Спецможливості
Новини

Аграрний потенціал України використовується не за призначенням, - економіст

03.10.2019
1466
Аграрний потенціал України використовується не за призначенням, - економіст фото, ілюстрація

Україна дійсно володіє значним аграрним потенціалом, але при цьому його проблема полягає в тому, що він не конвертується в доходи державного бюджету та зростання доходів населення країни. Таку думку висловив фінансовий аналітик Олексій Кущ. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ГолосUA.

«Аграрний потенціал України дійсно величезний, через сукупний обсяг площ розораних земель, чого не можна зустріти практично ніде в світі. Єдина проблема полягає в тому, що він не конвертується в доходи державного бюджету, зростання доходів населення і не може апріорі бути джерелом економічного зростання», - зазначив експерт.

На думку А. Куща, аграрний потенціал частково може бути драйвером розвитку економіки, але не може бути системним.

«Наприклад, Бразилія, незважаючи на величезний аграрний потенціал, має розвинену промисловість, не кажучи вже про інші галузі. Китай розвиває аграрний сектор, щоб забезпечувати власну продовольчу безпеку, заробляючи на абсолютно інших галузях економіки. Для США збереження сільського господарства є елементом соціокультурного феномену фермерства «корінної» Америки. Що ж стосується України, то політики та експерти на основі її аграрного потенціалу роблять неправильний висновок, ніби на доіндустріальному укладі економіки можна розвивати економіку країни», - сказав економіст.

До інформації: в звіті Єврокомісії про стан торгівлі агропродукцією за вересень 2019 року повідомлялося, що Україна в період з серпня 2018 по липень 2019 року увійшла в трійку найбільших країн-експортерів агропромислової продукції в Європейський Союз, поставивши на ринки цих країн продукції на 6,7 мільярда євро.

Згідно з повідомленням, найважливішими країнами походження агропромислового імпорту в Євросоюз за минулі 12 місяців (в мільярдах євро) були США (12,5 мільярда євро), Бразилія (11,7 мільярда євро), за ними слідують Україна (6,7 мільярда євро) і Китай (6 мільярдів євро).

Відзначається, що в річному вираженні імпорт агропродовольчих товарів з України зріс на 1,7 мільярда євро, або на 34%.

Ключові слова: аграрії, Україна, економіка

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0