Спецможливості
Новини

Афери та масштабна корупція: в опозиції назвали загрозу від закону про ринок землі

06.02.2020
840
Афери та масштабна корупція: в опозиції назвали загрозу від закону про ринок землі фото, ілюстрація

Законопроєкт про ринок землі сьогодні винесуть на голосування в парламенті. Але депутати вже визначилися, чи підтримувати цю ініціативу. Тож чи стане голосів для відкриття земельного ринку в Україні — дивіться далі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на podrobnosti.ua.

У парламентській більшості заявляють, що готові на справжній героїзм задля ухвалення Закону "Про землю" працюватимуть ненормований робочий день.

"Навряд чи за один день ми справимося, але в нас є прекрасна норма регламенту, за якою можна і до вичерпання порядку денного працювати і можемо ніч попрацювати разом з вами", — говорить Данило Гетманцев, народний депутат, "Слуга народу".

"Все буде залежати від настрою в залі, якщо депутати не будуть погоджуватися на такі підходи, то мені здається що більше доби тримати депутатів у залі ніхто не зможе і вони змушені будуть перенести на наступний день", — говорить Ніна Южаніна, народний депутат, "Європейська солідарність".

Опозиція чекає від парламентської більшості регламентських хитрощів, щоб домогтися свого і отримати позитивне голосування. Купа поправок, що виникли після першого читання не врахована. Значний перелік пропозицій від фракцій, що не входять до більшості, за їхніми заявами, — проігнорована.

"Ми пропонували розбити впровадження земельної реформи на етапи, спочатку дати можливість фермерам і малим фермерам до п'яти тисяч гектар викупити цю землю за допомогою державного фінансування, а після цього вже перейти на більш відкритий ринок де можуть купляти й юридичні особи українські та інші громадяни", — говорить Юлія Клименко, народний депутат, "Голос".

З парламентської трибуни та в кулуарах повідомляють: під стінами Верховної Ради мають відбутися масштабні акції протесту противників реформи ринку землі.

"Біля Верховної Ради збираються аграрії, всі асоціації, у них повний збір, профспілки, громадські організації, партії з'їжджаються, які не підтримують продаж землі, і це буде реальний бій за Україну", — говорить Юлія Тимошенко, лідер фракції "Батьківщина".

Найбільше непокоїть опозицію те, що досі не відпрацьовані основні складові земельної реформи: єдиний земельний кадастр та земельний банк. Існує ймовірність афер та концентрація масштабних площ с/г угідь у руках лише кількох покупців, яких визначатимуть корупційними методами.

"У нас уже готове звернення в КС, зауваження, цей закон, я переконаний, буде скасований, тому своїх господарів, МВФ, вони можуть обманювати, але вони роблять речі, які суперечать конституції. Тому що вся земля належить людям і якщо є державна земля — вона повинна бути розпайована, повинні бути забезпечені всі громадяни України", — говорить Юрій Бойко, народний депутат, співголова Фракції "Опозиційна платформа — За життя".

Ухвалення закону про ринок землі є однією з умов виділення нового траншу міжнародним валютним фондом. У першому читанні закон уже був ухвалений у листопаді минулого року.

 

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0