкується краплями розміром 4-4,5 мм - менше, ніж роблять дощувальні машини. Як розповів І. Майстер, в Ізраїлі таким чином поливається ряд овочевих культур, які у нас зазвичай зрошуються дощуванням: картопля, морква, капуста, редис, салат, а також часник. На цибулі такі системи застосовуються в перші 3-4 тижні вегетації одночасно з крапельним зрошенням. Після цього спринклери переносять, залишаючи тільки крапельну систему.

Мікродощування застосовується не тільки на овочевих, але і на деяких ягідних, наприклад на суниці, і плодових культурах. У садах вони використовуються не тільки для поливу, а й для туманоутворення при загрозі заморозків. Такі проекти теж вже працюють в Україні.

Більш детальна інформація - в статтті.

Інтерв'ю
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее

1
0