Спецможливості
Новини

Баришівська зернова компанія розповіла про ризики гарбузового бізнесу

10.04.2017
1564
Баришівська зернова компанія розповіла про ризики гарбузового бізнесу фото, ілюстрація
У 2015 році в Баришівській зерновій компанії (БЗК) було зібрано в середньому 890 кг/га гарбузового насіння, хоча впроваджена технологія дозволяє отримати 1500 кг/га насіння

У 2015 році в Баришівській зерновій компанії (БЗК) було зібрано в середньому 890 кг/га гарбузового насіння, хоча впроваджена технологія дозволяє отримати 1500 кг/га насіння. У чому причина недоотримання врожайності - пояснив головний агроном БЗК Василь Рева в коментарі propozitsiya.com.

Однією з причин, за його словами, є нехтування обробітком ґрунту. "Так, зокрема, у нас частина площі під гарбуз була після мінімального обробітку ґрунту, в результаті не вдалося домогтися якісного вирівнювання поверхні поля. Геякісна обробка грунту послабила дію грунтових гербіцидів, в результаті чого препарати погано спрацювали і не змогли ефективно запобігти засміченість", - говорить агроном.

Іншим фактором зниження врожайності стали погодно-кліматичні умови. На початку червня протягом двох тижнів спостерігали зниження температури до 0°С, місцями навіть були заморозки. В результаті перша сформована зав'язь підмерзла, почорніла і відпала. Надалі була посуха, і нові жіночі квітки фактично не утворювалися. Звичайно, це вплинуло на врожайність.

На початку червня вся площа під гарбузом (500 га) двічі зазнала сильного граду. В цей час на культурі була утворена зав'язь і розмір плодів досягав 10-12 см. У місцях попадання граду на гарбузах ушкодилася шкірка, і згодом там почала розвиватися гниль. Таким чином 50-60% майбутнього врожаю загинуло.

У той же час, В. Рева відзначив, що завдяки тому, що період цвітіння гарбуза розтягнутий, культурі все ж вдалося сформувати другу хвилю врожайності. Хоча вона, звичайно, за своєю потужністю значно поступалася першій.

Відлуння граду цим не обмежилися. З формуванням другої хвилі врожаю збір плодів довелося відкласти на кінець жовтня. В результаті збиральний період був в листопаді. Якщо ж до настання перших морозів не зібрали урожай - можна фактично забути про нього, тому що підібрати з поля промерзлі гарбуза комбайном фактично неможливо. Після того, як він відтане, прост сама розпадеться. Незважаючи на град, в господарстві зібрали 1,28 т/га.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0