Спецможливості
Новини

Аграрії просять Прем’єра про антимонопольне розслідування на ринку добрив (ЗАЯВА)

22.08.2016
1259
Аграрії просять Прем’єра про антимонопольне розслідування на ринку добрив (ЗАЯВА) фото, ілюстрація
В. Гройсман

Представники аграрних об’єднань України вкрай стурбовані ситуацією, що склалася на вітчизняному ринку мінеральних добрив, тому закликають провести розслідування Антимонопольного комітету та накласти штрафні санкції на учасників цінової змови.

Про це повідомляє ППАКУ

З таким зверненням виступили представників аграрних асоціацій у  відкритому листі від до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

"На нашу думку ситуація, коли внутрішні ціни на дану продукцію помітно перевищують експортні, є неприпустимою ані з погляду економічних міркувань, ані з точки зору здорового глузду. Логічно, що при експорті виникає низка додаткових витрат, в тому числі й на логістику, а тому ціни всередині країни мають бути нижчими за експортні, як це відбувається, наприклад, з зерновими, бобовими та технічними культурами." - зазначено в зверненні.

Аграрні об’єднання звертають увагу на те, що після введення у 2014 році антидемпінгового мита на аміачну селітру, внутрішні ціни на усі основні види азотних добрив (аміачну селітру, карбамід і КАС) значно виросли, перевищивши експортні на 14-17%. Зростання їх вартості відбулося незважаючи на надлишок карбаміду і затоварення ним складів. При цьому ефект від введення мита був нівельований цим ціновим коливанням, що призвело до збільшення обсягів імпорту аміачної селітри у першій половині 2016 року.

Ситуація, коли внутрішні ціни на азотні добрива помітно перевищують експортні, є неприпустимою ані з погляду економічних міркувань, ані з точки зору здорового глузду. Логічно, що при експорті виникає низка додаткових витрат, у тому числі й на логістику, а тому ціни всередині країни мають бути нижчими за експортні, як це відбувається, наприклад, із зерновими, бобовими та технічними культурами. Натомість, подорожчання добрив призводить до значних збитків, які зазнає вітчизняний сільгосптоваровиробник. Так, лише за рахунок різниці в ціні на азотні добрива загальні втрати українських аграріїв за 2014 – 2016 рр. складуть близько 7,2 млрд грн. Однак, незважаючи на це, сьогодні існує ризик введення додаткових антидемпінгових мит на інші азотні добрива – карбамід та КАС

У зв’язку з цим аграрні громадські об’єднання просять прем’єр-міністра доручити Антимонопольному комітету України провести антимонопольне розслідування на ринку добрив та накласти штрафні санкції на учасників цінової змови. З метою уникнення нових змов на ринку добрив підписанти вважають за необхідне ініціювати введення постійного нагляду з боку Антимонопольного комітету за відповідністю цін внутрішнього ринку економічно обґрунтованому рівню.

Під відкритим листом підписалися: ВГО "Українська аграрна конфедерація", асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", Асоціація фермерів та приватних землевласників України, ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада". Повний текст звернення тут.

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0