Спецвозможности
Новости

Аграрії внесли пропозиції до Плану відновлення України

13.05.2022
430
Аграрії внесли пропозиції до Плану відновлення України фото, иллюстрация

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) подала пропозиції до Плану відновлення України, який розробляється в рамках роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни, створеної Президентом України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Пропозиції ВАР передбачають пріоритетні ініціативи як на період війни та післявоєнний період, так і довгострокову стратегію.

Рішення ВАР – це активне лобіювання в ООН та НАТО запровадження «Блакитних конвоїв» суден, які заходитимуть в порти України з метою експорту агропродовольчої продукції, квотування пропускної здатності УЗ на різні види продукції, перерозподіл квот на користь товарів з більшою доданою вартістю та короткими термінами зберігання.

У фазу війни головними проблемами визначено:

  • обмеження експорту через блокаду портів;
  • загроза втрати частини врожаю 2021/2022 МР;
  • збільшення в рази вартості логістики,
  • дефіцит палива через знищення паливних складів та складну логістику; 
  • прогнозований дефіцит зерновозів та автомобілів для переміщення палива;
  • кризу переробки, через неможливість зберегти її побічні продукти.

«Без збільшення долі експорту зернових та олії з 14 % до 44 % (довоєнна доля валютної виручки) посівна наступного року опиниться під загрозою», — відзначають у ВАР.

Интервью
Неделю назад президент Зеленский подписал закон, который назвали законом о земельной децентрализации. Сайт «Пропозиція» решил поинтересоваться у заведующего кафедрой землеустроительного проектирования НУБиП (бывшая УСХА), доктора... Подробнее
Ірина Чернишова
Сейчас стремительные изменения, прежде всего в технической сфере, охватили даже аграрный сектор, имеющий репутацию едва ли не самой консервативной отрасли экономики. Неудивительно, что часто усилия владельцев хозяйств, направленные на... Подробнее

1
0