Спецможливості
Новини

Аграрний фонд профінансує агровиробників на 2 млрд грн

13.02.2020
1035
Аграрний фонд профінансує агровиробників на 2 млрд грн фото, ілюстрація

ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає форвардну програму закупівлі зернових врожаю 2020 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ПАТ «Аграрний фонд».

За попереднім оцінками, загальна сума, на яку ПАТ «Аграрний фонд» планує профінансувати агровиробників, має скласти 2 млрд грн.

Мінімальні партії закупівель будуть наступними: пшениця – 100 тонн, кукурудза – 100 тонн, жито – 50 тонн.

Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься передплата за договорами, для зерна складають: пшениці 2 класу – 4 200 грн/т, пшениці 3 класу – 4 000 грн/т, кукурудзи 3 класу –3 300 грн/т, жита 3 класу – 4 000 грн/т.

Розмір попередньої оплати встановлюється рішенням Комісії з ризиків ПАТ «Аграрний фонд» у відповідності до системи оцінки клієнтів, і складатиме від 70 до 100% від загальної вартості поставки за договором.

Рівень відсоткової ставки за користування коштами в гривні складе 17,5%, в доларах США – 8,8%.

Згідно з умовами форвардного контракту, фінансування надається мінеральними добривами та/або грошовими коштами. Грошові кошти в структуру надання фінансування можуть складати до 50% від суми контракту. Застава — зерно врожаю 2020 року.

"Звертаємо увагу, що ПАТ «Аграрний фонд» з 2020 року починає працювати з аграрними розписками. Отже, пропонується співпраця за трьома типами застави: товарна аграрна розписка (120% від суми контракту), фінансова аграрна розписка (120% від суми контракту, договір застави майбутнього врожаю (150% від суми контракту)", — йдеться у повідомленні ПАТ «Аграрний фонд».

 

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0