Спецможливості
Новини

Аграрії недоотримали селітри від Ostchem на суму близько 2 млрд грн

04.04.2017
1207
Аграрії недоотримали селітри від Ostchem на суму близько 2 млрд грн фото, ілюстрація
Аграрії вносили аванс через трейдерів за добрива, які планувалося закупити у підприємств групи Ostchem, а тепер в зв'язку з їх зупинкою змушені терміново шукати альтернативу на зовнішніх ринках, в більшості своїй у російських постачальників

Вартість недоотриманої селітри від заводів холдингу Ostchem може становити близько 2 млрд грн. При цьому, в результаті український ринок потрапить в залежність від російської селітри, а це вже виглядає як питання національної безпеки. Таку думку висловив на своїй сторінці в Facebook.com операційний директор компанії «Агро ЛВ Лімітед» Юрій Пульгун, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Нагадаємо, згідно з даними з регіонів України за станом на 24 березня 2017 року, для проведення весняно-польових робіт в цьому сезоні сільськогосподарські підприємства забезпечені добривами на 100%, в тому числі азотом - на 102%.

Однак експерти агрохімічного ринку ставлять ці цифри під сумнів. Так, глава асоціації «Союз агрохіміків України», директор з маркетингу та комерції агрохімічної компанії GROSSDORF Сергій Рубан заявив, що ці дані абсолютно некоректні, адже похибка тут становить не менше 15%. «Коли опитують аграріїв, чи достатньо у них добрив, ті можуть відповідати, що вони забезпечені необхідним обсягом. Але фактично ці добрива не перебувають у них на складі. Вони, довіряючи практиці минулих років, сподіваються, що трейдер привезе їм потрібну партію в поле в необхідний термін. Але коли зупиняються заводи і трейдери не можуть виконати свої зобов'язання, то всі попередні контракти перетворюються в «пшик». Тому я цим даним не довіряю. Тим більше, досить звернути увагу на нинішню паніку на аграрному ринку, особливо щодо деяких позицій по добривах. Нерідко недопоставка може становити 30-40% за деякими з них», - пояснив він.

На думку народного депутата, президента Української аграрної конфедерації (УАК) Леоніда Козаченка, обсяг міндобрив, який зараз перебуває в Україні на логістичних складах, закриває актуальні потреби аграріїв приблизно на 88%. «А то, що вже є у фермерів на складах, - це не більше 75% від їх потреб для проведення комплексу весняно-польових робіт. Тобто насправді існує дефіцит міндобрив. Чому дефіцит утворився? Тому що частина добрив купувалася по передоплаті у компанії Ostchem, але вона не виконала своїх зобов'язань. І тепер аграрії опинилися в складній ситуації - вони залишилися і без добрив, та без грошей, щоб звернутися до інших постачальників», - зазначив він.

Така ситуація склалася в цілому ряді сільськогосподарських підприємств: аграрії вносили аванс через трейдерів за добрива, які планувалося закупити у підприємств групи Ostchem, а тепер в зв'язку з їх зупинкою змушені терміново шукати альтернативу на зовнішніх ринках, в більшості своїй у російських постачальників.

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес

1
0