Спецможливості
Новини

Аграрії не отримують компенсації на придбання вагонів-зерновозів

08.08.2018
1433
Аграрії не отримують компенсації на придбання вагонів-зерновозів фото, ілюстрація

Одним з головних сюрпризів державної підтримки АПК у 2018 році було  внесення в програму компенсації вартості сільгосптехніки зерновозів. Депутати підтримали цю правку під час голосування закону про "єдине вікно на митниці". Проте компенсацію від держави на купівлю вагонів-зерновозів аграрії-виробники не отримають, пише propozitsiya.com з посиланням на видання «Новое время». Причиною цього стало вето Президента України, накладене на законопроект № 7010 про введення “єдиного вікна” на митниці.

Іван Мірошниченко, член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, запевняє що дефіцит вагонів у пікові періоди відвантажень зерна — тема не нова, проте отримувати державні кошти на їхню купівлю досі не вдавалося нікому.

«На жаль, "Укрзалізниця" не може забезпечити безперебійну роботу рухомого складу для перевезення зерна, особливо на тлі зростання обсягів урожаю.

Проте для аграріїв своєчасні відвантаження товару з елеваторів не менш важливі, ніж сама технологія виробництва. Чітка логістика безпосередньо впливає на собівартість і прибутковість бізнесу", — зазначають у прес-службі Укрзалізниці.

 

Причина вето дуже проста - в досить якісний і довгоочікуваний проект манівцями, з порушенням Регламенту ВР була "просунута" норма про відшкодування аграріям-товаровиробникам вартості закуплених ними вагонів для перевезення зерна. Сюрреалізм, не інакше!

Агросектор дійсно потребує вагонах для забезпечення перевезень продукції. Але більшість учасників ринку хоче отримати їх у прозорий спосіб. Сам законопроект містив прогресивні норми, спрощував процедури митного оформлення і контролю товарів, був націлений на боротьбу з контрабандою.

Однак закон ні за назвою, ні по суті не стосується дотацій аграрної галузі.

Нагадаємо, що у документі було прописано, що купувати зерновози, а отже й отримувати дотації на це, можуть лише великі аграрні холдинги, великі логістичні компанії або трейдери, але ніяк не середні та дрібні фермери, які користуються не вагонами, а сівалками, тракторами і комбайнами.

Тобто поправка була вигідною лише 2-3 й без того небідним гравцям ринку. Це порушує принципи економічної конкуренції. Саме  цим “аграріям з вагонами” і пішов би горезвісний фермерський мільярд, який влада обіцяє в якості компенсації звичайним сільгоспвиробникам.

Як відомо,  Верховна Рада проголосувала за внесення вагонів-зерновозів в перелік сільгосптехніки, під час закупівлі якої агровиробники отримують компенсацію.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0