Спецможливості
Технології

Аграрні інженери: відродження Асоціації

10.04.2009
761
Аграрні інженери:  відродження Асоціації фото, ілюстрація

У Національному університеті біоресурсів і природокористування відбувся ІV з'їзд Української асоціації аграрних інженерів. Звісно, нині панівна тема на будь-якому заході - криза й шляхи її подолання. Власне, не виняток і звітний з'їзд.

У Національному університеті біоресурсів і природокористування відбувся ІV з'їзд Української асоціації аграрних інженерів. Звісно, нині панівна тема на будь-якому заході - криза й шляхи її подолання. Власне, не виняток і звітний з'їзд.

Олександр Шевченко, заступник міністра аграрної політики: "Торік більше сільгосптехніки було закуплено до збирання врожаю. Кон'юнктура цін на ринку сільгосппродукції була занадто несприятливою. Натомість впевнений, що цього року саме після збирання врожаю сільгосппідприємства матимуть можливості для технічного оновлення. Вони, щоправда, не будуть значними, тому що нині наявна фінансова криза, й коли вона закінчиться, певно, не знає ніхто. Відтак нам треба жити й працювати в доволі жорстких умовах".
Нині, мабуть, не місце суперечкам про доцільність існування потужної і впливової організації, яка виражала б думку широкого загалу професіоналів, що працюють у сфері розробки, виробництва, сервісу та використання сільгосптехніки. Така структура має бути, вона має об'єднувати небайдужих людей, які здатні були б контактувати з владою, брати участь в обговоренні проектів Законів України, інших нормативних документів у частині інженерно-технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва. Українська асоціація аграрних інженерів існує вже сім років. Попередній її з'їзд було проведено два роки тому. На нинішньому зібранні президентом Асоціації обрали Василя Шпака. "Нам треба сьогодні повернутися обличчям до наших товаровиробників. У розвинених країнах неабияке значення має громадська думка. Хто має керувати державою? Народ. А це керування можна здійснити через громадські організації. Наша мета - об'єднати інженерів усіх галузей АПК, сільськогосподарського машинобудування, науковців, освітян, використати їхні напрацювання й спрямувати на розвиток усієї галузі. Наразі аграрний сектор є основним в економіці держави. Тільки з його допомогою ми можемо відродити економіку України й наповнити бюджет. Сьогодні ми знову об'єднуємося й маємо створити потужну організацію!" - зазначив новий президент УААІ.
"В Україні на 1000 гектарів припадає в 14 разів менше сільгосптехніки, ніж у країнах ЄС", - такі дані було наведено під час з'їзду. Власне, ця цифра є як свідченням раціоналізму вітчизняних сільгоспвиробників, так і нагадуванням про недостатню розвиненість кредитно-фінансових інституцій у сфері АПК, неналежну увагу держави до питання технічного переозброєння галузі.
Делегати з'їзду ухвалили звернення до органів державної, законодавчої та виконавчої влади, аграрної громадськості. У ньому міститься зокрема заклик розробити та законодавчо затвердити 15-20-річну поетапну програму перетворень галузей економіки України з пріоритетним розвитком енергоощадних галузей, у тому числі: сільського господарства, харчової промисловості, сільгоспмашинобудування. Крім того, треба зобов'язати всі нові уряди, незалежно від політичного пофарбування, виконувати її. У програмі запропоновано передбачити створення й розвиток підприємств (продукція яких може замінити імпортну) в регіонах, де ліквідовуватимуть застарілі енерговитратні, насамперед металургійні виробництва. У програмі є й пропозиція передбачити пільгові умови для інвесторів таких підприємств.
На з'їзді пролунало кілька цікавих пропозицій. Зокрема, було запропоновано залучити до членства в Асоціації юридичних осіб. Напевно, найголовніший висновок, який можна зробити після відвідин ІV з'їзду Асоціації аграрних інженерів, такий: Асоціація житиме! Обрання головою Асоціації Василя Шпака - фундатора Украгролізингу - свідчить про те, що УААІ не існуватиме лише на папері, а прагнутиме дієво впливати на політику держави в агроінженерній сфері. Бо для цього є всі передумови: потужний кадровий потенціал, сталі зв'язки із зарубіжними колегами, щира зацікавленість у розбудові галузі сільськогосподарського машинобудування України та її реальному внеску у врожайне майбутнє нашої країни. "Ми довго запрягали, тепер треба потужно їхати!" - закликав колег член-кореспондент УААН Дмитро Войтюк. Отже, єднаймо зусилля для відродження села й побудови самодостатньої енергонезалежної України! Сподіваємося, що V з'їзд УААІ відбудеться раніше, ніж через два роки.
P. S. "Пропозиція" висловлює щиру подяку агроінженерній еліті України за цікаве спілкування в кулуарах з'їзду.

Олексій Рижков

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее

1
0