Спецможливості
Новини

Аграрії проти ініціативи Кабміну щодо контролю за урожаєм

22.04.2020
1857
Аграрії проти ініціативи Кабміну щодо контролю за урожаєм фото, ілюстрація

Аграрії не підтримують ініціативу Кабінету Міністрів України щодо контролю за урожаєм через ІТ-схему, яка передбачає встановлення на кожному комбайні програмного забезпечення, що обліковуватиме кількість зібраного урожаю та вид культур, які збираються, а також оброблювану площу земель.

Як зазначається, такий підхід нібито допоможе у боротьбі тіньовим виробництвом с/г продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт ВАР.

ВАР завжди виступала за виведення агросектору з тіні, оскільки «тіньовики» ставлять офіційних сільгоспвиробників в умови нерівної конкуренції, а державу позбавляють мільярдних прибутків. Саме тому ВАР вітає готовність уряду боротись із цим негативним явищем в українській економіці.

Однак, дану ініціативу асоціація не підтримує і закликає Кабмін відмовитись від її реалізації, оскільки вона є дорогою, технічно нездійсненною і такою, що не досягає поставлених цілей. Крім того, пропонована система знаходиться у гострому протиріччі з чинним законодавством, у тому числі, антикорупційним.

Більше того: без системи відстеження руху фізичного обсягу товару контроль зібраного легальними агровиробниками урожаю позбавлений будь-якого сенсу. Ті, хто працює легально, і так його не приховують.

Саме тому ВАР іще раніше запропонувала створити систему простежування руху фізичного обсягу товару. Її суть у тому, щоб встановити контроль за ланцюжком переміщення ризикового товару від виробника до кінцевого споживача.

Зробити це можливо через впровадження електронної видаткової/товарно-транспортної накладної (е-ВТТН), яка реєструється у спеціальному реєстрі. Таким чином, якщо говорити про агропродукцію, трейдер не зможе експортувати необліковане зерно, походження якого є невідомим. Неможливість реалізації незаконно вирощеної продукції поставить «тіньовиків» перед необхідністю легалізувати своє виробництво.

У разі реалізації пропозицій ВАР, тіньовий сектор економіки і не лише в аграрній галузі, суттєво скоротиться, а подібні дороговартісні ініціативи будуть не потрібні.

Нагадаємо, 16 квітня під час онлайн-наради МЕРТ з аграрними асоціаціями було презентовано ініціативу Кабміну щодо контролю за урожаєм через ІТ-схему. Вартість реалізації даного проєкту оцінено у приблизно в 9,2 млрд грн. Вартість установки обладнання на один комбайн – до 160 тис. грн. Компанії-реалізатору даної пропозиції аграрії муситимуть заплатити по 1 долару з тонни зібраного врожаю, тобто близько 80 млн доларів на рік.

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0