Спецможливості
Новини

Аграрії повинні готуватися до менших доходів і зниження прибутковості, - С. Феофілов

23.02.2017
1484
Аграрії повинні готуватися до менших доходів і зниження прибутковості, - С. Феофілов фото, ілюстрація
Генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов: Найближчим часом можна очікувати зниження інвестиційних надходжень у галузь і відповідно прибутковості бізнесу, що позначиться на валовому врожаї зерна

Після різкого зростання рентабельності низки сільгоспкультур, що спостерігали всі учасники ринку в 2016 році, аграрії повинні готуватися до менших доходів і зниження прибутковості. Різке зростання рентабельності в рослинництві спостерігалося завжди в періоди девальвації національної валюти.

Найближчим часом можна очікувати зниження інвестиційних надходжень у галузь і відповідно прибутковості бізнесу, що позначиться на валовому врожаї зерна. Такі прогнози озвучив генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов під час круглого столу «Інструменти підвищення прибутковості агросектора», пише propozitsiya.com.

Основною проблемою АПК провідний експерт агроринку вважає дефіцит інвестицій у знання і людський капітал. Саме ці фактори дозволять досягти стабільних прибутків у тривалому періоді. «Мало купити технології та матеріальні ресурси. Необхідно знати, як їх використовувати, що саме потрібно купувати, і що саме потрібно робити», - підкреслив С. Феофілов.

Він радить для збільшення прибутковості в агросекторі навчитися вибудовувати стратегії розвитку підприємств та оперативно коригувати завдання з урахуванням зміни ринкової кон'юнкрути, приділяти особливу увагу аналітичному забезпеченню бізнесу та прогнозуванню ринків.

Як наочний приклад С. Феофілов навів ситуацію з агрохолдингом «Мрія»: «Це було величезне, потужне підприємство, яке користувалося майже абсолютною довірою інвесторів. «Мрія» отримувала шокуюче великі інвестиції — сотні мільйонів доларів, кредити під адекватні відсотки. Але проблеми з кадровим забезпеченням по топових позиціях, із аналітичним забезпеченням, брак знань, прогнозів привели до того, що найбільший агрохолдинг країни не зміг «переварити», освоїти ті ресурси, які придбав. Подібний бізнес, по суті, є короткостроковим і приречений на крах».

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0