Спецможливості
Новини

Аграрії протестували в Києві з вимогою закрити справу проти бізнесмена Бахматюка

02.07.2020
742
Аграрії протестували в Києві з вимогою закрити справу проти бізнесмена Бахматюка  фото, ілюстрація

Працівники одного з найбільших агрохолдингів країни «Укрлендфармінг», власником якого є український бізнесмен Олег Бахматюк, протестували під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) з вимогою до її голови Назара Холодницкого виконати рішення Печерського районного суду Києва і закрити незаконну справу проти Бахматюка. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

Протестувальники стояли з транспарантами «Просимо захисту держави», «Збережемо аграрну еліту України» і скандували «Прокурор — стоп терор». Протестувальники передали представникам САП звернення співробітників компанії з близько 30 тис. підписів за закриття справи проти Бахматюка. Операційний директор «Укрлендфармінга» Галина Ковток, яка брала участь у протесті, повідомила, що він буде безстроковим доти, поки САП не закриє справу. 

«Ми будемо приходити завтра, післязавтра, зустрічати і проводжати вас з роботи, поки не буде прийнято рішення. Робіть свою роботу, місяцю було достатньо для прийняття рішення (Печерський суд прийняв рішення 5 червня)», — сказала вона. 

Також протестувальники вимагали звільнення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника у зв'язку з його тиском на роботу «Укрлендфармінга» та безпосередньо її власника.

Зокрема, юрист агрохолдингу Артур Вингловський заявив про політичні інтереси НАБУ в цій справі. 

«Ситуація дуже дивна. НАБУ очевидно переслідує свої політичні інтереси, зловживає правом для переслідування нашої команди», — сказав він. 

До відома, 5 червня Печерський районний суд Києва визнав незаконним поновлення провадження проти Бахматюка колишнім заступником генпрокурора Віталієм Каськом. Справу було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих Національним банком України «VAB банку» в період банківської кризи 2014 року.

Однак висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтвердили, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням — їх отримали вкладники банку. Тепер справу також повинні закрити антикорупційні органи України.

 

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее

1
0