Спецможливості
Новини

"Аграрний фонд" отримав понад 3 мільярди збитків

03.03.2020
715
"Аграрний фонд" отримав понад 3 мільярди збитків фото, ілюстрація

Внутрішній аудит державного ПАТ "Аграрний фонд" показав, що компанія за 2019 рік зазнала 3,27 мільярда гривень збитків.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу "Аграрного фонду".

"В останні роки навмисне приховувався реальний фінансовий стан державної компанії і розмір заподіяної шкоди", — повідомляє компанія.

Також було виявлено, що 2018 року було неправомірно відображено прибуток компанії.

"Так, 0,17 млрд грн витрат, що відносяться до фінансових результатів 2019 року, повинні були вказати в попередньому звітному році, що фактично звело б показаний на папері прибуток в 140 млн грн до негативних значень", — йдеться в повідомленні.

На балансі "Аграрного фонду" враховувалися запаси завищеної вартістю від вартості їх придбання, а також запаси над якими Фонд не має фізичного контролю (406 млн грн).

Також аудит виявив неспроможність покриття операційною діяльністю Фонду в повному обсязі видатків на обслуговування кредитного ресурсу (за рік — 388 млн грн) і адміністративних витрат (за рік — 329 млн грн).

"Однією з причин такої ситуації є те, що товариство відійшло від принципів статутної діяльності (підтримка сільгоспвиробника, закупівля зерна і т.д.) і зосередилося на невластивих для фонду операціях на ринку міндобрив. Під цю потенційно збиткову діяльність були залучені значні кредитні ресурси", — повідомляє "Аграрний фонд".

Також була списана дебіторська заборгованість і сформований резерв сумнівних боргів під дебіторську заборгованість банківських установ, які вже ліквідовані або знаходяться в стадії ліквідації в сумі 1,49 млрд грн.

"На жаль, більш детальний аудит діяльності підприємства в період 2015-2018 років утруднений і це досить тривалий процес, оскільки бухгалтерські бази в 1С за цей період в жовтні 2019 року були видалені з серверів товариства", - повідомляє "Аграрний фонд".

 

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0