Спецможливості
Новини

Аграрії просять уряд повернути заборонений для імпорту сульфат амонію

31.01.2018
1532
Аграрії просять уряд повернути заборонений для імпорту сульфат амонію фото, ілюстрація
Аграрії просять уряд повернути заборонений для імпорту сульфат амонію

«Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) прийняв рішення звернутися до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням розглянути можливість внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 року № 1022». Пропонується виключити з п. 3 товарної позиції «3102 21 00 00 сульфат амонію», який був заборонений для імпорту на територію України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Звернення підтримали організації-члени ВАФ: «Аграрний Союз України», «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, «Українська аграрна конфедерація», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Союз хіміків України.

За словами представників асоціації, вже цієї весни українські аграрії ризикують зіткнутися з критичним зростанням дефіциту сірковмісних добрив, потреба в яких оцінюється в 360-400 тис. т щорічно

Протягом 2017 р вітчизняними хімічними підприємствами вироблено близько 130 тис. т сірковмісних добрив, втричі менше потреби. Недостача компенсувалась імпортними поставками.

«Ситуацію загострилася з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 року №1022, згідно з яким з 01.03.2018 р забороняється ввезення на митну територію України, зокрема, сульфату амонію російського походження, який на сьогоднішній день є єдиним доступним джерелом постачання сировини для виготовлення сірковмісних азотних добрив», ‒ додали в асоціації.

Таким чином, реалізація положень цієї постанови в частині зазначеної товарної позиції, на думку профільних асоціацій, призведе до зупинки українських заводів, вивільненню сотень працівників або додаткового стресу на ринок праці і соціальні страхові фонди.

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0