Спецможливості
Новини

Аграрні розписки – знеболююче, що не вирішує проблем АПК, - А.Гордійчук

01.05.2017
2201
Аграрні розписки – знеболююче, що не вирішує проблем АПК, - А.Гордійчук фото, ілюстрація

Вітчизняним фермерам потрібен ефективний фінансовий інструмент, щоб мати можливість довгострокового інвестування у власний бізнес. Таку думку висловив під час Agri Invest Forum-2017 голова правління «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук, повідомляє кореспондент propozitsiya.com.

«У нас маса ефективних господарств але банківська система України складається наполовину з державних або націоналізованих банків, іноземних банків, які абсолютно не надають кредити фермерам. Можливо це робиться не спеціально, проте відбувається висушування економіки сільського господарства. Додати до цього бажання скупити землю –  означає узяти ключ від аграрного сектора і передати кінцевому бенефіціару, якими є точно не українці», - підкреслив А. Гордійчук.

Мета відкриття ринку землі – «скупити у більшості людей через їхню бідність землю, а потім віддавати її «неорабам» - українським фермерам - в оренду по завищеним ставкам». А. Гордійчук нагадав, що подібна система була відпрацьована Міжнародним Валютним Фондом у Латинській Америці. «Сьогодні залишилась єдина велика частина світових чорноземів в Україні і вони хочуть це зробити тут», - зауважив він.

Аграрні розписки А. Гордійчук вважає не ефективним і не сучасним інструментом, який не здатен суттєво покращити стан сільгоспвиробників. «Це як знеболююче при лікуванні хвороби, яке не вирішує проблеми. Час розписок  – 15 років тому в Аргентині і Бразилії», - сказав він.

На його думку, для реальної підтримки і розвитку аграрного сектору потрібна дієва стратегічна програма уряду.

Говорячи про майбутній розвиток АПК, то А. Гордійчук нагадав, що впродовж усього періоду незалежності України земля здавалася в оренду. Україна увійшла до п’ятірки гравців на світовому ринку виробництва сільгосппродукції. «Єдине чого нам не вистачає – довгострокового фінансового інструменту для розвитку вертикальної інтеграції і будівництва заводів. Хоча зараз навіть це відбувається без будь-якої допомоги держави, силами самих лише аграріїв», - наголосив голова правління «Сварог Вест Груп».

 

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее

1
0