Спецможливості
Новини

Адмінпослуги за оренду сільгосземель сягнули 1,27 млрд грн, — УКАБ

31.10.2016
1059
Адмінпослуги за оренду сільгосземель сягнули 1,27 млрд грн, — УКАБ фото, ілюстрація

На операційні витрати по оплаті послуг з адміністрування земельного банку щороку українські аграрії витрачають 1,27 млрд грн, підрахували в УКАБ, повідомляє propozitsiya.com

Адміністрування оренди земельних паїв площею 1000 га та більше коштує орендарю близько 107 тис. грн офіційних витрат, тобто 384,5 грн на  1 договір оренди паю. Адміністрування масиву державних земель вартуватиме  близько 1798 грн тобто 156,3 грн за договір. Розрив у 2,4 рази між управлінням орендою приватних земельних паїв і державних земель пояснюється різницею в кількості ділянок на одиницю площі. У середньому на 1000 га припадає 278 паїв і 11,4 земельних ділянок держвласності, — розповіли в УКАБ.

Станом на липень 2015 року, кількість договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення приватної форми власності складала 4,67 млн договорів (16 597 тис. га). При цьому 78% (15 565 тис. га) площ, що знаходяться у володінні та користуванні агропідприємств належать лише 10% сільгосптоваровиробникам, площа яких складає 1000 га і більше. За підрахунками, з такими підприємствами укладено близько 3,3 млн договорів оренди земельних часток паїв. Таким чином вартість їх оформлення та обліку обходиться підприємствам з площею понад 1000 га близько 1,27 млрд грн. 

Ці видатки не приносять перспективної вигоди жодному учаснику орендних відносин пайовику, орендарю, державі, — упевнені аналітики. 

Вони переконані, що вирівняти ситуацію можна за допомогою консолідації земель сільгоспризначення, зокрема запровадження механізмів вільного обігу земельних ділянок для формування єдиних земельних масивів. Цей процес гальмується через заборону на продаж земель сільгосппризначення. Єдиним способом розпочати консолідацію в УКАБ вважають зняття мораторію на продаж сільгоспземель і запровадження вільного ринку землі.

 

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее

1
0