Спецможливості
Новини

Аграрії отримали виплати за втрату посівів від вимерзання та посухи

09.06.2017
1480
Аграрії отримали виплати за втрату посівів від вимерзання та посухи фото, ілюстрація
Найбільша виплата за літо 2016 року була здійснена страховою компанією АСКА у розмірі 30,5 млн грн одному з господарств корпорації «Сварог» за страховою подією посуха

Хоча агрострахування в Україні розвивається дуже повільно, все ж таки є чимало прикладів, коли сільгоспвиробники отримали виплати по агрострахуванню. Про них розповів експерт страхового ринку, генеральний директор ТОВ «Агроризик» Володимир Юдін, пише propozitsiya.com з посиланням на agronews.ua.

Згідно інформації експерта, за страховою подією вимерзання посівів під час перезимівлі 2015-2016 років одне господарство отримало виплату понад 1 млн грн, інше понад 2,4 млн грн від АСК «ІНГО Україна».

Три господарства отримали виплати більше ніж по 1 млн грн за страховою подією град влітку 2016 року від ПрАТ УАСК АСКА.

За страховою подією посуха влітку 2016 року за оцінкою ТОВ «Агроризик» від різних страхових компаній виплати отримали 13 господарств. З них 2 господарства отримали по 2 млн грн, одне – 4,6 млн грн, ще одне 7,7 млн грн.

Найбільша виплата за літо 2016 року була здійснена страховою компанією АСКА у розмірі 30,5 млн грн одному з господарств корпорації «Сварог» за страховою подією посуха.

За різними оцінками в період з 2010 по 2017 рік було застраховано лише  2-7% посівів. Стримує розвиток агрострахування і відсутність в Україні державної підтримки у вигляді часткового відшкодування страхових внесків сільгоспвиробникам.

Відомо, що в останні роки погодно-кліматичні умови різко міняються не в кращу сторону. Аграрії все частіше зазнають збитків від посухи, відсутності снігового покриву, граду, злив, а цьогоріч - від травневих заморозків, які призвели до знищення майже 100% цвіту та зав’язі яблуні та груші у Черкаській та Миколаївських областях, сильно пошкодили кісточкові, ягідники, горіхи у багатьох регіонах України. Дісталось посівам зернових, кукурудзи, соняшника та картоплі.

«Одним з головних інструментів мінімізації негативних ефектів від ризиків погодних негараздів у сільському господарстві є агрострахування від погодно-кліматичних умов та інших факторів, що можуть зашкодити сільгоспкультурам. Вартість страхування залежить від виду сільгоспкультури, набору застрахованих ризиків, території страхування, показника середньої врожайності господарства, ціни одиниці врожаю, рівня страхового покриття, площі страхування. В середньому це становить 1-5 % від вартості врожаю польових культур. Найдорожчим є страхування від посухи як системного ризику», - зазначив В. Юдін.

Для подальшого розвитку агрострахування в Україні необхідно прийняти ряд заходів щодо вдосконалення законодавчої та регуляторної сфери, і саме головне, заручитися підтримкою держави, вважає фахівець.

Інтерв'ю
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее

1
0